Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Tasarım yükseltmesi yeni sızıntıda parlıyor

Tasarım yükseltmesi yeni sızıntıda parlıyor

Bir sonraki iPhone’lar bu sonbahara kadar gelmeyecek ancak yeni bir rapor, yakın gelecekte iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max için mevcut iPhone 15 Pro’dan %20 daha parlak, yeni ve daha parlak bir ekranın olabileceğini ortaya çıkardı .

Weibo sızıntısına göre Anında dijitaliPhone 16 Pro ve Pro Max, iPhone 15 Pro’daki 1.000 nit’e kıyasla tipik kullanımda 1.200 nit’e kadar parlaklıkta bir ekrana sahip olacak.

12 Mayıs güncellemesi aşağıda. Bu yazı ilk olarak 11 Mayıs 2024’te yayınlandı.

ForbesiOS 18: İddia raporuna göre çığır açan iPhone AI güncellemeleri yalnızca birkaç hafta uzakta

iPhone 15 Pro, HDR içerikleri için de 1.600 nit’e kadar parlaklık sunuyor ve sonraki modellerin de bu HDR parlaklığıyla eşleşeceğine inanılıyor.

Instant Digital’in, iPad Pro’nun nano dokulu cam seçeneğine sahip olacağına ve ön kameranın doğal kenarda olacağına dair yakın zamanda yayınlanan bir raporu içeren iyi bir geçmişi var. Bu söylentilerin her ikisi de 7 Mayıs Salı günü yeni iPad Pro’nun duyurulmasıyla doğrulandı.

Bu lansmanda başka bir şey daha doğrulandı: iPad Pro, tek bir OLED ekranın tek başına sağlayamayacağı uygun derecede parlak bir ekran oluşturmak için iki OLED ekranı birlikte (tandem olarak diyebilirsiniz) kullanan bir sistem olan Tandem OLED adlı bir şeyi kullanacak. üstesinden gelmek.

Apple, iPad Pro’nun ekranını “dünyanın en gelişmiş ekranı” olarak tanımlıyor. Görünüşe göre Apple bu yılki iPhone Pro için de benzer bir ekran yükseltmesi hazırlamış olabilir.

Bir iPhone’un tipik parlaklık seviyesi neredeyse üç yıldır 1.000 nit oldu: 2021’de 1.000 nit seviyesi tanıtılacak. Bu, eğer bu rapor doğruysa, iPhone’un günlük parlaklığının şu şekilde ayarlandığı anlamına geliyor: 16 Pro, iPhone’dan gözle görülür derecede daha yüksek. şu anda öyle. Bu parlaklık seviyeleri özellikle telefonlarına dışarıda bakma eğiliminde olan kullanıcılar için önemlidir. Hepimiz güneş ışığında, özellikle de güneş gözlüğüyle göremeyeceğimiz kadar karanlık ekranlar görmeyle bağdaştırabiliriz.

iPhone 16 serisine yönelik yeni nesil işlemciler için yeni bir strateji, daha gelişmiş kamera lensleri, aşırı ısınmayı önleyen yeni bir termal tasarım, iyileştirilmiş pil ömrü, Siri’yi iyileştirecek yeni bir mikrofon, ek bir ek özellik gibi çeşitli güncelleme raporları zaten mevcut. video çekimi için tasarlanmış düğme ve geliştirilmiş bir ana kamera sensörü. Yani ekranın daha da parlaklaşacağı önerisi de heyecan verici bir vaat. Bakalım yerine getirildi mi?

ForbesApple iPhone 16: Yeni bir raporda vaat edilen benzersiz ve tamamen yeni bir tasarım

11 Mayıs’ta güncellendi. Yaklaşan iPhone’un yeni tasarımı daha parlak bir ekranla sınırlı olmayacak, ancak bu kesinlikle büyük bir gelişme. Kameraların tasarımının da değişmek üzere olduğu düşünülüyor. Büyük bir yükseltme öğesi olduğundan bu mantıklıdır.

Ancak yeni iPad Pro, ultra geniş kamerayı tamamen bıraksa da iPhone 16 Pro, 12 MP’den 48 MP’ye bir piksel artışı görecek gibi görünüyor.

Yeni rapor 9’dan 5Mac’e Yorumlar, söylentilerin çoğunun, özellikle düşük ışıklı ortamlarda daha iyi çalışan ultra geniş bir kamera ve mekansal video fotoğrafçılığında potansiyel iyileştirmeler sunma yönünde olduğunu gösteriyor.

Raporda ayrıca iPhone 15 Pro Max’te bulunan 5x optik yakınlaştırmalı telefoto lensin hem iPhone 16 Pro Max’e hem de daha küçük iPhone 16 Pro’ya gelebileceği iddia ediliyor.

Kamera açısından diğer tasarım iyileştirmeleri, daha iyi görüntüler için iç yansımaları azaltan yeni bir lens kaplamasını içerebilir. Son olarak, muhtemelen şu ankiyle aynı 48 megapiksel çözünürlüğe sahip, ancak raporda belirtildiği gibi “fotodiyotların, ışığı gerçekten yakalayan parçanın kendilerine izin vermesine izin veren” yığılmış sensör teknolojisini kullanan tamamen yeni bir ana kamera sensörü olabilir. – Aynı toplam piksel boyutuna göre gözle görülür derecede daha büyüktürler.

READ  Microsoft'un Windows için Xbox oyunu 2024'ün geri kalanı için açıklandı