Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bugünün en yüksek CD fiyatları, 14 Nisan

Bugünün en yüksek CD fiyatları, 14 Nisan

Fed oran platosunun daha muhtemel hale gelmesiyle, CD müşterileri etkilerini hissetmeye başlıyor. CD’lerdeki üç dönem, bugün ülke çapındaki en yüksek oranlarının düştüğünü gördü ve %5,35 APY’lik pazar lideri oranı sunan iki kurum yerine, oran yalnızca bir kuruma düştü.

Daha da kötüsü, sadece üç gün önce 4 yıl için %4,95 APY ve 5 yıl için %5,00 APY gibi öncü oranlar başlatan CBC Federal Credit Union, bu pazar liderlerinden çoktan vazgeçti. Bu iki çeyrekteki en yüksek oranlar, her ikisi de Lafayette Federal Credit Union tarafından sunulan sırasıyla %4,73 APY ve %4,68 APY’ye düşürülmüştür.

ana prizler

  • Vadeler genelinde sektör lideri oran hala %5,35 APY’dir, ancak bu oran artık iki yerine yalnızca bir kredi birliğinden alınabilmektedir.
  • 4 ve 5 yıllık vadeli mevduat sertifikaları için en yüksek oran bugün %5’in altında, bu da şu anda en az %5,00 APY oranı sunan 35 ayın en uzun süre olduğu anlamına geliyor.
  • Ülke çapında %5,25 APY veya daha fazlasını ödeyen CD sayısı, haftaya 12’de başladıktan sonra sadece altıya düştü.
  • Mega CD’lerin üst getirileri bugün herhangi bir hareket göstermedi.
CD terimi Dünün ulusal zirvesi Bugünün en yüksek ulusal fiyatı Bugün değişim (yüzde puan)
3 ay %5.00 APY %5.00 APY Değişiklik yok
6 ay %5,25 APY %5,25 APY Değişiklik yok
Bir yıl %5,25 APY %5,25 APY Değişiklik yok
18 ay %5,25 APY %5,25 APY Değişiklik yok
İki yıl %5,35 YAY %5,35 YAY Değişiklik yok
3 yıl %5,35 YAY %5.00 APY – 0.35
4 yıl %4,95 APY %4,73 APY – 0,22
5 yıl %5.00 APY %4,68 APY – 0,32
10 yıl %4.30 YAY %4.30 YAY Değişiklik yok
Herhangi bir dönem için ülke çapındaki en yüksek 15. ila 20. oranı görüntülemek için yukarıdaki sol sütunda istediğiniz süreyi tıklayın.

Credit Human, 24 ila 35 ay arasında değişen sertifikalarda %5,35 APY sunuyor. Herhangi bir CD döneminde kazanabileceğiniz ulusal olarak mevcut en yüksek orandı ve 22 aylık sertifikalar için hala yıllık getiri oranı (APY) ödeyen Langley Federal Credit Union ile paylaştığı bir onurdu. Ancak Credit Human bugün %5.00 APY’ye düştü.

Mevduat sertifikalarındaki yüksek enflasyon oranlarının çoğu, bu hafta açıklanan %5’lik Mart enflasyon oranını hâlâ geride bırakıyor. Bu, en azından son yıllarda nispeten nadir görülen bir durumdur. Nisan ayı enflasyon rakamının ne olacağını kimse bilmiyor, ancak bu, enflasyon karşı-enflasyon oranına kilitlenmek için iyi bir zaman olabilir.

CD terimi Merkez Bankası’nın bugün en yüksek oranı Ulusal Kredi Birliği’nde bugün en yüksek oran Bugünün en yüksek ulusal jumbo fiyatı
3 ay %5.00 APY %4,50 YAP %3,91 YAY
6 ay %5,25 APY %5.01 APY %5,25 APY
Bir yıl %5,25 APY %5.15 APY %5.15 APY
18 ay %5.20 YAY %5,25 APY %5,25 APY
İki yıl %5,28 APY %5,35 YAY %5.04 APY
3 yıl %4.60 YAY %5.00 APY %4,99 APY
4 yıl %4,55 YAP %4,73 APY %4,89 APY
5 yıl %4,50 YAP %4,68 APY %4,84 APY
10 yıl %4.10 APY %4.30 YAY hiç kimse
Banka sertifikaları, kredi birliği sertifikaları ve jumbo sertifikalar arasında en yüksek hasılat yapan CD listelerimizi görüntülemek için yukarıdaki sütun başlıklarını tıklayın.

Jumbo sertifikasyon oranları, iki çeyrekte %5,25’lik bir APY ile sabit. Büyük bir depozitonuz olduğunda aramanızı büyük CD’lerle sınırlamamak genellikle akıllıcadır, çünkü genellikle standart sertifikalar arasında daha iyi oranlar bulabilirsiniz. Ancak şu anda, en iyi 4 yıllık ve 5 yıllık jumbo seçenekleri, aslında bu koşullarda en iyi standart CD’lerden daha fazlasını ödüyor.

Aşağıda, en yüksek CD oranlarının son birkaç hafta içinde nasıl bir eğilim gösterdiğini görebilirsiniz. Grafikteki noktalar, her dönem için yerel olarak mevcut olan en yüksek CD-R’ye Pazartesiden Pazartesiye bir bakışı gösterir.

CD fiyatları yükseliyor mu yoksa düşüyor mu?

Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele etmek için federal fon oranını artırmasının bir sonucu olarak nakit mevduat oranları önemli ölçüde arttı. Fed, federal fon oranını bu yıl iki kez, her ikisinde de %0,25 artırmış olsa da, bu, geçen yıl uyguladığı artışlardaki kümülatif %4,25’in çok altında. Sonuç olarak, mevduat hesaplarındaki faiz oranları 2022’de yükseldi ve ardından bu yıl bir miktar yükseldi.

Enflasyon, perakende satışlar ve imalatla ilgili bu haftaki ekonomik veriler, yavaşlayan bir ekonominin artan kanıtlarını gösteriyor ve bu da Fed’in faiz oranı kampanyasının daha fazla kontrol altına almaya başladığını gösteriyor. Bu da Fed’in faiz artırımına yakında son vereceği yönündeki piyasa beklentisini artırıyor. Aslında, şu anda ana tahmin “bir ve bitti” yönünde, bu da Fed’in birkaç hafta içinde toplanacağı bir artış, ardından faiz oranlarında bir istikrar ve sonunda bir düşüş anlamına geliyor.

Fed’in faiz belirleme komitesi bir sonraki toplantısını 3 Mayıs’ta tamamlayacak. Ve o gün başka bir zam yapması muhtemel olsa da, CD oranlarındaki mevcut artış, bazı kurumların agresif fiyatlarını geri almaya başlamak için beklemediklerini gösteriyor. Bu, muhtemelen önümüzdeki aylar veya yıllar boyunca sahip olmaktan mutluluk duyacağınız bir oranı korumak için iyi bir zaman olduğu anlamına gelir.

Burada listelenen “daha yüksek oranların”, Investopedia’nın yüzlerce banka ve kredi birliği için yaptığı günlük oran aramasında belirlediği ülke çapındaki en yüksek oranlar olduğunu unutmayın. Bu, küçük faiz ödeyen daha büyük bankaların çoğu da dahil olmak üzere, o terimle CD sunan tüm bankaları içeren ulusal ortalamadan çok farklıdır. Bu nedenle, ulusal oranlar her zaman çok düşükken, alışveriş yaparak bulabileceğiniz daha yüksek oranlar genellikle beş, 10 ve hatta 15 kat daha yüksektir.

Fiyat toplama metodolojisinin açıklanması

Investopedia her iş günü, ülke genelindeki müşterilere CD sunan 200’den fazla banka ve kredi birliğine ilişkin fiyatlandırma verilerini takip eder ve her önemli dönemde en yüksek ödeme yapan sertifikalar için günlük derecelendirmeleri belirler. Listelerimize hak kazanmak için bir kuruluşun federal olarak sigortalı olması (bankalar için FDIC, kredi birlikleri için NCUA) ve minimum ilk CD depozitosu 25.000 $’ı geçmemelidir.

Bankalar en az 40 eyalette mevcut olmalıdır. Ve bazı kredi birlikleri, diğer uygunluk kriterlerini karşılamıyorsanız (örneğin, belirli bir bölgede yaşamıyorsanız veya belirli bir türde çalışmıyorsanız) üye olmak için belirli bir hayır kurumuna veya derneğe bağış yapmanızı şart koşsa da. iş), bağış gereksinimleri 40 $ veya daha fazla olan kredi birliklerini hariç tutuyoruz. En iyi oranların nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi için tam metodolojimizi okuyun.

READ  Faiz oranlarının yaklaşık 23 yılın en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte ipotek talebi daraldı