Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

SEC, Ethereum ETF’lerini onaylarsa ETH’nin nasıl tepki vereceğini tahmin etmek

SEC, Ethereum ETF’lerini onaylarsa ETH’nin nasıl tepki vereceğini tahmin etmek
  • Bir Coinbase analisti, Ethereum ETF’lerin onaylanma şansının %30-40 olduğunu düşünüyor.
  • Ethereum’un hakimiyeti ve performansı en düşük seviyelerde, bu da yakın zamanda olumlu bir gelişmeye ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.

Genel olarak SEC’in Ethereum spot para birimi satın almak için herhangi bir başvuruyu onaylamayacağına inanılıyor [ETH] Ajansın yeni kripto düşmanının Ethereum olduğu gerçeğine işaret eden çeşitli faktörlerden dolayı ETF.

Ancak şu ana kadar ajansın kendisinden ne planladığına dair gerçek bir onay gelmedi. Yani ne kadar zayıf olursa olsun SEC’in bu ETF’leri onaylama şansı hala var.

Ancak eğer öyleyse, piyasa bu etkiye hazır mı? Ethereum fiyatı nasıl tepki verecek?

ETF’ler için onay oranları

Coinbase’in kurumsal araştırma analisti David Hahn, şaşırtıcı bir yükselişin olabileceğini belirtiyor.

Coinbase’de aylık tahmin rapor 15 Mayıs’ta yayınlanan Han, onay ihtimalinin %30-40 arasında olduğunu belirtti.

Aynı şekilde, Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas da şunları söyledi: işe alıyor Onay oranı %35’tir. Bu arada, kripto topluluğu… keşif Polymarket’tan gelen genel tahmin, onaylanma ihtimalinin %7 olduğunu gösteriyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink, CNBC’ye katıldığı sırada iyimser düşünceyi yineledi ve SEC’in, Ethereum’u bir menkul kıymet olarak görse bile ETH ETF’lerini onaylayabileceğini söyledi.

Veriler bize ne söylüyor?

SEC ETF’yi onaylarsa piyasada beklenmedik bir yükseliş yaşanabilir. Ancak Ethereum’un hakimiyeti ve son performansı tüm zamanların en düşük seviyesine doğru gidiyor.

Menkul kıymet olarak SEC statüleri yatırım duyarlılığını olumsuz etkiledi.

Kimse onay beklemiyor, bu nedenle Ether fiyatlarında yakın gelecekte çok az hareket görülmesi muhtemel.

Bitcoin [BTC] Fiyat bu yılın başlarında ETF onaylarına pek tepki vermedi. Toplum gerçekten bunu bekliyordu.

Son zamanlarda, Finansman oranı nispeten düşük veya negatifti; bu da, özellikle nisan ortasındaki gibi fiyat düşüşleri sırasında, yukarı yönlü momentumun soğuması veya tüccarlar arasında temkinliliğin artması anlamına gelebilir.

Kaynak: Coinglas

Ayrıca, düşük işlem hacimlerine rağmen açık pozisyonlardaki artış, yatırımcıların pozisyonlar oluşturuldukça ileride önemli fiyat hareketlerine hazırlandıklarını gösteriyor.

READ  Dow vadeli işlemleri, Hazine getirileri arttıkça 150 puandan fazla düştü

Ancak Ethereum ticareti Takvim İki günlük bir süre boyunca istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösteriyor. 3.160 doların hemen üzerindeki en yüksek fiyat noktası, kısa vadeli direnç seviyesi görevi görebilir.


Ethereum hakkında bilgi edinin [ETH] Fiyat tahminleri 2024-25


Fiyatın bu seviyeyi yeniden test ettiğinde nasıl tepki vereceğini izlemek, kısa vadeli yatırım stratejileri için çok önemli olabilir.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Güçlü yükseliş momentumu ve geri çekilme sonrasındaki başarılı fiyat toparlanması göz önüne alındığında, eğer piyasa yükseliş hissini sürdürürse Ethereum muhtemelen mevcut direnç seviyesini kıracaktır.