Eylül 26, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tesla Semi, mobil bir elektrikli ev olarak harika görünüyor

Tesla Semi, mobil bir elektrikli ev olarak harika görünüyor

Tesla Semi, Tesla’nın bu hafta piyasaya sürdüğü özelliklere ve bu harika elektrikli kamyon tekliflerinin bir karavan olarak nasıl göründüğüne bağlı olarak harika bir elektrikli karavan yapabilir.

Pek çok insan için çok çekici olan, tamamen elektrikli, güneş enerjisiyle çalışan bir mobil ev fikri hakkında bir şeyler var.

Gün boyunca sıfır emisyonla araç kullanırsınız ve size güç sağlayan aynı pil takımıyla hayatınızı sürdürebilirsiniz. Gece, ertesi gün tekrar yapmak için şarj edebilirsiniz.

Güneş enerjisi ile tüm deneyimi şebekeden de çıkarabilirsiniz.

Müşterilere bu tür bir deneyim sunmak isteyen birkaç elektrikli mobil ev projesi var, ancak bunların çoğu hala üzerinde çalışıyor. Konsept aşamasında veya çok sınırlı bir kapsamı vardır.

Yakın zamanda bildirdik Yeni Mercedes-Benz eSprinter Elektrikli bir “minibüs yaşamını” mümkün kılacak kadar etkileyici özelliklere sahip, peki ya daha büyük bir şeye ihtiyacınız varsa veya istiyorsanız?

Tesla Semi, elektrikli bir ev için ilginç bir platform oluşturabilir.

takım Joaoİç aksesuar üreticisi, bu hafta Tesla Semi’nin üretim versiyonunun açılışını izlerken böyle düşündü ve bir Tesla Yarı Karavan’ın nasıl görünebileceğine dair görseller oluşturmaya karar verdi:

Tesla yarı mobil ev

Bu oldukça sert bir görünüm ve elektrikli minibüs, bu görünümü destekleyen özellik.

Şu anda çoğu elektrikli mobil ev projesindeki en büyük sorun, kapsamlarının sınırlı olmasıdır. örneğin, Winnebago kendi tam boyutlu elektrikli evini inşa etti. Ancak menzili sadece 125 mil.

Bu hafta üretim versiyonunun açıklanmasıyla Tesla, bunu doğruladı. Tesla Semi, yaklaşık 900 kWh’lik bir pil paketine sahiptir. Tam yükü 82.000 pound ile 500 milden fazla yol kat edebilir.

Ve Tesla Semi muhtemelen bir karavan olarak daha fazla menzile ulaşacak çünkü muhtemelen 82.000 pound’dan daha hafif olacak. Bazı 40 fitlik mobil evler nadiren 50.000 pound’dan daha ağırdır. Tesla Semi, 8 Serisi kamyonların çoğundan daha ağırdır, ancak platform üzerine bir karavan inşa etmenin ve ağırlığı 70.000 pound’un altında tutmanın bir yolu olmalı, bu da verimlilik artışı sağlar.

READ  FedEx ve UPS, sürücü güvenliği öncelikli olduğu için paket teslimatlarının bir kış fırtınası nedeniyle durdurulabileceği konusunda uyardı

Muhtemelen bir Tesla yarı mobil evinde şarj etmeden günde 600 milin üzerinde yol kat edebilir ve ardından bir gecede şarj edebilirsiniz. Sadece birkaç gün içinde etkileyici mesafeleri kat edebileceksiniz. Hepsi emisyonsuz.

Jowua ayrıca bir Tesla yarı mobil ev vizyonu hakkında içeriden birinin görüşünü de üretti:

Muhtemelen Tesla’nın biraz işbirliğini gerektirecek, ancak mobil evin canlı özelliklerini bir aktarma organı pil takımı kullanarak çalıştırmanın bir yolu olmalı. Uzun süre kapalı kaldıklarında ve siz işteyken bazı konuşlandırılabilir güneş panelleri ekleyebilirsiniz.

Tesla bunu yapmazsa, eminim ki diğer şirketler Tesla Semi’ye dayalı mobil elektrikli evler inşa etmeye karar verecekler – aksine değil Cyberlander, Tesla Cybertruck ile yapmaya çalışıyor.

Aynı şekilde ünlü DJ ve müzik yapımcısı Deadmau5 da yapacağını söyledi. Bir Tesla Semi satın alın ve onu bir mobil müzik stüdyosuna dönüştürün.

FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. daha fazla.