Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bazı yatırımcılar SPAC’ın Trump Media Company ile birleşmesinden geri adım attı

Bazı yatırımcılar SPAC'ın Trump Media Company ile birleşmesinden geri adım attı

(Reuters) – Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, bazı yatırımcıların Digital World Acquisition Corp’un eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Truth Social’ı satın alma planından geri adım attığını söyledi.

Digital World, daha önce duyurulan 1 milyar dolarlık bir taahhütten yaklaşık 139 milyon dolarlık yatırımın BORU fesih bildirimi aldığını söyledi.

PIPE taahhüdünü yaklaşık bir yıl önce imzalayan yatırımcılar, anlaşma tamamlanmadığı takdirde fonlarını 20 Eylül 2022 son tarihine kadar taşımakta serbesttir.

Digital World, hangi yatırımcıların geri çekildiğini açıklamadı. Kaynaklar Reuters’e verdiği demeçte, Pipe’a 100 milyon dolar taahhüt eden Sabi Management’ın hizmetlerini sonlandıran yatırımcılardan biri olduğunu söyledi.

Sabby Yönetimi yorum yapmaktan kaçındı.

Kaynaklar, son tarihten sonra herhangi bir zamanda düşebilecekleri için önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla yatırımcının çekilebileceğini söyledi. Kaynaklar, birçoğunun DWAC’ın PIPE yatırımcıları için daha uygun koşullar önermesini beklediğini ekledi. Special Purpose Acquisition Corporation (SPAC) ile Truth Social’ın sahibi olan Trump Media and Technology Group (TMTG) arasındaki anlaşma, anlaşmayı çevreleyen koşullara ilişkin hukuk ve ceza soruşturmaları nedeniyle donduruldu.

TMTG, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

SPAC, Digital World’ün anlaşmayla ilgili açıklamalarını gözden geçiren ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun şimdi onay vermesini ummuştu. Digital World, hissedarlarından 12 aylık bir uzatma teklifinin başarısız olmasından sonra bu ay anlaşmanın ömrünü üç ay uzatacağını söyledi.

(Bengaluru’da Akash Sriram ve Nivedita Balu ve New York’ta Svi Herbst Baylis ve Crystal Ho tarafından rapor; Maju Samuel ve Josie Kao tarafından düzenleme)

READ  Arz belirsizliği arttıkça petrol fiyatları yükseliyor