Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bitcoin ve diğer kripto para birimi fiyatları hisse senetleri ile birlikte düşüyor

bitcoin

Diğer kripto para birimleri Perşembe günü kilit seviyelerden geri çekildi ve küresel ekonomiyle ilgili endişeler arasında risk hissiyatı darbe aldığından, son ralliden elde ettiği kazançları borsada arka plana itti.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1,5 düşerek 28.800 dolara geriledi ve en büyük dijital varlığın geçen hafta 10 ay sonra ilk kez geçtiği psikolojik açıdan önemli 30.000 dolar seviyesinden daha da geri çekildi. 30.000 dolar civarındaki alan çok önemli görülüyor çünkü bu, kripto para birimi satışının acımasız bir ayı piyasasında hızlandığı geçen Haziran ayında ulaştığı fiyatlardı. Bitcoin fiyatı yaklaşık 31.000 dolara kadar yükseldi, ancak o zamandan beri kazançları pekiştirmek veya daha yükseğe çıkmak için mücadele etti.

Broker Oanda’nın analisti Edward Moya, “Küresel kripto para piyasa değerinin büyümesiyle birlikte bazı açık tükenme işaretleri var ve bir konsolidasyon dönemine bakıyorsak, çıkmak için iyi bir zaman gibi görünüyordu” dedi. “Ayı baskısı devam ederse, destek 28.550 $ bölgesine kadar ortaya çıkmayacak.”

Kripto para birimleri hisse senetleri ile birlikte düştü


Dow Jones Sanayi Ortalaması

Ve


Standart & Poor’s 500

Kayıplar için yolda. Yatırımcılar enflasyon ve Bitcoin ve hisse senetleri gibi riske duyarlı varlıklara olan talebi azaltan Federal Rezerv ve diğer merkez bankalarından gelen yüksek faiz oranlarının ekonomik büyümeyi nasıl etkileyeceği konusunda endişeli.

Bitcoin, enflasyon, faiz oranları ve durgunluk risklerinin hakim olduğu bir makroekonomik zeminin ortasında hisse senetleri ile ilişkili olmaya devam ediyor. Yüksek Büyüyen Bir Oyun Pek çok teknoloji hissesi gibi, Bitcoin de Tesla bileşeninden elde edilen kazançlara tepkiyle daha da aşağı çekilen teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ile birlikte zemin kaybediyordu (ticker: TSLA).

Ayrıca, son düşüşlere rağmen bitcoin bu yıl şu ana kadar yaklaşık %75 artış gösterdiğinden, bir miktar kar elde etme olabilir. Piyasa gözlemcileri not alıyor Son düşüş, bir tüccarın hızla 460 milyon dolardan fazla bir değere 16.000 bitcoin sattığı Binance borsasındaki büyük bir satış emrinden kaynaklanabilir.

Her iki durumda da, bitcoin fiyatları 30.000 $ seviyesinden uzaklaştıkça, analistler desteğin nerede olduğuna dair ipuçları için teknik piyasa faktörlerini arıyorlar.

FxPro brokerinde analist olan Alex Kuptsikevich, “Eğer 28.000$’ın üzerinde tutunabilirse, piyasa hissiyatı çok yükselecek. Tam bir düzeltme… fiyatı 50 günlük hareketli ortalama olan 26.700$’a geri getirecek” dedi. daha fazla düşüş, sürekli bir kripto para birimi boğa piyasasının yeniden başlamasını sorgulayacağından, izlemeye değer bir alandır.”

Bitcoin’in ötesinde,


eter

– önemli bir ağ yükseltmesinin başarıyla tamamlanmasının ardından daha iyi performans gösteren ikinci en büyük kripto para birimi – %1 düşerek 1.950 dolara düşerek geçen hafta Mayıs 2022’den bu yana ilk kez kırdığı 2.000 dolar seviyesini geride bıraktı.


Kardan

düz f’nin hemen altında


nervürlü

%2 daha az. Memecoin daha iyimserdi


dogecoin

%5 atlarken


shiba inu

%1 yükseldi.

Duyuru – devam etmek için kaydırın

[email protected] adresinden Jack Denton’a yazın