Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Meydandaki kesinti küçük işletmelerin kredi kartı kabul etmesini engelliyor

Meydandaki kesinti küçük işletmelerin kredi kartı kabul etmesini engelliyor

Square’deki kesinti, Bay Area işletmelerinin ödeme platformuna erişim olmadan satış yapmakta zorlanmasına neden oldu.

Mevcut durumda Web sitelerinde yayınlandıSquare, veri merkeziyle ilgili kesintiyi sabah 11.47’de araştırmaya başladığını söyledi. Saat 16:48 itibariyle San Francisco merkezli şirket hala bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

Calwise Spirits Co.’nun sahibi Aaron Berg şunları söyledi: Paso Robles’te öğle saatlerinde kargaşayı fark etti. Sonraki üç saat içinde şirketi, kredi kartı ödemelerini işleme olanağı olmadan yaklaşık 1.000 dolar değerinde satış gerçekleştirdi.

Bunun yerine çalışanların daha sonra ücret almak veya nakitle iş yapmak için kredi kartı numaralarını yazdıklarını, bunun da müşterilerin harcayabileceği tutarı sınırladığını söyledi.

Berg, iş hayatında geçirdiği beş yıl boyunca Square’de hiçbir zaman yarım saatten fazla elektrik kesintisi yaşamadığını söyledi. Bu durumlarda bile platform, şirketlerin kredi kartı bilgilerini kaydetmesine izin verecek. Bu sefer hesabına bile giriş yapamadığını söyledi.

Berg, Square’in müşteri hizmetleri hattını aramaya çalıştığında aldığı tek şeyin kesintiyle ilgili otomatik bir mesaj olduğunu söyledi. Square, kesintinin yardım hattı için daha uzun bekleme sürelerine yol açtığını söyledi.

READ  İlk Cumhuriyet bankası düzenleyiciler tarafından devralındı ​​ve JPMorgan Chase'e satıldı