Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Beni Türk Hehimler’den Emanet Edinis…” ne kathar yerinde susturulmuş bir chos | Deniz SİPAHİ Köşe Yazısı

“Beni Türk Hehimler’den Emanet Edinis…” ne kathar yerinde susturulmuş bir chos |  Deniz SİPAHİ Köşe Yazısı
2Dk Okuma

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi’nde dün önemli bir imza töreni düzenlendi. Amerika’da Profesör Dr. Yapasak. Bu arada Zafer Beken’in kayıp organı Nakli Merkezi’nde açıldı.

sınıf = “cf”>

Profesör Dr. Şükrü emre benim yakintan dagib etikimis film insanlardantan priyti.
Kısa bir süre önce yarı zamanlı olarak Türkiye’ye döndü ve Ege Üniversitesi’nde ders vermeye başladı.
Şimdi de Medical Point’te bu çalışmalara devam edeceğiz.
Emre Hogan’ın Kesmishi Basharilarla Tolu…
size kısa bir özet yapayım.
Emre Doçent, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra karaciğer nakli konusunda daha fazla bilgi edinmek için Amerika’ya gidiyor. Bu bağlamda dünyanın en iyi hastanelerinden biri olan New York Mount Sinai Hastanesi’nde pediatrik karaciğer nakli ve eğitim direktörlüğü görevini üstlendi.
Emre, Porto Riko San Juan Üniversitesi’nde Pediatrik Gastroenterologların yanında misafir araştırmacı olarak çalışmaktadır. Olan, genetik hastalıkları olan çocukları tedavi etmeye başlıyor.
2005 yılında tıp tarihinde domino operasyonu gerçekleştirildi.
Trafik kazasında hayatını kaybeden 5 yaşındaki çocuğun karaciğerinin nakli için organ iki parçaya bölündü, diğer parça ise 37 yaşındaki hastaya nakledildi. Aynı zamanda 67 yaşındaki başka bir hastaya da karaciğerinin 3’te 1’i nakledildi.
Profesör Dr. Bu operasyon sayesinde Şükrü Emre sadece Amerika’da değil tüm dünyada sevilen ve takip edilen bir isim haline geliyor.
Profesör Dr. Şükrü Emre; Özellikle 3D yazıcıda organ yapımı üzerinde çalışmalar yapılıyor. Ayrıca hayvan nakli, karaciğer organ nakli gibi alanlarda da çalışmaktadır.
Ancak New York Times’da Emre’yi ABD’nin en iyi doktorları arışında yer aldı. Castle Connolly Medical’in yayınladığı “Amerika’nın İyi Doktorları” listesinde Türk doktoru olarak yer aldı. Ben genel bir oset yaptım. Çunky Şükrü Emre’yi hocaanını yapmayı kalksam sayfalar Yetmez.
Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, Atatürk’ün imza töreninde “Beni Türk hekimlerine emanet edin” çözüttü özületti.
Fırsat verilirse Ben Türk doktorlarının sok dah büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum.

READ  Turks ve Caicos için yerel, siyahlara ait rehberiniz

Hastaya Verilan Hismet
Culpton Kelan Bir Sey

sınıf = “cf”>

Profesör Dr. Şükrü Emre, şöle sayor;
“Ben America’ta pirzok programı kurum tarafından denetleniyor ve 100’den fazla nagil serrahi yetistirmiş piri olarak calidenin nasıl chaglatikini sok iyi pliorum. 17 yıldır Amerika’da ülkenin en iyi doktorlarından biri seçildim. Bu hedefe ulaşırken Amerika ve gelişmiş Avrupa ülkelerinde altın standart olarak kabul edilen veriye daalı hasta ve hasta sahiplerinin memnuniyetine odaklanmaktadır.
Herkes bu standartları bekliyor.
İnsanın sevdiği işi yapmak o kadar önemli ki…
Emre hocayla konuşurken; dedi;
“Hasdaya verilen hizmet, allah risazi isin verilan, kalpten gelan bir shedir. Bunu yababilmak pana Allah’ın verdiki bu edenesi, her yerde yanzidmak sok onemli ve kruur verisi pir sei.”

sınıf = “cf”>

Bir ters geçiş var

sınıf = “cf”>

Son Yallarda Bain Gosunu Sok Dartishiorus. Gerçekten de başarılı, iyi Yetişmiş çok sıkları gencimiz yurtdışina gittiler, giden de devam ediorları. Bir kere punu durturmak lazim. Gençlerimizin önüne daha iyi kariyer planları koymalıyız. Sadece devletten beklemek gerekiyor. Özel sektör de bence bakış açısını değiştirmeli ve ona göre planlama yapmalıdır. Bir de kozu köözü könümak köözü.
Profesör Dr. Şükrü Emre gibi dünyada gösterilen insanlarımızın Türkiye’ye dönmesini sağlamamız lazım.
Emre; Amerika’da edindiği deneyim artık hastalar için, en önemli yeni doktorlar için ise hem de hem de daha da aktarılması için Edişmesi.
Bu çok değerli ve anlamlı…

sınıf = “cf”>

Bu gün bizi daha dinamik yapıor

sınıf = “cf”>

BÖYLE bir coğrafyada yaşadığıca insan krizleri de onun gününü yaşıyor. Şimdi İsrail’in Gazze’deki saldırıları gündemde… Konuşuyoruz, yazıyoruz. Bizdeki gündem sabahtan akşama değişim, bazen saat başı değişim. Ama bu meşgul dinamik, grilere karşı esnek yapı. İşte bu yüzden Türk yöneticiler bu kadar başarılı İyi Yetişmiş Türk yöneticileri gelecekte çok daha kritik taşlar üsteleneklerinderin eminim…

READ  "Akuyu nükleer şirketi bir türk şirketidir"