Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu tehlikeleri görmezden gelirsek felakete doğru gidiyoruz.

Bu tehlikeleri görmezden gelirsek felakete doğru gidiyoruz.

Ekim 2006’da, Nouriel Roubini kehanet etti Amerika Birleşik Devletleri’ndeki konut çöküşünün dünya çapında durgunluğa ve “sert inişlere” yol açabileceği. “Doctor Doom” olarak bilinen ekonomist, önümüzdeki on buçuk yıl boyunca yaklaşmakta olan küresel tehditler konusunda uyarmaya devam etti.

Pazartesi günü Yahoo Finance’in genel yayın yönetmeni ile yaptığı röportajda Tüm pazarların başındaRoubini, yeni kitabında detaylandırdığı dünya çapındaki yakın tehlikeleri özetledi, “MegaThreats: Geleceğimizi tehdit eden on tehlikeli eğilim ve bunlardan nasıl kurtulacağımız“. Bu tehlikeler onun dediği şeyleri içerir. ABD ile Çin arasında soğuk savaş Borç istikrarsızlığının eşlik ettiği enflasyon sıcak olabilir; iklim değişikliği; Diğer tehlikeler arasında.

Roubini, “Şu anda büyük büyük tehditlerle karşı karşıyayız: parasal, sosyal, politik, jeopolitik, çevresel, sağlık, ticari ve teknik” dedi. “Bunu çözemezsek, felakete doğru gidiyoruz.”

Roubini Macro Associates LLC Başkanı ve New York Üniversitesi, Stern School of Business Ekonomi Profesörü Nouriel Roubini, 3 Mayıs 2017’de Beverly Hills, California, ABD’deki Milken Institute Küresel Konferansı sırasında konuşuyor. REUTERS/Lucy Nicholson

Ekonomist, enflasyonun tehlikeleri hakkında uzun uzadıya konuştu, %8.2 arttı Eylül ayında yıllık bazda – Fed’in %2 hedefinin oldukça üzerinde. Enflasyonist ortam sözde anıları tetikledi 1970’lerin Büyük Enflasyonu1980’de enflasyonun %14’te zirve yapmasıyla sonuçlandı. Sonraki yıllarda fiyatların nispeten istikrarlı olmasıyla Büyük Ilımlılık denilen şey ortaya çıktı.

Roubini Pazartesi günü Yahoo Finance’e verdiği demeçte, “Kitapta, büyümenin iyi olduğu ve düşük enflasyonun %2 olduğu Büyük Ekinoks döneminin sona erdiğini keşfettim” dedi. “Şimdi Büyük Stagflasyon dediğim çağın yolundayız. [a stagnant economy combined with inflation] Borç istikrarsızlığı ve krizler.

Sık sık sert görünümünden dolayı Roubini, “Dr. Death” olarak da bilinir. Ancak Roubini, kitabının dünyaya yönelik ciddi tehditlere karşı harekete geçme çağrısı olduğunu söylüyor.

READ  Kaynaklar: ABD ve G7 müttefikleri Rusya'yı 'en çok tercih edilen ulus' statüsünden çıkarmak için harekete geçti

Roubini, “Genellikle gerçekçi Dr. olduğumu söylerim, Dr. Dom değil,” dedi. “Risk uyarısının çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü şu ana kadar yoldayız.”

Dylan Kroll, Yahoo Finance’de muhabir ve araştırmacıdır. Onu Twitter’da takip edin Tweet yerleştirme.

Teknoloji ve gadget’lar hakkında en son teknoloji iş haberleri, incelemeler ve faydalı makaleler için burayı tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

için Yahoo Finance uygulamasını indirin elma veya Android

Yahoo Finance’i takip edin heyecanVe FacebookVe InstagramVe FlipboardVe LinkedInVe Youtube