Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bob Turk elli yıl sonra WJZ’den ayrılıyor

Baltimore — “Sunshine Kid” ve Baltimore evlerinin uzun zamandır armatürü olan Weatherman Bob Turk, elli yılın ardından WJZ’den ayrılıyor.

Türk, Twitter hesabından paylaştığı bir mesajda, uzun kariyerinin iki aşkını birleştirmesine izin verdiğini söyledi: hava durumu ve Baltimore şehri.

“Geriye dönüp baktığımda, sadece havaya olan tutkum değil, aynı zamanda Baltimore halkına olan sevgim de” diye yazdı. “Bu benim doğup büyüdüğüm şehir. Ailemi büyüttüğüm yer orası. Dünyada Baltimore gibi başka bir şehir yok! Baltimore’u bu kadar çekici yapan sensin. Beni buraya getiren sensin. İşe koy. Her gün! Yaptığın işi seviyorsan, hayatında bir gün bile çalışmazsın!”

Devam etti: “Baltimore halkı hayatım boyunca bana çok sevgi ve destek gösterdi. Hayatınızın bir parçası olmak mutlak bir ayrıcalıktı.”

Ev sahibi Dennis Koch’un Pazartesi günkü yayında anlattığı gibi, Türk 1970’lerin başında bir gazete ilanına cevap verdikten sonra işi aldı.

Göre Personelinin biyografileriTurk, bir çocukken hava durumuyla ilgilenmeye başladı ve yağışı ölçmek için bir cihaz kurdu.

Vali Larry Hogan, Pazartesi akşamı bir sosyal medya yayınında WJZ’ye onlarca yıldır hava durumu yetkilisi olarak teşekkür etti.

Baltimore yerlisi, Towson State College’dan Coğrafya alanında BS ve Indiana University of Pennsylvania yüksek lisans okulundan aynı konuda yüksek lisans derecesi aldı.

Türk, eğitimleri arasında Baltimore City’de ilkokul öğretmeni olarak çalıştı ve yayıncılık kariyerinden önce Howard County’de planlama asistanı olarak çalıştı.

İstasyona katıldıktan sonra Türk, WJZ’yi bir Doppler radar hava sistemi edinmesi için zorladı ve bu da onu pazarda tahmin teknolojisine sahip ilk istasyon haline getirdi.

READ  Alabama Haber Merkezi 2022 futbol önizlemesi: Huntington College

Klasik reklamları kim unutabilir?


WJZ stereo kimliği ve 80’lerin başındaki Bob Türk reklamı İle
İyonTV O gün
Ağ ışığı


WJZ-TV Baltimore | Bob Türk Hava Durumu İlanı | 13 İle
sadece 1JZ O gün
Ağ ışığı


WJZ-TV Baltimore | Bob Turk – “Bulutlu Bir Günde Güneş Işığı” Reklamını Yeniden Ziyaret Etti | 13 İle
sadece 1JZ O gün
Ağ ışığı


WJZ-TV Baltimore | Bob Türk 20. Yıl Reklamı | 13 İle
sadece 1JZ O gün
Ağ ışığı

Tüm bu hafta boyunca, WJZ Bob’un en unutulmaz anlarından bazılarına bakacak ve Denise’den Cuma günü Bob’la TV Hill’deki elli yılı hakkında konuştuğunu duyacaksınız.