Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Boeing, yeni üretim sorununa rağmen 737 teslimat hedefini karşılayacak – CFO

Boeing, yeni üretim sorununa rağmen 737 teslimat hedefini karşılayacak – CFO

Boeing logosu, 18 Haziran 2023’te Fransa’nın Paris kenti yakınlarındaki Le Bourget Havalimanı’nda düzenlenen 54. Paris Uluslararası Hava Gösterisinde görülüyor. REUTERS/Benoit Tessier/Dosya Fotoğrafı Lisans haklarının alınması

WASHINGTON (Reuters) – Boeing’in finans müdürü Perşembe günü yaptığı açıklamada, yakın zamanda keşfedilen ve en çok satan uçaklarının teslimatını yavaşlatan bir üretim hatasına rağmen bu yıl en az 400 737 dar gövdeli jet teslim etme hedefine ulaşacağını söyledi. 737 Maks.

Ancak Boeing Mali İşler Direktörü Brian West, Boeing’in 400-450 uçak hedefinin “düşük ucunda” olacağını ve ticari uçak işindeki marjların, düşük teslimatlar ve yüksek geliştirme maliyetleri nedeniyle üçüncü çeyrekte negatif olacağını söyledi. Yatırımcılar için bir konferans. .

West, birinci ve ikinci çeyrekte 100.737 uçağa ulaşan dar gövde teslimatlarının, ağustos ayında hayal kırıklığı yaratan 22.737 teslimattan sonra üçüncü çeyrekte yalnızca 70 uçağa ulaşacağını söyledi.

Geçen ayın sonlarında keşfedilen en son tedarikçi sorunu, 737’nin arka basınç bölmesindeki uygun olmayan şekilde delinmiş ve bu nedenle yanlış hizalanmış veya uzatılmış montaj deliklerini içeriyor.

West, Boeing’in envanterindeki 220 737’lerin yaklaşık %75’inin yeniden işlenmesi gerekeceğini ve düzeltmenin, 737’nin dikey kuyruğuna yanlış monte edilmiş braketleri içeren önceki bir sorundan daha uzun süreceğini söyledi.

“Denetlenen yüzlerce delik var ve uçağın çok önemli bir parçası olan X-ray inceleme sürecinde gerekli bir adım var” dedi.

Spirit CEO’su Tom Gentile Perşembe günü daha sonra yaptığı açıklamada, 737 gövdesinin %70’ini oluşturan Spirit AeroSystems’in (SPR.N), aksi takdirde arka basınç bölmesinde dikdörtgen bir delik oluşturacak otomatik bir delme işlemi kullandığını söyledi. doğru şekilde uygulandı.

Spirit’in tesisinde yeniden işlenmesi gereken 39 bölme bulunuyor ve bunlardan 15’i, hangi deliklerin onarılması gerektiğini doğrulamak için gerekli incelemelerden geçmiş durumda.

READ  ABD, Kanada, Çin ve Almanya'dan gelen çelik fabrikalarına tarifeler uyguluyor

Gentile, “Fabrikamızdaki ünitelerdeki onarımların Kasım ayı sonuna kadar tamamlanmasını bekliyoruz” dedi. “Boeing için bu biraz daha uzun sürebilir.”

Gentile, 2023 yılında Boeing’e 737 gövde parçası teslimatının, şirketin 370-390 adetlik mevcut hedefinin alt sınırında olacağını da sözlerine ekledi.

(Raporlayan: Valerie Encina ve Abhijith Ganapavaram – Muhammed tarafından Arapça Bülten için hazırlanıyor) Düzenleyen: Mark Porter ve Chizu Nomiyama

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar

Abhijith, ABD’de havacılık, eski otomobil üreticileri, holdingler, ulaşım ve seyahat konularını kapsayan bir muhabir ekibine liderlik ediyor. Ekonomi mezunu olan Abhijith, havacılık endüstrisine odaklanarak üretim portföyünde hikayeler yazdı. Önceki görevinde Hız kategorisinde Reuters Yılın Gazetecisi ödülünü kazanan ekipte yer almıştı. İletişim: +91-9019785574