Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu genç Türkler Kerala start-up Fastrock’ta – Yeni Hint Ekspresi

Ekspres Haber Servisi

Kochi: Baijus, Fresh-to-Home ve ID Fresh Food gibi Malayalee’ler tarafından kurulan birçok başarılı start-up’a rağmen, Kerala’da bu başarı seviyesine ulaşmış hiçbir start-up yok. Şimdi, Dubai’den Thalassery’de kökleri olan iki Ivy League mezunu, yüksek potansiyelli Kerala merkezli girişimleri belirleme ve yönlendirme sürecinde. Bir halka arz. Eldeki görev, tek boynuzlu atları veya Kerala’dan milyarlarca dolar değerinde start-up’ı bulmak.

Baker Ventures’ın kurucusu Asan Mustafa Baker ve küçük kardeşi Jahan Mustafa Baker ile tanışın. Başlamak için Baker Ventures, Kerala’daki start-up’lara yardımcı olmak için Kochi’de bir irtibat ofisi kuracak.

Baker Ventures’ın kurucu ortağı Assan, “Buradaki girişimcilik ekosistemi ‘buradan başlayalım, başka bir yerde ölçelim’ şeklindedir. Govt’un iyi yanı, insanların Zoom aracılığıyla çalışmasına, ağ oluşturmasına ve fonlara erişmesine izin vermesidir. Oturup çalışmak ve pazarlara erişmek için, Kerala girişiminin ekosisteme büyük ölçüde yardımcı olacağını umuyor, İngiltere’deki Warwick Üniversitesi’nden lisans derecesine ve New York’taki Cornell Üniversitesi’nden bir LLM derecesine sahip.

Baker Ventures’ın kurucu ortağı Jahan, teknoloji, sağlık ve yapay zeka (yapay zeka) endüstrisindeki bazı ‘ilginç başlangıçlarla’ tanışmak için ağabeyi Assange ile Kerala’ya dört günlük bir gezi için Kerala’ya gitti. Yolculuk. Azan, Dubai merkezli uluslararası bir hukuk firması olan Mustafa & Almana’da CEO ve Direktör (Projeler ve Sözleşmeler) iken, Jahan Hukuk Bürosu’nda Direktör, Teknoloji ve İnovasyon. Hukuk firması Kerala çifti Mustafa Jafir Ovi ve Almana Jabir tarafından kuruldu.

Baker Ventures, yeni başlayan kuruculara 150.000 ila 300.000 $ arasında yardımcı olacak. Warwick Üniversitesi’nden lisans derecesine sahip olan Jahan, “Hukuk, teknoloji ve girişimciliğin kavşağında, uzun vadeli ortaklar arasında yeni başlayan şirketlere gelişmekte olan girişim pazarlarında gelişmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak için çalışıyoruz” diye açıklıyor. Cornell Üniversitesi.

READ  Avusturyalı Volker Dürk bir sonraki BM hakları başkanını seçti – Son Haberler – The Nation

“Küresel olarak, para kolayca elde edilebilir. Yarı makul fikirlere ve yarı makul kuruculara sahip start-up’lar artık kolayca fon çekebilir. Bizim gibi yatırımcılar rekabet ediyor. Kuruculardan pelerin masanıza girmemize izin vermelerini rica ediyoruz, lütfen şirketinize yatırım yapmamıza izin verin ”diyor Asan.

Baker Ventures, “bizimle ortak olan kurucular için önemli bir köşeyi kesen farklılaştırılmış bir girişim platformu” sağladığını söylüyor.

Genç Türkler kazanacak mı? Ashan, “Çok iyimseriz. Önümüzdeki 12-18 ay içinde bunu destekleyen bazı rakamların olmasını umuyoruz.” dedi.