Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Binance.US, düzenleyiciler tarafından yürütülen bir kampanyanın ardından ABD doları mevduatlarını askıya aldı

Binance.US, düzenleyiciler tarafından yürütülen bir kampanyanın ardından ABD doları mevduatlarını askıya aldı

(Reuters) – ABD’li kripto para borsası Binance Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD düzenleyicilerinin Binance ve CEO’suna karşı dava açmasından sadece birkaç gün sonra, 13 Haziran gibi erken bir tarihte ABD doları mevduatlarını askıya alacağını ve bankacılık ortaklarının zorunlu dolar çekme kanallarını duraklatmaya hazırlandıklarını söyledi. Changpeng. Yemek.

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsasının ABD kolu, 22:33 ET’de (0233 GMT Cuma) bir tweet’te, hareketin tam zamanında yalnızca kripto para birimi değişimine geçişte “proaktif adımlar” atarken geldiğini söyledi. .

Borsa, müşterilerine yaptığı bir bildirimde, kripto para birimlerinde alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerinin tamamen işlevsel olmaya devam edeceğini söyledi.

Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance ve kurucusu Zhao’ya ve bir gün sonra ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’e (COIN.O) dava açtı.

Gelişmeler, geçen yıl FTX’in çöküşünün ardından ABD’li düzenleyiciler tarafından sektöre uygulanan baskının dramatik bir şekilde artmasına işaret ediyor.

ABD mali düzenleyicileri Perşembe günü erken saatlerde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından federal bir mahkemede dosyalandığı ve kamuoyuna açıklandığı şekliyle Binance’in varlıklarının dondurulmasından yana olduklarını söylediler.

Singapurlu kripto platformu Stack Funds’ın COO’su Matthew Dib, “Binance.US, uluslararası holdinginden çok daha küçük bir şirket. Açıkça para çekme işlemlerini durdurmak, büyük bir endişe ve panik yaratacak veya teşvik edecek,” dedi.

“Ancak geçen hafta Binance, SEC ve düzenleyicilerden gelen farklı yorum ve sorunlarla sarsıldı, bu yüzden bu gerçekten bekleniyordu.”

Kripto para birimi fiyatları, Cuma günü Asya gününde bitcoin hafifçe 26.496 dolara düştüğü için haberlere zar zor tepki verdi.

READ  Gayrimenkul geliştiricileri gerekirse iflas etmeli

SEC baskısının cesaretini kırmasıyla haftanın başlarında iki ayın en düşük seviyesi olan 25.350 $’a düştükten sonra, haftalık yaklaşık %2’lik bir kayıpla ilerliyordu.

Binance’in BNB token’ı %0,46 düşüşle 261,46$’a geriledi.

IG Markets piyasa analisti Tony Sycamore, “Tepki şimdiye kadar çok sessiz kaldı. Piyasa ya bunu görmezden geldi ya da henüz bununla ilgilenmedi” dedi.

Perşembe günü bir tweet’te Binance.US, SEC’in kripto para birimlerini ele almasının “son derece agresif ve göz korkutucu” olduğunu söyledi ve “kendimizi, müşterilerimizi ve sektörü SEC’in sebepsiz saldırılarına karşı şiddetle savunmaya” devam edeceğini ekledi.

Kripto para birimi endüstrisi, davaların ardından son günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’e saldırdı, ancak o zamandan beri ajansın kripto endüstrisini ezmeye çalıştığı yönündeki eleştirileri reddetti.

dedi.

Singapur’dan Rai Wei ve Bengaluru’dan Rahat Sandhu tarafından ek raporlar; Kurgu: Dania Ann Thuble, Shri Navaratnam ve Kim Coghill

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.