Şubat 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir grup petrol üreticisi, Rusya yaptırımları öncesinde odaklanıyor

Bir grup petrol üreticisi, Rusya yaptırımları öncesinde odaklanıyor

Suudi Arabistan ve Rusya liderliğindeki OPEC+, Ekim ayı başında üretimi Kasım ayından itibaren günlük iki milyon varil kısma konusunda anlaşmıştı.

Vladimir Simeçek | AFP | Getty Resimleri

Etkili bir petrol üreticileri ittifakı, Pazar günü, Avrupa Birliği’nin Rus ham petrolüne yönelik askıya alınmış ambargosu öncesinde üretim politikasındaki rotayı sürdürme konusunda anlaştılar.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve OPEC+ olarak bilinen 23 petrol üreticisi ülkeden oluşan bir grup olan OPEC dışı üreticiler, petrol üretimini günde 2 milyon varil veya küresel talebin yaklaşık %2’si kadar kısma yönündeki mevcut politikasına bağlı kalmaya karar verdi. , Kasım ayından sonuna kadar. 2023.

enerji analistleriydi bekleniyor OPEC+, Rusya’nın petrol gelirleri için potansiyel bir çifte darbe öncesinde fiyatları destekleyici yeni üretim kesintilerini düşünüyor.

Avrupa Birliği, Pazartesi gününden itibaren Rus ham petrolünün tüm ithalatını denizden yasaklamaya hazırlanırken, ABD ve Yediler Grubu’nun diğer üyeleri hazırlanıyor. Rusya’nın dünyanın dört bir yanındaki ülkelere sattığı petrolün fiyatına bir sınır koyacak.

Kremlin daha önce, Rus petrolünün fiyatına sınır koymaya yönelik herhangi bir girişimin yarardan çok zarar getireceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Petrol fiyatları, Rus petrolüne yönelik potansiyel olarak felç edici yaptırımlar, Çin’de ham petrol talebini azaltma ve durgunluk korkularını artırmadan önce, Haziran başında 120 dolardan fazla olan varil başına 90 doların altına düştü.

Suudi Arabistan ve Rusya liderliğindeki OPEC+ bu konuda anlaştı Ekim başında Kasım ayından itibaren üretimi günde 2 milyon varil azaltmak. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nden grubun yakıt fiyatlarını düşürmek ve küresel ekonomiye yardımcı olmak için daha fazla pompalama çağrılarına rağmen geldi.

Bu bir son dakika haberi. Daha fazla bilgi için lütfen daha sonra tekrar kontrol edin.

READ  Stellantis, Illinois tesisini atıl durumda bırakacak, artan EV maliyetlerini gerekçe göstererek 1.000'den fazla işçiyi işten çıkarıyor