Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

İşte Akuma’nın Street Fighter 6’daki yeni oynanışının 8 dakikalık görüntüleri

İşte Akuma’nın Street Fighter 6’daki yeni oynanışının 8 dakikalık görüntüleri


Street Fighter 6 için Akuma içeriği yayınlanmaya devam ediyor GameSpot Üst üste 8 dakikanın biraz üzerinde yeni görüntülerle karşımıza çıkıyor.

Bir sonraki DLC karakteri (22 Mayıs’ta çıkacak) videoda Dee Jay, kendisi ve Manon ile karşı karşıya gelecek. Akuma’yı kontrol eden 7. seviye bir PC olabilir, ancak yine de oynanışının, SF6’da nasıl oynadığına dair erken anlayışımıza katkıda bulunan pek çok ilginç yönünü görüyoruz.

Akuma’nın Street Fighter 5’teki görünümünde bazı küçük değişiklikler olduğunu fark ediyoruz; örneğin rakibini goshoryuken ile havaya vurduktan sonra yere çarptığı görsel olarak güçlü animasyon (1:07).


Street Fighter 5’te Demon Fighter’ın bu manevrayı yaptığında neredeyse istediği her şeyle kolay okezi baskısı uygulayabilmesinin onu rakibinin hemen yanında bıraktığını hatırlarsınız. Manevra artık kurbanın Akuma’dan hafifçe sekmesine neden oluyor ve kesinlikle ona önceki versiyona göre daha az seçenek bırakıyor.


İkinci ayna maç turunun başlangıcı (3:28), bize karakterin korkutucu hava ateş topunun tarafsız bir pozisyonda kullanıldığında nasıl çalıştığına dair bir fikir veriyor. Tur başladığında, bir Akuma normal bir ateş topu ateşlerken diğeri öne çıkıp aynı tekniğin anlık hava versiyonunu gerçekleştirir.


Birincisinin iyileşmek ve bloke etmek için zamanı varken, ikincisi pek ilerlemiyor gibi görünüyor. Bu tek manevranın Street Fighter 2, 4 ve 5’te ne kadar güçlü olduğu göz önüne alındığında, Capcom’un bu sefer onu biraz daha iyi dengelemeyi başardığını umuyoruz.


Akuma’nın yıllar boyunca kullandığını gördüğümüz bir diğer güçlü araç da hızla iyileşen şeytan avucudur.

READ  Rastgele: Nintendo, Mortal Kombat 1 Switch için Steam Pop-Up'ı içeren bir fragman çekiyor


Bu hareket, yalnızca havadan uzaklaştığında kafasını karıştırmakla kalmadı, aynı zamanda patlayıp hızla başka bir saldırıya geçeceği zaman bunu bir tür yanılsama olarak kullanmasına olanak tanıyacak kadar hızlı bir şekilde toparlandı.


Manon’a karşı olan eylemini tükürür (4:30) ve yine de çok çabuk iyileşir. Ancak görüntüleri duraklatıp kare kare taşıdığımızda, saldırıdan sonra yaklaşık 7-9 kare iyileşme varmış gibi görünüyordu ki bu, Street Fighter 4’teki 4 kareden daha iyi.


Bunlar, GameSpot tarafından sağlanan görüntülerden öğrenebileceğimiz birçok andan sadece birkaçı; bu yüzden bunları izleyin ve lütfen gözlemlediğiniz ilgi çekici şeyleri daha sonra yorumlar bölümünde paylaşın.
Daha fazla Street Fighter 6 Akuma mı istiyorsunuz? Hareket listesine göz atabilir, karakter seçme ekranında nasıl göründüğünü görebilir ve doğrudan Capcom’dan gelen karakter kılavuzu videosuna hızlıca göz atabilirsiniz.