Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

GameStop hisseleri, 5 yılda beşinci CEO’nun ayrılmasının ardından düştü

GameStop hisseleri, 5 yılda beşinci CEO’nun ayrılmasının ardından düştü

(Reuters) – GameStop Inc (GME.N) Perşembe günü yaklaşık yüzde 19 düştü ve özel olarak seçilmiş bir CEO’nun çevrimiçi genişlemesine öncülük etmek üzere aniden ayrılmasının kötü durumdaki video oyun sektörüyle ilgili endişeleri artırmasının ardından iki yılın en kötü seansına hazırlanıyor. .

Eski Amazon.com CEO’su Matt Furlong’un görevden alınması, baş hissedar Ryan Cohen’in şirketin CEO’su olarak atanmasının yanı sıra geldi. Şirketin CEO’su, dijital bir pivot vaatleriyle uğurlu hisse senedi tacirlerinin gözdesi haline geldi.

Ancak GameStop, 2023 kazançlarının yarısını ve yaklaşık 1,3 milyar dolarlık piyasa değerini silecek ve bir analist, son yıllarda değişmeyen tek şeyin yönetim değişikliği olduğunu söyledi.

Jefferies’ten Andrew Urkowitz, “Kazanç görüşmesi yapmadan, yatırımcılarla çok az iletişim kurmadan veya hiç iletişim kurmadan ve tutarlı bir stratejik vizyona sahip olmadan fikir sahibi olmak zor.” dedi.

“Bir tutarlılık kaldı, değişiklikler zirvede. Son 5 yılda GameStop’un 5 CEO’su ve 3 CFO’su oldu.”

27 Ocak 2021, New York, New York, ABD’nin Jackson Heights semtindeki bir adam bir GameStop mağazasının önünden geçiyor. REUTERS/Nick Zieminski
GameStop stok lunapark treni yolculuğu

Uerkwitz, tüccarların Reddit’te bir araya gelmesiyle tetiklenen devasa bir salgın dönemi mitinginin ardından birkaç aracı kurumun hisse senedi fiyatının temellerinden koptuğunu söylemesine yol açtıktan sonra GameStop’u takip eden birkaç analist arasında yer alıyor.

Şirketin hisseleri, 2021 meme-stock destanı sırasında ulaştığı 120,75 $’lık zirveden yaklaşık %80 düştü. ) 0.37, Refinitiv’e göre.

GameStop ayrıca, Chewy kurucusunun kişisel ağından alınanlar da dahil olmak üzere son aylarda birçok yüksek profilli çıkış gördükten sonra, Cohen’in onu video oyun mağazalarının Amazon’u yapma taahhüdünü yerine getirmek için mücadele etti.

Hala büyük ölçüde gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalara güvenen video oyunu perakendecisi, Çarşamba günü üç aylık gelirinde art arda dördüncü düşüşünü ve beklenenden daha büyük bir kayıp bildirdi.

Wedbush Securities’den Michael Pachter, “GameStop ölüme mahkumdur” dedi. “Net bir yönün olmaması ve Furlong’un sert bitirmesi, Cohen’in kalifiye bir yedek bulmakta zorluk çekmesini sağlıyor.”

READ  SEC, WhatsApp soruşturması yoğunlaşırken Wall Street'ten özel mesajlar topluyor

Bengaluru’da Akash Sriram ve Jaspreet Singh tarafından ek raporlama; Devika Siamnath ve Shonak Dasgupta tarafından kurgu

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Akaş Sriram

Thomson Reuters

Akash, ABD teknoloji şirketleri, elektrikli araç şirketleri ve havacılık endüstrisi hakkında rapor veriyor. Raporları genellikle otomotiv, ulaşım ve teknoloji departmanlarında yer almaktadır. Leeds Üniversitesi’nden Çatışma, Kalkınma ve Güvenlik alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Akash’ın ilgi alanları arasında müzik, futbol ve Formula 1 yer alır.