Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Biden’ın tartışmalı emeklilik kuralı hakkında bilmeniz gereken beş şey

Biden’ın tartışmalı emeklilik kuralı hakkında bilmeniz gereken beş şey

Biden yönetimi, bir Demokrat ve bir Cumhuriyetçinin halihazırda yürürlükten kaldırmaya çalıştığı emeklilik tavsiyesine sıkı sıkıya bağlı olan bir kurala geçen ay son şeklini verdi.

İşte Emeklilik Güvencesi Kuralı hakkında bilmeniz gerekenler:

Kural nasıl işliyor?

Çalışma Bakanlığı’nın geçen ay son şeklini aldığı kural, yatırım danışmanlarının “fazla ücret ödemeden basiretli, samimi ve dürüst tavsiyeler” vermesini ve müşterilerinin zararına kendi çıkarlarını destekleyen tavsiyelerden kaçınmasını gerektiriyor.

Ayrıca, Çalışan Emeklilik Geliri Güvenliği Kanunu (ERISA) ve Milli Gelirler Kanunu kapsamında yatırım tavsiyesi için mutemetin tanımını da günceller.

Yeni tanıma göre, mütevelli, emekli bir yatırımcıya bir ücret karşılığında yatırım tavsiyesi sağlayan ve mütevelli olarak hareket ettiğini iddia eden veya makul bir yatırımcı tarafından kendisi adına hareket eden güvenilir bir danışman olarak anlaşılan herhangi bir finansal hizmet sağlayıcısını içerir.

Güncelleme, acentelerin düzenli olarak tavsiye verme zorunluluğunu ortadan kaldırarak kural kapsamında tek seferlik tavsiye sağlıyor.

Biden yönetimi, 1975’te yazılan önceki tanımın güncelliğini yitirdiğini ve emeklilik ortamındaki değişikliklere ayak uyduramadığını söyledi.

Çalışanlara Sağlanan Faydalar Güvenliğinden Sorumlu Sekreter Yardımcısı Lisa Gomez, “Bu yeni kurallar, neredeyse yarım yüzyıl önce yürürlükte olan ve Amerikalı işçilerin onurlu bir şekilde emekli olabilmeleri için ihtiyaç duydukları ve emeklilik tasarrufları için hak ettikleri korumaları sağlamayan düzenlemeleri modernleştiriyor” dedi. . Kuralın geçen ay kesinleştiğinde yapılan açıklama.

Biden’ın gündeminin önemli bir kısmı “atık tarifeler”.

Bu kural, Biden yönetiminin sözde “gereksiz ücretleri” ortadan kaldırmaya yönelik daha büyük çabalarının bir parçası olarak geliyor.

Çalışma Bakanı Vekili Julie Su, geçen Ekim ayında önerilen emeklilik kuralının açıklandığı bir etkinlikte, “Emeklilik fonları genellikle insanların en büyük tasarruflarıdır” dedi.

“Mali danışmanlarının onlara güvenilir tavsiyeler verdiğini ve oluşturmak için çok çalıştıkları yatırım tasarruflarının, her yıl maaş çeki ile azar azar, istenmeyen ücretler tarafından aşındırılmayacağını bilmeyi hak ediyorlar.”

READ  Bir Delta yolcusu başka bir bilet fotoğrafını kullanarak uçağa bindi

Beyaz Saray Ekonomi Danışmanları Konseyi (CEA), emeklilik tasarruflarını sabit endeksli gelirlere dönüştürmeye teşvik edilen yatırımcıların uğrayabileceği potansiyel zararlara dikkat çekti.

Belirli bir piyasa endeksine, tavan kayıplarına ve yatırımcılar için tavan getirilerine dayanan sabit endeks gelirleri.

Bu yıllık gelirler, komisyonculara satışları için komisyonlar sunabilir ve CEA, bunun “yatırımcıların çıkarına olmasa bile komisyoncuların sabit endeksli yıllık gelirlere yatırımı teşvik etmesi için güçlü teşvikler” yaratabileceğini öne sürdü.

CEA, sabit endeksli yıllık gelirlere ilişkin “çelişkili yatırım tavsiyeleri” nedeniyle yılda 5 milyar dolara kadar kaybın olduğunu tahmin ediyor.

Başkan Biden Ekim ayında şöyle demişti: “Milyonlarca Amerikalı, özellikle de yaşlılar, müşterinin değil komisyoncunun çıkarına çalışan kötü yıllık gelirler satan mali danışmanlar ve sigorta komisyoncuları tarafından hedef alınıyor.”

Biden yönetimi, bankacılık ve hava yolculuğu da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki “istenmeyen ücretleri” sınırlamaya çalıştı.

Mart ayında Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB), kredi kartı ödemelerindeki gecikme ücretlerini 8 ABD Doları olarak sınırlayan bir kural yayınladı. Geçtiğimiz ay, Ulaştırma Bakanlığı, havayollarının iptal edilen veya önemli ölçüde geciken uçuşlar için yolculara otomatik olarak para iadesi yapmasını ve ek ücretleri önceden bölmesini gerektiren kuralları kesinleştirdi.

Her iki girişime de mahkemede itiraz edildi; Teksas’taki bir federal yargıç geçen hafta kredi kartı gecikme ücreti kuralını engelledi.

Liberaller ve sektör eleştirmenleri bunu neden destekliyor?

Liberaller ve sektörü eleştirenler, yeni kuralın emeklilik danışmanlığı sektöründeki mevcut boşlukları doldurduğunu savunuyor.

Kural geçen ay kesinleşmeden önce, Senatör Elizabeth Warren (D-Mass.) büyük sigorta şirketlerini emeklilik danışmanlarına araba kiralama ve cömert tatillerle “ödeme yapmakla” suçladı.

Warren bir Instagram videosunda, “Bu danışmanların tek yapması gereken, kasıtlı olarak size kötü tavsiyeler vermek, bu büyük şirketlerin cebine para sokan kötü tavsiyeler vermektir” dedi. “Ve bunların hepsi tamamen yasal.”

READ  Tahvil getirileri düşerken ve yatırımcılar Fed toplantı tutanaklarını sindirirken Wall Street yükselişte

Eskiden AARP olarak bilinen AARP, bu tür “yasal boşlukları” kapatmak için nihai kuralı öne sürdü.

AARP’nin başkan yardımcısı ve baş savunuculuk görevlisi Nancy LeMond, “Bu kural, bazı danışmanların aşırı ücretler ve gereksiz riskler içeren yatırımlar önermelerine olanak tanıyan yasal boşlukları kapatıyor; bu, emeklilik tasarruf sahiplerine toplu olarak yılda milyarlarca dolara mal oluyor, özellikle yaşlı Amerikalıları etkiliyor” dedi. Katılım, bir açıklamada dedi.

Manchin, Cumhuriyetçiler ve endüstri neden karşı çıkıyor? O.

Bu haftanın başlarında, Senatör Joe Manchin (DWVa.) ve 15 Cumhuriyetçi senatör emeklilik kuralını yürürlükten kaldıracak bir karar sundular ve bunun insanların “kuralın emaneti ne kadar geniş tanımladığı nedeniyle yatırım tavsiyesine erişimini kaybetmelerine” neden olacağını savundular. ”

Manchin yaptığı açıklamada, “Çalışma Bakanlığı’nın bu kuralı, tehlikeli federal aşırı müdahalenin bir başka örneğidir” dedi. “Yönetim’in Amerikalıların emeklilik birikimlerini koruma niyetini anlasam da gerçek şu ki bu durum tam tersini yapıyor.”

Amerikan Hayat Sigortacıları Konseyi (ACLI), Ulusal Sigortacılar ve Mali Müşavirler Birliği (NAIFA), Finseca, Sigortalı Emeklilik Enstitüsü (IRI) ve Ulusal Sabit Yıllık Gelirler Birliği (NAFA) dahil olmak üzere birçok sektör grubu da katıldı. . El Kaide’ye karşı çıkın.

“Bu, emekli tasarruf sahiplerini, profesyonel mali rehberlik için tek seçenek olarak vekil danışmanlarla bırakıyor” diyerek, mutemetlerin genellikle yatırım yapacak en az 100.000 $’ı olan müşterilerle çalıştığını belirtiyorlar.

NAIFA CEO’su Kevin Mayo yaptığı açıklamada, “Yönetim, emeklilik tasarruf sahipleri üzerindeki olumsuz etkisine dair güçlü kanıtlara rağmen bu yalnızca kredi yaklaşımıyla ilerlemeyi seçti” dedi.

Sektör grupları ayrıca yeni kuralın mahkemede iptal edilen önceki düzenlemelerin “yeniden ifade edilmesinden başka bir şey olmadığını” iddia ediyor.

On yıl süren mücadelenin son bölümü

Biden yönetiminin kararı, on yılı aşkın süredir devam eden partizan savaşlardan sonra vekalet kuralını hayata geçirmeye yönelik en son girişimi temsil ediyor.

READ  ChatGPT ateşi ABD'deki işyerine yayılıyor ve bazıları için alarm zillerinin çalmasına neden oluyor

Destan, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) komisyoncu bayiler ve yatırım danışmanları için düzenlemeler yazmasını emreden 2010 Dodd-Frank Yasasından kaynaklanıyor.

Ancak komisyon ayak sürürken 2016 yılında Çalışma Bakanlığı devreye girdi ve kendi kurallarını önerdi.

Son kural gibi, Obama dönemi düzenlemeleri de emeklilik yatırım danışmanlarına, müşterilerinin çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde tutmalarını gerektiren bir “güvenlik görevi” yükledi.

Birçok büyük sektör grubu, düzenlemenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan gelmesi gerektiğini ileri sürerek Obama yönetimine dava açtı. Nihayetinde federal bir temyiz mahkemesi 2018 yılında bu kuralı bozdu.

2019’da Cumhuriyetçilerin kontrolündeki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, çıkar çatışmalarını azaltırken aracı kurumlar ve yatırım danışmanlarıyla ilgili kuralları güçlendirmeyi ve netleştirmeyi amaçlayan çeşitli önlemleri onayladı.

Ancak bu hareket, düzenlemeleri çok zayıf bularak reddeden Demokratlar ve tüketici savunucusu gruplar tarafından eleştirildi.

Telif Hakkı 2024 Nexstar Media Inc. tüm hakları saklıdır. Bu materyal yayınlanamaz, yayınlanamaz, yeniden yazılamaz veya yeniden dağıtılamaz.