Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Carnival Cruise Line, Grand Turk’e itfaiye aracı bağışlıyor

ile Mardi Gras Limana bağlı Carnival Cruise Line, en popüler Karayip adalarından birinin insanlarının yaşamlarını iyileştirmeye yönelik son çabalarının gerçekleşmesini kutladı.

20 Nisan Perşembe günü Turks ve Caicos’a bir itfaiye aracı ada yetkilileri ile mürettebat ve yolcuların heyecanına sunuldu. Carnival Cruise Line’ın bir gemisi Mardi Gras.

Grand Turk Yurtiçi İtfaiye çift tır filosu

500 galon su kapasiteli 15 tonluk ilk müdahale aracı, Miami Şehri Yangın Kurtarma Departmanı tarafından Grand Turk Yurtiçi İtfaiye Hizmetleri’ne bağışlandı. Miami Şehri Komisyonu hayır kurumunu desteklese de, Carnival Cruise Line tüm övgüyü alır ve tüm çabaya öncülük eder.

Onlarca yıldır popüler bir kruvaziyer limanı olarak hizmet veren Grand Turk, son üç yıldır yalnızca yerel itfaiye hizmeti veriyor. Turks ve Caicos Adaları Yangın Kurtarma tarafından kurulmuştur.

Sınıf II departmanının emrinde yalnızca altı eğitimli yangın kurtarma personeli ve yalnızca bir itfaiye aracı vardır. Bu ikinci itfaiye aracının eklenmesi, grubun filosunu ikiye katlıyor ve daha eğitimli gönüllü itfaiye görevlileri olmak için çabalamaya devam ediyorlar.

Miami Şehri Yangın Kurtarma Departmanı da Grand Turk’ün itfaiyecilerini yeni teçhizat konusunda kişisel olarak eğitmeyi teklif etti.

“Daha büyük topluluğa hizmet etme ve koruma misyonumuz, şehir sınırlarımızın ötesine geçiyor” Miami Yangın Kurtarma Şefi Joseph Sahralban söyledi. “Böylece, Karnaval komşu adamız Grand Turk’e itfaiye kapasitelerini artırmak için yaklaştığında, bağışlanan bir itfaiye aracı belirledik ve yeniledik.”

Carnival Cruises destinasyonlarına yatırım yapmaya devam ediyor

Şimdi daha yeni ve daha büyük gemileri tarafından başarıldı Mardi Gras Ve bu kutlama, Carnival Cruise Line, en popüler destinasyonlarından biri olan Turks ve Caicos ile 50 yılı aşkın bir süredir Karayipler çevresinde yolcu taşıyor.

READ  Drake Nike NOCTA "Turks ve Caicos Bahar Tatili" Koleksiyonu

Karnaval yolcu gemileri, bu yıl sadece Grand Turk’ü 190 kez ziyaret ederek adaya yaklaşık 675.000 misafir getirecek.

Ayrıca Okuyun: Gemi Tatili Sırasında Grand Turk’te Yapılacak Şeyler

İlk müdahale ekiplerinin becerilerini geliştirme girişimi, Carnival’in Grand Turk’ü yalnızca yolcular için değil, aynı zamanda her gemiyi kollarını açarak karşılayan sakinler için de iyileştirme taahhüdünü göstermektedir.

Grand Turk'te Karnaval Kutlama gezisi
Fotoğraf izniyle: Carnival Cruise Line

“Bu hoşgeldin bağışını aldığımız için ve Miami İtfaiye ve Kurtarma Departmanının topluluğumuza bu inanılmaz hediyeyi sağlamadaki çabaları için Carnival’a son derece minnettarız.” Sayın dedi. Bakan Otis Morris, Turks ve Caicos Adaları Hükümeti İçişleri, Ulaştırma, Yayıncılık, Enerji ve Kamu Hizmetleri ve Telekomünikasyon Bakanı.

“Bu bağış, sakinlerimizin refahına katkıda bulunarak Karnaval’ın Grand Turk üzerindeki olumlu etkisini faaliyetlerinin ötesinde artırıyor.” Morris ekledi.

Turks ve Caicos’tan ileri gelenler ve yetkililer katıldı Mardi Gras’ Kaptan, Alessandro Lemmi ve Otel Müdürü Carlos Santos de Melo. Ayrıldığı yer Port Canaveral, Florida15 Nisan’da Grand Turk, San Juan, Porto Riko ve Puerto Plata/Amber Cove, Dominik Cumhuriyeti’ndeki durakları içeren yedi gecelik bir Paskalya Karayipleri gezisi için son uğrak limanı olarak hizmet verdi.

Lemmy ve Santos de Melo’ya Carnival Corporation Hükümet ve Destinasyon İşlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Marie McKenzie ve Carnival Cruise Line Kamu ve İdari İletişim Kıdemli Müdürü Kelly Benton Chacon katıldı.