Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bryce Harper Phillies, 2023’te ilk aşamada oynamaya hazırlanıyor: Takımın ‘Full Go’ planının içinde

Bryce Harper Phillies, 2023’te ilk aşamada oynamaya hazırlanıyor: Takımın ‘Full Go’ planının içinde

PHILADELPHIA – Birkaç gün önce, Price Harper, Rob Thompson’ın Citizens Bank Park’taki ofisine girdi. Bu ayın başlarında bir fikirle Filiz Adaları’na geldi. Phillies çevresindeki herkes, sol kolundaki rekonstrüktif dirsek ameliyatından kurtulmaya devam eden Harper’ın endişesini hissedebilir. Hangi program varsa onu geçmek istiyor – bu yüzden belirlenmiş bir program yok – ama Tommy John ameliyatından sonra rehabilitasyonda bazı şeyler aceleye getirilemez.

Öyle olsun. Ancak Harper, peşine düşmeye değer yaratıcı bir kaçamak olduğunu düşündü. İlk aşamada nasıl oynanacağını öğrenmek istedi.

Belki 2023’te sahalara daha hızlı geri dönmesine yardımcı olabilir. Belki 2023’ten sonra Phillies’e yardımcı olabilir. Atışını yapmak için ilk olarak bu ayın başlarında Phillies beyzbol operasyon şefi Dave Dombrowski’ye gitti. İnandırıcıydı. Dombrowski, Thompson’ı, koçlarını, kulübün sağlık personelini ve diğer ön büro yetkililerini dahil etti. Geçen hafta sonu bir sonuca vardılar.

“Sadece git,” dedi Thompson, Harper’a müdürün odasında.

Bu hafta, Phillies planı başlattı. Harper’ı sezonun ilerleyen saatlerinde birinci kalede oynamaya hazırlıyorlar. Bu, Phillies kadrosuna geri dönme programını etkilemiyor – atış yapmasına izin verilmeden önce oyunlara girmesine izin verileceği için atanmış smaçör olarak geri dönecek. Ancak Harper yeni pozisyonu devralırsa, Phillies onun sahaya geri dönmesine sağ sahada oynamasından daha erken izin verebileceğini düşünüyor.

Thompson, “Bu size Harp hakkında bir şeyler söylüyor,” dedi. atlet Çarşamba günkü 3-2 Phillies’in 10 isteka Marlins’e yenilmesinden önce. “O bir takım adamı. Oynamak istiyor.”

En iyi senaryo, Harper’ın Eylül ayında mahkemeye dönebileceğiydi – eğer mümkünse. Organizasyondaki bazıları, Harper’ı 2023’te bir DH olarak görüyor. Harper, bunun saha pozisyonuna dönüşünü hızlandırıp hızlandıramayacağını söylemek için henüz çok erken, ancak bunun denemeye değer bir şey olduğuna ikna olduğunu söyledi.

Harper, “Onlara istediklerini ilk aşamadan, sağ sahadan veya her neyse – sadece bu yıl değil, ileriye dönük olarak verebilirsem – bu bize bir şans verir,” dedi. atlet. “Her ne ise. Ne isterlerse. Onlara onu yapma seçeneği veriyor.”

READ  Emekli Tom Brady, 46 yaşında 22 yaşında koştuğundan 40 kat daha hızlı koştuğu videoyu yayınladı

Rhys Hoskins’te sezon sonu bir sakatlık ve Darrick Hall’da onu en az iki ay kenara çekecek olan başparmak ameliyatından sonra, ilk üs, Harper için fiilen bir ev haline geldi. Hâlâ atış yapması gerekiyor – diğer üslere atışlar, parçalara atışlar ve röleler – ama bu, sağ elini kullanan bir oyuncunun yaptığı atışlar kadar zahmetli değil.

o bunu yapabilir mi?

“Ukulele mi? dedi Thompson.” Çünkü o atletik. Bu bir beyzbol faresi. Üzerinde çalışacak.”

Harper bu yaz DH noktasından ayrılabilirse, bu, Dombrowski’ye son takas tarihinde potansiyel promosyonlar araması için daha fazla esneklik sağlayacaktır. Örn: Harper birinci aşamadaysa, Dombrowski sağ elini kullanan vurucuyu hedefleyebilir ve Kyle Schwarber veya Nick Castellanos’u tam zamanlı bir DH rolüne dönüştürebilir. Bu, Thompson’a dizilişlerini nasıl oluşturduğu konusunda daha fazla özgürlük sağlayacaktır – Harper için bir DH noktası ayırmak yerine, onu dinlenmeye ihtiyacı olan ve aynı zamanda yarasalarını dizilişte tutan müdavimleri barındırmak için kullanabilir.

Thompson, “Seçeneklerimizi açık tutmaktan zarar gelmez” dedi. “Öyleyse kazma işlemini yapalım. Öğrenin. İşe yararsa çalışır. İşe yaramazsa olmaz.”

Ama Harper bu konuda ciddi. Kıdemli teknik direktör Bobby Dickerson, bu hafta başında planı duyduğunda Harper’a başvurdu.

Noel için yeni oyun? Dickerson ona söyledi.

Harper, “Hayır” dedi. “Bunu yapmak istiyorum.”

Dickerson anladı.

Çalışıyor, dedi.

Rob Thompson, Bryce Harper’ın birinci aşamayı öğrenebileceğini düşünüyor. “O bir beyzbol faresi. Üzerinde çalışacak.” (Bill Streicher / USA Today)

Çarşamba öğleden sonra yaklaşık 10 dakika boyunca Harper, Dombrowski ile çimlerin üzerinde durdu ve ikisi dokunaklı bir konuşma yaptı. Bir gün önce, Harper birinci aşamaya gitti ve Dickerson’la hafif işler yaptı. Birçok takım yetkilisi, sorulduğunda çekingen davrandı. Provaların Harper’ın kendisini meşgul etmesi için bir yol olduğunu söylediler.

READ  Kaynaklar, Joe Flacco'nun Colts'la bir yıllık sözleşme konusunda anlaştığını söylüyor

Salı günkü maçtan önce bir grup gazeteciye konuşan Thompson, “Eldivenler üzerinde çalışıyor,” dedi. “Arada bir sahada Castellanos’u göreceksiniz. (Brandon) Marsh, tüm o adamlar.”

Bu bir gerçektir. Ancak bu oyuncuların hiçbiri birinci kaleci eldiveniyle antrenman yapmadı – Salı günü Harper da öyle yaptı. Neredeyse hiç kullanmadığı eldiveni. İlk aşamada iki işte yer aldı; Maçların sonunda iki kez de takımı beş kişilik bir sahaya gittiğinde tek vuruş yaptı.

İlk Bryce Harper eldiveni. (Mat Gelb / atlet)

Harper, gençken üçüncü bir kaleci ve yakalayıcıydı. Her zaman eldiven takardı ve birinci kaleci eldiveni istediği bir şeydi. her ihtimale karşı.

Harper, “Sanırım bunu düşündüm,” dedi. atlet. “Bu tür bir şey. Ama tabii ki fırsat yoktu çünkü büyük bir birinci meydancımız vardı. Değil mi? Ama şimdi, orada bir tür döner kapımız var. Bu bize bunu yapma şansı veriyor.”

Dickerson, Harper’ın kendisiyle yıllarca oyuncu olmakla ilgili şakalaştığını söyledi. Ama bu kez ton farklıydı.

Dickerson, “O gerçekten ciddi,” dedi. “Açıkçası, bu olmadan o yıldız olmazdı. Bir şey yapmaya karar verdiğinde, oradadır. Değil mi? Her şeyini verir. İçimden bir ses onun bu işte iyi olacağını söylüyor.”

Harper, Çarşamba öğleden sonra Dombrowski ile yaptığı konuşmanın ardından tekrar birinci aşamaya geçti. İlk temel antrenör Paco Figueroa, Dickerson’dan ayrıntılı talimatlar alan Harper’a yer topları vurdu. İlk aşamaya kadar sinsi vuruşlar yaptılar. Dickerson ayakların hareketini vurguladı.

Harper sert topa vurdu.

“Güzel – güzel!” Diye haykırdı Dickerson.

Oturum 23 dakika sürdü.

Dickerson, “Eğlenceli,” dedi. “Zorlukları seviyorum. Takıma yardımcı olabilecek şeyleri seviyorum.”

Harper, alışılmadık eylemleri kasıtlı bir hızla birinci kaleci olarak uyguladı. Dickerson, temeller önemli olduğu için antrenmanların ilk başta yavaş olmasını istiyor. Dickerson’a göre en büyük zorluk, durumun inceliklerini öğrenmek olacak – delikte hangi topların kovalanacağı, çantayı ne zaman kapatılacağı ve nasıl kesme ve röle yapılacağı.

READ  Bradley Beal, Suns'ın Kings'e karşı kazandığı çirkin galibiyete büyük tepki verdi

Dickerson, “Bunu aşarken, hızımızı artırmaya başlayacağız,” dedi. “Oyunun hızı gerçek sınav. Tatbikatlarda harika olabilirsin ve sonra oyunda sahaya çıkamayabilirsin. Ama içimden bir ses, onun büyük durumlarla, gerginlikle nasıl başa çıktığını bildiğimden, Oyunu yavaşlatacağını düşünüyorum.”

Harper, “Her zaman hazır olmak ve elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum,” dedi. atlet. “Orada elimden geldiğince çok tekrar yapacağım ve her gün Bobby ile çalışacağım.”

Phillies, Harper’ın “all-star arasını” tahmin eden sezon dışı bir duyuru dışında, DH olarak dönüşü için net bir zaman çizelgesi söylemedi. Açıkça bu işaretin önünde; Phillies onu 60 günlük sakatlar listesine koymadı çünkü Harper’ın Mayıs ayı sonuna kadar geri dönme şansı vardı.

Harper, basketbol sahasında vuruş alıştırmaları yapar ve Salı günü yüksek hızlı bir makineye vuruş yapar. Ancak doktorlar, Tommy John ameliyatından sonra yeniden yapılandırılmış bir dirseğin yırtılabileceği belirli bir dönem olduğu için kaymasına veya dalmasına izin vermezdi. 23 Kasım’da ameliyat olan Harper, muhtemelen Mayıs ayına kadar bu izni alamayacak.

O zamana kadar dirseklik ile vurup kaçacak. Ancak yeni pozisyonunu öğrendiğinde, üzerindeki sorumluluktan kurtulur. Tekrar atmasına ne kadar izin verilirse, artış ilk aşamada o kadar hızlı olabilir. Dickerson, “Atışların yoğunluğunu azaltacak şeyler yapabiliriz,” dedi. “Kesinlikle bazı şeyler yapabiliriz.” Phillies’li herkes plan konusunda temkinli bir şekilde iyimser.

Harper sahada oynayalı 361 gün oldu. DH’den başka bir şey haline gelmesi aylar aldı ama belki Harper’ın fikri Phillies’lere daha sonra yardımcı olabilirdi.

Thompson, “Evet” dedi. “Budur.”

gerekli okuma

(Çarşamba günü küre oynayan Bryce Harper’ın fotoğrafı: Rich Schultz/Getty Images)