Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

United Airlines, güvenlik olaylarının ardından Federal Havacılık İdaresi tarafından yakından inceleniyor

United Airlines, güvenlik olaylarının ardından Federal Havacılık İdaresi tarafından yakından inceleniyor

Havayolu şirketi Cuma günü çalışanlara gönderdiği bir notta, Federal Havacılık İdaresi'nin son dönemde yaşanan bir dizi güvenlik olayının ardından önümüzdeki haftalarda United Airlines'ın operasyonlarını yakından inceleyeceğini söyledi.

Havayolunun kurumsal güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Sasha Johnson, notta, “Bazı iş süreçlerimizi, kılavuzlarımızı ve tesislerimizi incelemeye başladıkça, operasyonlarımızda FAA'nın varlığını daha fazla görmeye başlayacağız” dedi. “Katılımlarını memnuniyetle karşılıyoruz ve buldukları şeyleri ve bizi daha güvenli hale getirmek için değiştirmemiz gerekebilecek şeylere ilişkin bakış açılarını onlardan duymaya çok açığız.”

United'ın ilgisiz olduğunu söylediği bazı olaylarda, bir uçak pistten çıktı, bir diğeri varış noktasına gövde paneli eksik olarak ulaştı, bir diğeri kalkıştan sonra lastiğini kaybetti ve plastik ambalajı yiyen bir motor alev aldı.

Federal Havacılık İdaresi yaptığı açıklamada havayolu operasyonlarını “rutin olarak” izlediğini söyledi. Ajans, “havayolunun geçerli düzenlemelere uyumuna odaklandığını; Riskleri belirleme, riskleri değerlendirme ve azaltma becerisi; ve güvenliği etkili bir şekilde yönetin.

United'ın notunda Bayan Johnson, ajansın “ayrıca çeşitli sertifikasyon faaliyetlerini de bir süreliğine duraklatacağını” söyledi.

United CEO'su Scott Kirby, bu hafta bu olayların ardından müşterilere şirketin güvenliği ciddiye aldığına dair güvence vermeye çalıştı.

Müşterilere gönderdiği bir e-postada, “Bu olayların dikkatimizi çektiğini ve odaklanmamızı artırdığını bilmenizi isterim” dedi. “Ekibimiz ne olduğunu anlamak için her vakanın ayrıntılarını inceliyor ve bu bilgileri tüm çalışan grupları genelinde güvenlik eğitimlerimize ve prosedürlerimize rehberlik etmek için kullanıyor.”

Uzmanlar, endişe verici ancak havacılıkta yaygın olan ve medyada sıklıkla yer almayan bu olaylardan kapsamlı çıkarımlar yapılmaması konusunda uyarıyor.

READ  US Airways'in Florida uçuşu 3 dakikada 15.000 fit düşüyor: 'Korkunçtu'