Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bethesda, Starfield’ın neredeyse açık sözlü bir kahramanı olduğunu ortaya koyuyor

Bethesda, Starfield’ın neredeyse açık sözlü bir kahramanı olduğunu ortaya koyuyor

Starfield ile Fallout 4 arasındaki en büyük fark Bethesda’nın bu sefer sessiz bir kahraman kullanma kararı. Ancak bu her zaman böyle değildi.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda nervürlübaş tasarımcısı Emil Pagliarulo, Bethesda’nın yaklaşan bilim kurgu RPG’sinde sessiz bir kahramanı öne çıkarma kararından bahsetti. Bethesda’nın Fallout 4’e olan olumsuz hayran tepkisi nedeniyle gittiği yöne gidip gitmediği sorulduğunda Pagliarulo, bunun bir faktör olduğunu söyledi. Hayranlar, Fallout 4’ün seslendiren kahramanının 13.000’den fazla diyalog satırına sahip olmasına rağmen diyalog seçeneklerinin sayısının az olması nedeniyle eleştirilere maruz kaldığını hatırlayacaktır.

Ancak Bethesda’nın kahramanına ses vermek istediği ve hatta birkaç satır diyalogu kaydettiği bir nokta olmuş gibi görünüyor.

Pagliarullo, “Bir oyuncuyu işe aldık, seslendirdik, onu dinledik ve ‘Biliyor musunuz, bu adam çok spesifik biri’ dedik” diye anımsıyor.

Görünüşe göre Starfield tasarımcıları, oyuncuların maksimum ifade aralığına sahip olmasını sağlamak istedi. Görünüşe göre Bethesda, birden fazla seslendirme sanatçısı kullanmayı veya yalnızca “daha uygun” bir seslendirme sanatçısı seçmeyi düşündü. Ancak sonunda Bethesda bunun işe yaramayacağını anladı.

Pagliarullo, “Bunu gerçekten yapmanın ve oyuncunun istediği kişi olmasına izin vermenin tek yolunun sessiz bir kahramana sahip olmak olduğunu fark ettik” dedi.

Starfield’ın yaklaşımı oyunlardaki değişimi yansıtıyor

Pagliarulo, AAA oyunlarında dile getirilen bir kahraman rolünü düşünmeye devam etti.

“كان هناك وقت في الصناعة يتم فيه التعبير عن كل بطل. لقد كان شيئًا AAA. بدأنا ندرك، “أتعلم، ربما ليس هذا هو الحال، ربما سيستمتع المشجعون باللعبة أكثر …” أعني لقد لعبنا بأشياء مختلفة. هناك جدال كبير، إذا oradaydı Serpinti 4 Ve diğer RPG’lerde oyuncular bir diyalog satırını veya oyuncunun tepkisini okuyup ardından tıklayıp almaktan hoşlanmazlar. [a different spoken line]Pagliarolo dedi.

READ  iPhone 14 Pro'nun geniş kamerasının 48 MP fotoğraflar için %21 daha büyük sensöre sahip olduğu söyleniyor

“Ama sorun şu ki, onu okuyorsunuz, sonra üzerine tıklıyorsunuz ve onların da aynı şeyi söylemesini beklemek zorundasınız. Yani bu da ideal değil. Bu yüzden ‘Ya sadece mesaj atsak’ diye düşündük? ” “Gerçekten çok eğlenceliydi. Demek istediğim, Starfield’da ses kahramanlarının olmadığı 200.000 satırdan fazla sözlü diyalogumuz vardı. Ve bu kadar büyük bir dünya yaratmamıza olanak sağlayan da bir ses kahramanına sahip olmak değildi.”

Starfield, Skyrim ve Fallout 3’teki birinci şahıs diyalog ağaçlarına geri dönüyor.

Tamamen özelleştirilebilir karakterlerin popülaritesinden dolayı sessiz kahramanlar RPG’lerde popüler gibi görünüyor. Baldur’s Gate 3, özel kahramanını dile getirmeden bırakmayı tercih eden en son sürümler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, Mass Effect de dahil olmak üzere diğer büyük RPG’ler, sesli kahramanlarla büyük başarı elde etti.

1 Eylül’de Xbox Series X|S ve PC’de dünya çapında yayınlandığında Starfield Modunun ne kadar başarılı olabileceğini kendimiz göreceğiz. Bu arada yönetmen Todd Howard’la yaptığımız özel röportajımıza bir göz atın.

Kat Bailey, IGN’in Haber Direktörü ve Nintendo Sesli Sohbet’in ortak sunucusudur. Tavsiyen var mı? Ona @the_katbot adresinden doğrudan mesaj gönderin.