Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Beach Boys’un Disney+ belgeseli onlarca yıllık tarihi anlatıyor

Beach Boys’un Disney+ belgeseli onlarca yıllık tarihi anlatıyor

Hayır Plaj Erkekleri Ve “Plaj Oğlanları” Cuma günü Disney+’ta çıkacak yeni belgesel çeşitli seslerin karıştırılmasıyla ilgili.

Üç Wilson kardeş – BrianVe Karl ve Dennis – kuzeniyle birlikte Mike aşkı ve arkadaşı Al Jardine, 1960’ları “I Getaround”, “Good Vibrations” ve “God Only Knows” gibi şarkılarla aydınlatan Güney Kaliforniya sesleriyle grup şarkılarında devrim yarattı.

Yönetmen Frank Marshall, onlarla ilgili belgeselinde grubun altmış yıllık gönül yarası ve uyumuna dair sık ​​sık anlatılan hikayeleri ele aldı ve mümkün olduğu kadar çok sesi harmanlayarak bunları daha geniş ve parlak hale getirmeye çalıştı.

Marshall, Hollywood’daki bir kayıt stüdyosunda Love ve Jardine ile yaptığı ortak röportajda The Associated Press’e “Her şeyin birleşimiydi” dedi. “Bu sadece aile hikayesinin değil, aynı zamanda armonilerin de bir birleşimi. Eğer bir öğeyi çıkarırsanız, Beach Boys’a sahip olamazsınız.”

83 yaşındaki Love, Marshall Projesi’nin katılan herkes için “muazzam bir çaba” olduğunu ve “hayatımız boyunca hiç bu kadar tanıtım yapmadıklarını” söyledi.

“Buradaki bu adam, Frank, tüm bu gülünç miktardaki bilgiyi alıp, bunu sadece bireylere değil, aynı zamanda kolektif etkiye de bakış sağlayan uyumlu, büyüleyici bir belgesele dönüştürebiliyor” dedi.

Filmde şarkıcı Love ve 81 yaşındaki gitarist Jardine ile kapsamlı yeni röportajlar yer alıyor. 1998 yılında 51 yaşında kanserden ölen şarkıcı ve gitarist Carl Wilson ile şarkıcı ve davulcu Dennis’in bakış açılarını sunmak için çok sayıda arşiv röportajından yararlanılıyor. 1983’te Los Angeles bölgesindeki bir limanda boğulduğunda 39 yaşında olan Wilson ve grubun soundunun beyni olan ağabeyleri Brian.

81 yaşındaki Brian Wilson şu anda Marshall’ın filminde yer alıyor ve sonunda duygusal bir sahne de yer alıyor ve ayrıntıları tamamen bozulmamış durumda. Ancak son zamanlardaki zihinsel gerileme, sevdiklerinin A’yı kurmasına neden oldu. Onun adli vesayeti Katkılarını sınırlı bıraktı.

READ  Justin Bieber, fiziksel ve zihinsel sağlık nedenleriyle dünya adalet turunu askıya aldı

Çoğu zaman, medyanın grubun müziğine olan hayranlığı tamamen, çoğu kişinin benzersiz hayal gücü ve müzikal yenilikçiliği olarak kabul ettiği en büyük oğlan Wilson’a odaklanıyor. Marshall’ın belgeseli onun dehasını küçümsemeye çalışmıyor ancak yalnız olmadığını vurguluyor.

Örneğin Love’ın aralarında “I Getaround”, “California Girls”, “Help Me Rhonda” ve arabada yazılan tatlı şiirsel “Good Vibrations”ın da bulunduğu düzinelerce şarkının sözlerini yazdığı nadiren kabul edilir. Kayıt oturumuna giden yol: “Giydiği rengarenk kıyafetleri ve güneş ışığının saçlarında oynamasını seviyorum.”

Wilson’ın babası ve ilk grup yöneticisi Maury Wilson, fotoğraflanan birçok kötü yönetim anlarından birinde, 1969’da Beach Boys’un şarkı kataloğunu grup üyelerine danışmadan 700.000 dolara sattı ve Love’ın adını hissedar olarak bıraktı.

Love, AP’ye şunları söyledi: “Amcanın sana herhangi bir kredi vermeden şarkılarını satması çok zor.” Brian’ı çok etkiledi. Ancak Love şunu ekledi: “İyi tarafı ben de katkıda bulundum. Kuzenim ve ben birlikte harika şarkılar yazdık.”

Arka kapı satışı, şarkının haklarının karmaşık bir ormana dönüşmesine yol açtı ve 2022’de Bee Gees ve 2020’de Carole King ve James Taylor hakkında benzer belgeseller yapan Marshall’ın uzun süredir hayalini kurduğu Beach Boys filmini yapmasını yıllarca engelledi. . ile. Ancak yakın zamanda arkadaşı Irving Azoff’un hakları satın alması ona yeşil ışık yaktı.

Marshall’ın filminde ayrıca grubun başlangıcında kısa bir süre üye olan David Marks’ın sesleri de yer alıyor; 1965’te plaj çocuğu olan Bruce Johnston; Ve aralarında Don Was’ın da bulunduğu birkaç kuşaktan ünlü hayranlar, Lindsey BuckinghamVe Janelle Monáe.

“The Beach Boys”, Dennis Wilson’ın Charles Manson’un ailesiyle (ölümcül bir tarikat olarak ünlenmeden önce) yaşadığı dalkavukluklar ve kendi karanlık, yıkıcı girişimi de dahil olmak üzere, tarihlerindeki güneşli anlardan çekinmiyor.

READ  Buckingham Sarayı, Meghan'ın zorbalık iddialarıyla ilgili soruşturmayı yayınlamayı reddetti

Aynı zamanda Brian Wilson’ın uzun süre müzik yapamamasına neden olan zihinsel sağlık sorunlarına ve grupla ilgili daha geniş aile kavgalarına dönüşen şiddetli kavgalara da değiniyor.

Filmde aşk, kuzeni Brian’dan ayrıldığını ve ona onu sevdiğini söyleme arzusunu anlatırken gözyaşlarına boğuluyor.

Özellikle ilk yıllardan itibaren mutlu anlar da çoktur. Jardine filmde, annesi için cappella seçmelerine katılan, ona bir Four Freshmen şarkısı söyleyen ve Beach Boys’un ilk orijinal şarkısı “Surfin'”i söyleyen ve böylece enstrüman satın alıp gerçek bir grup haline gelen çocuklardan bahsederken duygulanıyor. .

Jardine AP’ye “Caddenin aşağısındaki Macy’s’te çalışıyordu ve ayda yaklaşık 300 dolar kazanıyordu” dedi. “Hepimize 300 dolar verdi.”

Bu, Jardine’in hiç sevmediğini söylediği The Beach Boys’un yaratılmasını mümkün kılacak.

Loew, acıyı bir kenara bırakıp o anlara odaklanmaya çalıştığını söyledi.

“Demek istediğim, Beach Boys’un müziğinin etkisini biliyoruz. Bunu dünyanın her yerinde hissettiler” dedi. “Pişman olmak yerine minnettar olacağımız çok şey var.”

___

Bu hikaye, Dennis Wilson’ın 1984’te 30 yaşında değil, 1983’te 39 yaşında öldüğü şeklinde düzeltildi.