Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

BG’ye tutunmak zor ama Ceketler için 58-38

BG’ye tutunmak zor ama Ceketler için 58-38

Perrysburg’dan Ayla Turk, solda, Cuma gecesi Perrysburg Lisesi’nde PG’den Lundin Thompson’ı geçti.

JD Pooley | Sentinel-Tribune

FERRISBURG – Perrysburg ve Bowling Green kız basketbol takımları şu anda benzer görevlerdeler – ikisi de başarılı olmak istiyor.

Perrysburg, Cuma günü Yellow Jackets’te çift kafalı bir üniversitenin açılış maçında PG’yi 58-38 mağlup ettiğinde eleştiriler vardı.

Perrysburg birinci sınıf öğrencisi Kallie Thames’in 15 sayı, 5 ribaund ve 2 top çalma ve kıdemli forvet Megan Gibbs’in 12 sayı ve 5 ribauntla kazanmasına rağmen, teknik direktör Todd Sims takımının iyi olmadığı bazı noktalar gördü.

Sims, “İlk yarının bazı bölümlerinde çok sert oynadığımızı düşünmüyordum, ancak orta kısımlarda iyi oynadığımızı düşündüğüm bölümler vardı” dedi. “Perşembe günü (Sylvania Northview’de) iyi oynamamız gerekecek, orası kesin.”

Perrysburg’un Gully Thames’i, sağda, Fiji’nin Anne Konegny’nin Resurgence Savaşı’nda. (Fotoğraf: JD Pooley/Sentinel-Tribune)

Bobcats’in 11 sayı, 5 ribaund ve kıdemli post Jamie Chayan’dan üç top çalma mağlubiyetine rağmen, BG teknik direktörü Jake Wannemann’ın değerlendirmeleri olumlu oldu.

Wannemann, “Bu gece gösterdikleri çabadan gurur duydum.” dedi. “Bence takım olarak her zamankinden daha sıkı oynuyoruz. Basın molalarımızı daha iyi yürüttüğümüzü ve kaliteli şutlar aldığımızı düşünüyorum.

Maçın ilk altı dakikasında Perrysburg ile PG. BG kıdemli gardiyanı London Thompson potaya gitti ve maçı 6-6’da eşitlemek için gol attı, ancak Perrysburg cevap verdi.

Junior pivot Wrigley, Thames’in boyasında Ducks’tan bir beslemede gol attı ve Ducks saniyeler sonra hücum ribaundunda gol atarak Sarı Ceketlileri 1:40 kala 10-6 öne geçirdi.

Perrysburg ikinci sınıf gardiyanı Chloe Gilbride sepete giderken faul yaptı ve serbest atışlarının her iki tarafını da yaptı ve Jackets o noktadan uzaklaşmaya devam ederek sekiz dakika sonra 12-6 öne geçti.

Ancak Bobcats, iki takım 6 Aralık’ta BG’nin sahasında karşılaştığında Perrysburg’a 43 sayılık bir mağlubiyetten (56-13) çok uzakta, sadece 20 farkla kaybetmeyi başardı.

READ  Gujarat Seçim Sonuçları: Jön Türkler Nasıl Kazandı?

Sims, “Her zaman herkesi dışarı atmayacaksın” dedi. “Pratik yapıyorlar, deniyorlar, sıkı oynuyorlar. Onlara hakkını vermeliyim – çaba gösterdiler.”

Perrysburg sahadan %39 (24/61) ile şut çekti, 9’da 4 serbest atış yaptı, 12 top kaybı yaptı ve Bobcats’i 42-30 geride bıraktı. BG %33 (43’te 14) ile sahadan, 10’da 15 ile şeritten şut çekti ve 16 top kaybı yaptı.

BG genç guardı Macyn Dean-Scheele sekiz sayı ve beş ribaund, Lundin Thompson beş sayı ve genç guard Lola Thompson dört sayıyla oynadı.

Junior post Allison Frye iki sayı ve beş ribaund ile oynadı ve kıdemli gardiyanlar Sydney Moss ve Shail Greiner, ikinci sınıf öğrencisi Anne Konegni ve birinci sınıf öğrencisi Lila Vannemann, PG için ikişer puan ekledi.

Jackets için Gilbride dokuz sayı ve iki top çalma ile, Tagats sekiz sayı ve 12 ribauntla katkıda bulundu ve genç gardiyan Taylor Jackett arka arkaya üç sayılık atışlarda altı sayı attı.

İkinci sınıf gardiyanı Ayla Turk iki sayı ve üç top çalma ile oynadı ve genç pivot Gabby Ortle ile kıdemli forvetler Kelsey Cloyne ve Aubrey Petrie’nin her biri ikişer sayı ekledi.

BG genel olarak 6-14’e ve ligde 2-11’e düştü ve Perrysburg 12-6 ve 8-4 ile lig şampiyonluğunu kazanmaktan elendi. Yine de Sims, Cuma günkü oyunu eleştirmesine rağmen takımının bulunduğu yeri seviyor.

“Bunun için endişelenmiyorum (lig yarışı). Olduğumuzdan daha iyiyiz. Sonunda bu geceyi bilmiyorum,” dedi Sims.

Jackets’in şu anda sakatlanmış bir ilk oyuncusu yok, ancak Gibbs takımının sezonun başından bu yana çok yol kat ettiğini görüyor ve NLL’deki iki önemli mağlubiyete rağmen Perrysburg kazanabileceklerine inanıyor.

Gibbs, “Bence oldukça iyi gidiyoruz,” dedi. “Sezona biraz yavaş başladık ama çok şey toparladık.

READ  2023 Turks & Caicos Real Estate - Turks ve Caicos Sotheby's International Realty'nin 2. Çeyrek Sonuna Kadar Karşılaştırması

Gibbs, “Springfield ve Anthony Wayne ile oynadığımızda biraz barikat yaşadık, ancak tekrar tırmanıyormuşuz gibi hissediyorum,” diye devam etti Gibbs.

“Önümüzdeki Perşembe günü Northview’e karşı büyük bir maçımız var ama bence herkes birlikte iyi oynuyor. Hepimiz katkıda bulunuyoruz ve akıllı kararlar alıyoruz, bu yüzden sezon boyunca iyi olacağımızı hissediyorum.