Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir Valve temsilcisi Helldivers 2’nin Steam tarafından değil Sony tarafından kaldırıldığını söylüyor

Bir Valve temsilcisi Helldivers 2’nin Steam tarafından değil Sony tarafından kaldırıldığını söylüyor

Steam temsilcileri, bazı Helldivers 2 oyuncularına, oyunu Steam’in değil, PSN’in bulunmadığı bölgelerde oyunun yayıncısı Sony’nin satıştan kaldırdığını bildirdi.

Bu ayın başlarında Sony, Steam’deki Helldivers 2 oyuncularının güvenlik ve güvenlik nedeniyle yakında bir PSN hesabına bağlanması gerekeceğini duyurdu. Bunun PC oyuncuları için her zaman bir gereklilik olacağını ancak lansmandaki sorunlar nedeniyle bağlantının bir süreliğine isteğe bağlı hale getirildiğini söyledi.

Haber anında yoğun bir tepkiyle karşılandı ve bu da Helldivers 2 oyuncularının Steam’de çok sayıda olumsuz yorum yapmasına yol açtı. Helldivers 2’nin, PSN’nin mevcut olmadığı 177 ülkede satıştan çekilmesi nedeniyle pek çok kişi geri ödeme talep etti ve bu da Sony’nin, Steam’de Helldivers 2 oyuncuları için zorunlu PSN bağlamayı zorunlu kılma planlarını tamamen iptal etmesine yol açtı.

Haber yayını: Hi-Fi Rush ve Redfall Studios’un kapanması Xbox Game Pass yayınlama modelinin başarısız olduğunun bir işareti mi?YouTube’da izle

Birinde CevapBir oyuncuya, oyunun “yayıncı tarafından belirlenen” “belirli bölgelerden” çekildiği ve Steam’in “oyunun bu ülkelerde ne zaman piyasaya sürülebileceğini” bilmediği söylendi. Oyuncular daha sonra “katılmak” için Sony ile iletişime geçmeye davet edildi. [their] Geri bildirim”Başka sorularınız varsa.

Haberin, etkilenen bölgelerde oyunu Steam’in mi yoksa Sony’nin mi kaldırdığı konusunda oyuncular arasındaki tartışmayı sakinleştirmesi bekleniyor, ancak bu, Sony’nin serpintiyi hafifletmeye çalışırken yaptığı şaşırtıcı ve kafa karıştırıcı hatalar listesinin sonuncusu.

Sony, oyuncuları PSN hesabına bağlanmaya zorlama kararından geri adım atmasına rağmen neden kısıtlamaya üç bölge daha eklendiğine gelince? Bu açıkça, Steam’in PSN’in mevcut olmadığı ülkelerde oyunu satın alan oyunculara otomatik olarak geri ödeme yapma yönünde benzeri görülmemiş bir önlem aldığı, yaklaşan Ghost of Tsushima oyunu için benzer bir listeden çıkarma stratejisiyle ilgilidir.

Helldivers 2’nin kreatif direktörü ve Arrowhead CEO’su Johan Pilestedt’e göre harika bir filmdi. “Yönetimsel hataların düzeltilmesi”.

Billstedt, Discord’da şöyle açıkladı: “Öyleyse, ülkeler için üç ek kısıtlama hakkında bir güncelleme sağlamak. Bu, idari bir hatanın düzeltilmesiydi; orijinal kısıtlamanın bir parçası olması gerekiyordu ve kısıtlama Tsushima’ya uygulandığında not edilmişti.” “Valve bunu fark etti ve uyguladı.

“Her ne kadar kulağa olumlu gelmese de bu, daha fazla kısıtlamanın göstergesi değil. Bölgesel kısıtlamalarla ilgili tartışmalar devam ediyor ve bundan bağımsız.”

Pilestedt, “daha fazla bilgiye sahip olmadığını” ancak geliştirici Arrowhead’in “oyunun hâlâ her yerde mevcut olmasını istediğini” söyleyerek sözlerini tamamladı.

READ  iOS 16 yarın çıkıyor: Göz atmaya değer altı yeni özellik