Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bermuda’nın ruhu Turks ve Caicos’a geliyor

Bermuda ruhu bu sabah Turks & Caicos’a geldi [July 9] Öğrenciler ve ekip “çok istenen bir sıcak duş” aldıktan sonra ada turuna çıktılar.

‘Mary Prince’in Ardından’ başlıklı gezi – Bermuda tarihçisi Dr. Daha önce Perneus’a açıklayan Theodore Francis’in derslerini ve bakış açılarını dahil ederek, “Kölelik, hareket ve toplum ile ticaret ve sosyal ilişkiler hakkındadır.

Bermuda’da doğan, Turks ve Caicos Adaları’na nakledilen, Bermuda’ya geri dönen, Antigua’ya nakledilen ve sonunda İngiltere’ye giden, köleleştirilmiş bir Siyah Bermudalı kadın olan Mary Prince’in hikayesini kullanıyoruz.

Öğrenciler ve mürettebat bu hafta başında Bermuda’dan ayrılmadan önce

Bir sözcü daha önce, Spirit Bermuda’nın, giden yolculukta yüzlerce blok taşıyan slooplar kadar gemiyi stabilize etmek için balast görevi görecek “tarihi bir canlandırmanın parçası olarak” Turks ve Caicos Adaları’na bir kireçtaşı bloğu ihraç ettiğini açıklamıştı. Tuzlayarak saklamak.

Hükümet girişime 7.000 dolar sağladı ve Gençlik, Kültür ve Spor Bakanı Dr. Ernest Peetz Sail, “Tarihi Bermuda sloopunun bir kopyası olan Bermuda’nın Ruhu, tüm gemide öğrenim için mükemmel bir zemin sağlayacaktır.

“Mary Prince’in bir yazar ve kölelik karşıtı olarak köleleştirme ve nihai rolüyle ilgili öyküsü, Bermuda tarihinin birçok yönünü gerçekten anlamanın bir yoludur.

“Bu özel gezi, Bermuda’nın kusursuz tarihini ulusal kahramanlarımızdan Mary Prince ve Dr. Francis’in paylaştığı yolculuk ve dersler, Mary Prince’in tarihini hayata geçirmeye yardımcı olacak.

“Bu nedenle, Dr. Francis ve genç Bermudalı öğrencilerimize Turks & Caicos Adaları’na yapılacak bu heyecan verici eğitim gezisinde yardımcı olacak bu girişimin bir parçası olmaktan çok memnunuz.”

Gezi sırasında Spirit’ten bir sahne – bir öğrenci tarafından çekildi

Turks & Caicos Cruises sözcüsü, “Bermuda geçişi, ticaret rüzgarlarında sorunsuz ve hızlıydı. Spirit, ortalama hız 10 knottan az [11.5 miles per hour]Geçmişte olduğu gibi şimdi de hızlı şerit yapımcısı olarak ününün hakkını verdi.

WhatsApp'ta paylaş Paylaşmak

hakkında daha fazla bilgi edinin

#BermudaMarine #BermudaYelken #MaryPrinceSail #TurksAndCaicos

READ  DOE, Power Grid desteği için siber güvenlik teknolojisi geliştirme projesini başlatıyor; David Durk'tan alıntı

Tip: Bütün haberler