Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisse senetleri, veriler, haberler ve kazançlar

Hisse senetleri, veriler, haberler ve kazançlar

28 dakika önce

Avrupa bankaları hisse senetleri düşerken alım satımı durdurdu

Credit Suisse, Societe Generale, Monte dei Paschi ve İtalyan UniCredit dahil olmak üzere çok sayıda Avrupa bankasının hisselerinin alım satımı, fiyatların düşmesi nedeniyle durduruldu.

Credit Suisse, Londra saatiyle 10.33 civarında %21’e kadar düştü ve onu %9.9 düşüşle Societe Generale izledi.

– Hannah Ward Glinton

bir saat önce

Credit Suisse hisseleri %10 düşerek yeni rekor seviyeye ulaştı

Kuşatma altındaki Credit Suisse’in hisseleri, Çarşamba günü Londra saatiyle 9.47 civarında %10’a kadar düşerek üst üste ikinci gün tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

Yatırımcılar, bankanın Salı günü 2022 ve 2021 mali raporlama süreçlerinde “önemli zayıflıklar” keşfettiğini açıklamasının etkisini değerlendiriyor.

– Hannah Ward Glinton ve Elliott Smith

bir saat önce

2023 için platin fiyat tahmini

Güney Afrika’daki elektrik kesintileri, Ukrayna’daki savaş ve artan hibrit otomobil üretimi gibi faktörler 2023’te platin fiyatlarını artırabilir.

Yatırım bankası UBS, 2023 platin fiyatı tahminini revize ederek değerli metalin haziran ayı için ons başına 1.150 dolara mal olacağını tahmin etti.

grafiğe bakınız…

Platin fiyatını gösteren grafik.

World Investments Platinum Council araştırma direktörü Ed Sterk, CNBC’ye verdiği demeçte, “Sonuç olarak, toplam talep açısından yıldan yıla% 24’lük önemli bir büyüme bekliyoruz, ancak arz yalnızca artacak.” Geçen yıla göre %13.

Hikayenin tamamı burada mevcuttur.

– Hannah Ward Glinton

2 saat önce

Hareket halindeki hisse senetleri: Bollore %8 ve IG Group %6 arttı

grafiğe bakınız…

Bollore hisse senedi fiyat tablosu.

IG Group, üçüncü çeyrek net ticaret gelirinin piyasa oynaklığı nedeniyle düşmesi ve şirketin aktif müşteri sayılarında %5’lik bir düşüş görmesinin ardından erken işlemlerde Stoxx 600’ün dibine düştü.

Çevrimiçi ticaret organizasyonu, son çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %7 daha düşük gelir bildirdi.

grafiğe bakınız…

Bollore hisse senedi fiyat tablosu.

2 saat önce

Avrupa borsaları düşüşle açıldı

Avrupa hisse senedi piyasaları, Silikon Vadisi bankasından kaynaklanan küresel serpinti sonrasında bankacılık hisselerinin negatif bölgeye düşmeye devam etmesiyle düşüşle açıldı.

Pan-Avrupa Stoxx 600 Endeksi erken işlemlerde %0,4 düştü ve çoğu büyük sektör ve borsa kırmızıda işlem görüyor. Perakende hisseleri %1,9 düşüşle kayıplara öncülük ederken, onu %1,4 düşüşle petrol ve gaz stokları izledi. Bankacılık hisseleri yüzde 0,5 düştü.

– Hannah Ward Glinton

3 saat önce

BMW, elektrik dağıtımını hızlandırırken daha yüksek teslimatlar bekleyerek marj tahminlerini yükseltiyor

Alman otomobil üreticisi BMW Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2023’te otomobil yelpazesi için bir teslim tarihi belirlenerek %8-10’luk bir FAVÖK (faiz ve vergi öncesi kazanç) marjı beklediğini söyledi. 2022’den hafif bir artış. Satış fiyatlarının “sabit” bir seviyede kalması hedeflenmektedir.

Şirket, 2022 yılının tamamı için sonuçları yeniden onayladı geçen hafta bahsetmiştimgeçen yıl %8,6’lık bir marj olan otomobil sektörü için 10,6 milyar Euro’luk (11,4 milyar $) FAVÖK dahil.

BMW, akülü elektrikli araçları toplu olarak piyasaya sürme sürecindedir ve 2030’dan önce BEV payının %50’den fazlasına ulaşmasını beklemektedir. Şirketin BEV payının 2023’te %15’e ulaşması beklenmektedir.

Ruxandra Yurdach

7 saat sonra

CNBC Pro: UBS, ABD ile Çin arasındaki jeopolitik endişeler artmaya devam ederse bu dört hisseyi satın alacağını söylüyor

UBS, ABD ile Çin arasındaki artan jeopolitik gerilim dönemlerinde “esnek” kaldığını söylediği bir dizi Çin hissesini belirledi.

READ  Çinli Nio fiyatları düşürdü ve satışlar düştükçe ücretsiz pil takaslarını sonlandırdı

13 Mart’ta müşterilere bir notta İsviçre bankası, ABD’nin bazı Çin sektörlerine olası bir yatırım yasağı açıklandığında piyasada daha fazla oynaklığın beklendiğini söyledi.

CNBC Pro aboneleri, UBS hisse senedi tahminleri hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilir.

– Ganesh Rao

8 saat önce

Çin’in sanayi üretimi ve perakende satışları Ocak-Şubat döneminde arttı

Resmi veriler, Çin’in sanayi üretiminin Ocak-Şubat döneminde %2,4 arttığını gösterdi.

Aynı dönemde perakende satışlar ise beklentilere paralel olarak %3,55 arttı.

Yılın ilk iki ayında Çin’de sabit varlık yatırımı, %4,4 büyüme bekleyen Reuters anketine katılan ekonomistlerin beklentilerinin üzerinde %5,5 arttı.

Çin yuanı, verilerin açıklanmasının ardından zayıfladı ve ABD doları karşısında 6,8822’den işlem gördü.

Çin Halk Bankası, 481 milyar yuan’lık bir yıllık orta vadeli borç verme imkanı kredilerinin faiz oranını %2,75’te tuttu.

9 saat önce

CNBC Pro: “Kaos Fırsat Yaratır”: Strateji Uzmanı, SVB Fallout’un Ötesine Baktığını Söyledi – ve En Çok Seçtiklerini Adlandırdı

Silikon Vadisi bankasının çökmesinden bulaşma konusunda endişeli misiniz? Kıdemli stratejist Kenny Polcari, SVB başarısızlığının etkisinin bir şekilde sınırlı olacağına inanıyor.

Yatırımcılar kısa vadede çoğunlukla bankacılık sektöründen kaçınacak olsa da, Polkari bu alanda ve piyasanın diğer sektörlerinde “bazı çok ilginç fırsatlar” görüyor.

Profesyonel aboneler buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Xavier Ong

9 saat önce

CNBC Pro: Piyasalar değişkenken, bu küresel hisse senetleri esnek görünüyor ve artması bekleniyor

Enflasyon korkuları yeniden su yüzüne çıktığından ve Silikon Vadisi bankasının çöküşü yatırımcıları riskten kaçınma moduna soktuğundan, piyasalar şu ana kadar sert bir ralli yaşadı.

Bu arka plana karşı, MSCI Dünya Endeksi ve S&P 500’deki volatiliteye dayanacak şekilde iyi konumlanmış görünen ve gelecekte iyi performans göstermesi beklenen hisse senetlerini incelemek için CNBC Pro FactSet’i kullandım.

READ  FTX'te Hindistan doğumlu bir mühendis olan Nishad Singh, dolandırıcılık suçlamalarından suçunu kabul etti

CNBC Pro aboneleri hisse senedi hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilir.

– Wizen bronzluğu

20 saat önce

Moody’s, ABD bankacılık sisteminin görünümünü negatife indirdi

Moody’s Investors Service, Pazartesi günü ABD bankacılık sistemi hakkındaki görünümünü “hızla kötüleşen faaliyet ortamını” gerekçe göstererek durağandan negatife çevirdi.

Hareket, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın kapanmasının ardından sektörlerin hız kazanmasıyla birlikte geldi. Bankacılık hisseleri, sokağa çıkma kısıtlamalarından kaynaklanan bulaşma korkuları arttıkça son birkaç seansta düştükten sonra Salı günü yükseldi.

“Silicon Valley Bank (SVB), Silvergate Bank ve Signature Bank’ın (SNY) dosyalamaları ve SVB ile SNY’nin başarısızlıklarının ardından faaliyet ortamındaki hızlı bozulmayı yansıtmak için ABD bankacılık sisteminin istikrarlı görünümünü negatife çevirdik, ” Moody’s bir raporda söyledi.

Alex Haring, Jeff Cox

22 saat önce

ABD’de enflasyon verileri beklentilerle uyumlu

Tüketici fiyat endeksi, Şubat ayında bir önceki aya göre %0,4 artarak Dow Jones tahminlerini karşıladı. Yıllık %6’lık artış da beklentiler doğrultusunda gerçekleşti.

-Fred Imbert

6 saat önce

Avrupa Piyasaları: İşte açılış görüşmeleri

Avrupa piyasaları Çarşamba günü karışık bir açılışa yöneliyor.

IG’nin verilerine göre, İngiliz FTSE 100’ün 7 puan daha yüksek 7636’da, Almanya’nın DAX endeksinin 21 puan artışla 15242’de, Fransa’nın CAC 6 puan artışla 7144’te ve İtalya’nın FTSE MIB’sinin 20 puan düşüşle 26312’de açılması bekleniyor.

Kazançlar Prudential, Balfour Beatty, Lanxess, E.On, Inditex ve H&M’den gelecek. Veri cephesinde, Ocak ayı için Euro Bölgesi sanayi üretimi rakamları açıklanacak.

– Holly Ellytt