Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bloomer's Çikolata Şirketi Chicago'daki fabrikasını kapatıyor

Bloomer's Çikolata Şirketi Chicago'daki fabrikasını kapatıyor

Chicago'da paranın nasıl hareket ettiğini ve bunun sizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olmak için karmaşık iş haberlerini parçalara ayırıyoruz.

Blommer Chocolate Co. duyurdu. Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, şirketin 600 W. Kinsey St.'deki eski tesisinde artan işletme maliyetleri nedeniyle Chicago şehir merkezindeki fabrikasını Mayıs ayı sonunda kapatacağını duyurdu.

Bir şirket sözcüsüne göre Bloomer 250 kişiyi işten çıkaracak. Bloomer's, Kuzey Amerika'nın en büyük kakao üreticisi ve çikolata bileşeni tedarikçisidir.

Lezzetli çikolata kokusuyla tanınan fabrika, şirketin kurulduğu 1939 yılında Chicago şehir merkezinde açıldı. Fulton Market yakınındaki konum, Blommer'ın orijinal üretim tesisidir.

Bloomer yaptığı açıklamada, “Chicago tesisinin konumu ve yaşı, bina ve ekipmanın artan onarım ve bakımıyla birleştiğinde, daha yüksek işletme maliyetlerine yol açtı ve üretim güvenilirliği sorunları yarattı” dedi.

Blommer'ın genel merkezi, laboratuvarı ve yeni Ar-Ge merkezi Chicago şehir merkezindeki Merchandise Mart'ta kalacak. Ar-Ge merkezi 2024 sonbaharında açılacak ve işleme, içerik araştırması, “konsept tadımı” ve daha fazlasına odaklanacak.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde Bloomer, East Greenville, Pennsylvania'da kalan üç üretim tesisine 100 milyon dolar yatırım yapacak; Union City, Kaliforniya; Ve Campbellford, Ontario.

Gelişen bir hikaye. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

READ  Yatırımcılar resesyon risklerini düşünürken hisse senetleri hafifçe açıldı