Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bethesda’nın Starfield’ı, Menzil’den ilham alan gizli bir gezegenle Halo’ya saygı duruşunda bulunuyor

Bethesda’nın Starfield’ı, Menzil’den ilham alan gizli bir gezegenle Halo’ya saygı duruşunda bulunuyor

yayınlanan: 2023-09-17T06:30:42

Güncellenmiş: 2023-09-17T06:30:55

Bethesda’nın en son RPG’si Starfield kadar geniş ve karmaşık bir dünyada, oyuncuların Paskalya yumurtalarını ve gizli mücevherleri bulması kaçınılmaz. Ancak son açıklama hem Starfield hem de Halo serisinin hayranlarını hayrete düşürdü.

Oyuncular, Starfield’ın uçsuz bucaksız dünyasında, Halo serisindeki ünlü Reach gezegenini çarpıcı bir şekilde anımsatan bir gezegenin olduğunu keşfederler.

Açıklama, oyunculardan birinin Bulgularını Reddit’te paylaştılar“Halo bilgisinde Reach gezegeni, Eridani sistemindeki güneşten sonraki ikinci gezegendir” dedi. Starfield’daki bu sisteme giderseniz ve Eridani II’yi ziyaret ederseniz, Menzil’in oyunda tasvir edildiğine benzer birçok biyoma sahip yemyeşil, nefes alabilen bir gezegen bulacaksınız. Karakollarınızda iyi eğlenceler.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bazıları böyle bir gezegenin varlığının kesin olduğunu iddia etse de, hem Halo hem de Starfield’ın gerçek dünya sistemlerine referans olduğu göz önüne alındığında, pek çok kişiyi şaşırtan şey çevredeki esrarengiz benzerlik oldu.

son Bir Reddit kullanıcısı yorum yaptı“Halo ve Starfield’ın gerçek sistemleri kullanan doğası göz önüne alındığında, gezegenin varlığı bir bakıma aşikardır, ancak çevrenin Halo Reach’in bazı kısımlarında temsil edilene çok benzer olduğunu bulmak hoş bir sürprizdi. Bu belki de bir tesadüf ama o zamanlar hoş karşılanan bir tesadüf.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Halo serisine yapılan göndermeler bununla bitmiyor. Oyuncular ayrıca Starfield evreninde “Uzun Kılıçlar” adı verilen ve UNSC’nin Halo’daki uzun kılıçlarına çarpıcı bir benzerlik taşıyan gemilerin olduğunu fark ettiler.

Bir oyuncu katıldı“Ben de öyle düşünmüştüm.” Uzun Kılıç adlı gemiyi gördüm ve gemi gri askeri renkteydi ve tıpkı auradaki uzun kılıç gibi gizemli üçgen şeklindeydi. “Açık görünüyordu, o yüzden satın aldım.”

READ  Apple Vision Pro sanal klavyesi 'tamamen iptal' olarak eleştirildi

Starfield topluluğunun her zaman bu tür ayrıntıları keşfetmeye istekli olduğunu belirtmekte fayda var. Starfield’ın geniş dünyası sayesinde oyuncular, Star Fox’un Arwing’i ve hatta Darth Maul’un Star Wars’taki gemisi gibi diğer serilerin ikonik gemilerini de yeniden yarattılar.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bethesda, Halo’ya kasıtlı olarak saygı gösterildiğini henüz doğrulamamış olsa da, bu açıklama kesinlikle Starfield deneyimine başka bir derinlik katmanı ekledi.