Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Buffalo Bills Hall of Famers, kurbanları ve aileleri vurmaya yardım etmeyi planlıyor

Buffalo Bills Hall of Famers, kurbanları ve aileleri vurmaya yardım etmeyi planlıyor

Buffalo, NY – Bills Hall of Fame düşüşte Thurman Thomas The Associated Press’e, Buffalo süpermarket saldırısının kurbanlarının ailelerine destek olmak için bu hafta Buffalo’daki eski meslektaşlarından birkaçıyla buluşacağını söyledi.

Geziye çıkması beklenenler arasında Hall of Famer defans oyuncusu Bruce Smith ve alıcı Andre Reid ile oyun kurucu Thomas ve bölgede Thomas gibi yaşayan Hall of Fame Jim Kelly yer alıyor.

Thomas, “Bu adamlar hemen ‘Bu hafta burada olacağız çünkü burası bizim şehrimiz’ dediler” dedi. Onu seviyoruz ve destekleyici olmak istiyoruz.” “Ne yapabileceklerini ve nasıl yardımcı olabileceklerini görmek istiyorlar çünkü birkaç yıldır bu topluluğun gerçekten bir parçasılar ve yardım etmeye devam etmek istiyorlar.”

Thomas ve eşi Patty, aile vakfının saldırı sonrasında şehre ve sakinlerine yardım etmek için 100.000 dolardan fazla para topladığını söyledi.

Pazartesi günü şehir yetkilileriyle düzenlediği basın toplantısında Thomas, “Şimdi biraz duygusalım. Gerçekten öyleyim. Sevdiğim şehir için üzülüyorum. Doğu Yakası’ndaki insanları ve ailelerini incitiyorum. arkadaşlarımız ve topluluğumuz. Diğer eyaletlerde olan şeyleri okuyorsunuz, ama burada evdeyken, bu zor. Gerçekten zor ve bu, birlik olmamız gereken bir zaman.’

Saldırı Cumartesi öğleden sonra 18 yaşındaki beyaz bir adamın Buffalo’nun siyahların çoğunlukta olduğu bir mahallede bulunan Tops Friend Markets’a ateş açmasıyla meydana geldi. Yetkililer bu eylemi “ırkçı güdümlü şiddet içeren aşırılıkçılık” olarak nitelendirdi. Çatışmada 10 kişi hayatını kaybetti.

Dört Onur Listesi üyesi, her yıl Super Bowl’u kaybetmesine rağmen arka arkaya dört AFC Şampiyonası kazanan Buffalo takımlarının çekirdek üyeleriydi.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.