Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Starfield’ın zamir kaldırma sistemi Nexus Mods’tan başlatılıyor

Starfield’ın zamir kaldırma sistemi Nexus Mods’tan başlatılıyor

Nexus Modları şunları kaldırdı: Yıldız Alanı Karakter yaratıcısında oyunun zamir seçeneklerinden kurtulan bir mod. Popüler düzenleme platformu, sesini duyuran azınlığın tepkisine rağmen kararına sadık kaldı Yıldız Alanı Oyunun Steam sayfasına ve topluluk forumuna katılan hayranlar. Nexus Mods, “Dürüst olmak gerekirse onların gitmesine üzülmüyoruz” dedi. 404 medya“sert eleştirinin” daha geniş modlama topluluğunun küçük bir kısmından geldiğini belirtti.

Nexus Mods, “Bu bir ‘siyasi açıklama’ veya ‘kültür savaşında taraf olmak’ değil” dedi. “Topluluğumuzda çeşitliliği ve katılımı savunuyoruz ve çeşitliliği ortadan kaldırmak çoğu kişi için çekici olsa da olumlu bir topluluğu teşvik etmiyor.”

Bu durum bazıları için son nokta oldu Zehirli retorik Oyunun çıkışını takip eden haftada Bethesda’nın yeni uzay operası RPG’sini çevreliyoruz. Bir YouTuber, oyunun karakter oluşturma ekranındaki zamir seçenekleri hakkında (oyuncular o, o/onlar ve onlar/onlar arasında seçim yapabilir) bunun kırık bir sürükleyicilik olduğunu iddia ederek bir söylenti başlattı. Bu söylentiyi takip eden günlerde Steam tartışma forumlarında bazı popüler tartışmalar yaşandı: Yıldız Alanı “Uyanmış” veya “politik” olmak.

Bu ilk konuşma dalgası sona ermiş olsa da, bu düzenleme ve kaldırılması başka bir sohbet dalgasına ilham vermiş gibi görünüyor. Başka bir eleştirmen turu bu basit karakter yaratma seçeneğinden açıkça rahatsız oldu ve olumsuz puanlar bıraktı Yıldız AlanıSteam sayfası, Pazartesi gününe kadar yakın bir zamanda “Kötü Karakter Yaratıcısı” ve “Siyaset (Biliyorsan Bildiğini Biliyorsan)”dan alıntı yapıyordu.

Nexus Mods’un kararı önceki eylemlerle tutarlıdır. 2022’de popüler modlama sitesi, modlar oluşturan bir hesabı yasakladı. Marvel Örümcek Adam Bu da şehirdeki gurur bayraklarını kaldırdı. O zamanlar Nexus Mods blog gönderisinde “Kapsayıcılıktan yanayız, çeşitlilikten yanayız” diye açıklanmıştı.

Devamını oku

READ  Nintendo Switch Online Game Boy, SNES & NES Service dört oyunla daha genişliyor