Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Asya’daki tüccarlar BTC’yi 25 bin doların üzerine çıkarıyor

Asya’daki tüccarlar BTC’yi 25 bin doların üzerine çıkarıyor

Yüksek satın alma baskısı Bitcoin’i 25K’yı geçiyor

Asya iş gününe başlarken başlıca dijital varlıkların çoğu yeşil renkte gösteriliyor.

Bitcoin son 24 saatte %5,3 artışla 25.703 dolara yükselirken, ether %2,8 artışla 1.697 dolara yükseldi. Binance’in BNB token’ı %8,7 artışla 331$’a yükseldi.

Kaiko’nun araştırma direktörü Clara Medaly, yakın zamanda CoinDesk TV’de yaptığı açıklamada, kripto para birimindeki bu küçük rallinin düşük piyasa likiditesinden ve yüksek satın alma baskısından kaynaklandığını söyledi. Binance’in 1 milyar dolarlık BUSD’yi Bitcoin, ether, BNB ve diğer tokenlara dönüştürmesi yangının yakıtı oldu.

“Bu, piyasalar üzerinde muazzam miktarda satın alma baskısı” dedi. “Piyasalar o kadar likit olmadığından, herhangi bir önemli satın alma baskısının bir bütün olarak fiyatlar üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemeldir.”

“Halihazırda Avrupa’da veya Asya Pasifik bölgesinde bankacılık ilişkilerini sürdüren epeyce kripto şirketi var, bu yüzden aslında bu bölgelerin kripto işini kabul etmesi için çok büyük bir fırsat sunuyor” dedi.

Medalie ayrıca, hisse senetleri ve kripto para birimleri arasındaki ilişkinin kırılmakta olduğuna dikkat çekiyor, bu da yılın başında ve bu son ralli sırasında kripto para birimi ve hisse senedi piyasaları arasındaki ayrışmaya işaret ediyor.

Borsalar tamamen çökerken, kripto para piyasalarının toparlandığını görüyoruz” dedi.

Shiba Inu topluluğu, Shibarium’un köken hikayesini tartışıyor

SHIB kodu ve Shibarium blok zinciri etrafındaki topluluk için fark, çalınan kod ile geri dönüştürülmüş açık kaynak kodu arasındadır.

Drama AST Perşembe günü, onaylanmış bir Discord üyesinin Rinia Testnet zinciriyle aynı zincir kimlik numarası olan 917’yi kullanarak Shibarium zincirine atıfta bulunmasıyla başladı.

Discord üyeleri, benzerlik için kendi açıklamalarını hızlı bir şekilde oluştururken, bazıları jetonu satarak %10’a düşürdü, ancak Shibarium Chain’in arkasındaki geliştiricilerin açıklaması daha iyi huylu.

READ  Toys 'R' Us bu tatil sezonunda tüm Macy's mağazalarına geliyor

Birkaç dizi kimliği rastgele seçildi – 417 (alfa), 517 (faz), 917 (kapsül öncesi/beta) ve bu diziler o sırada hiçbir yerde günlüğe kaydedilmedi, aptallar ağı başlatıldığında yeniden doğrulama yapmama hatası yaptım “,” Calderia tweet attıtakma adlı geliştiricilerden biri.

Calderia, BETA ağının yeni bir sürümünü yeni bir dizi kimliğiyle yeniden yayınlayacaklarını tweetledi.

“Gelecekte yeni dağıtımlar nadir olacak, ancak hala beta aşamasında olacağımız için mümkün,” diye devam etti.

Diğerleri, bir kod deposu olan Github’daki koddaki benzerliklere dikkat çekti.

Programcılar genellikle sıradan, zararsız görevler için birbirlerinin çalışmalarını yeniden kullanırlar. bunlar Önceden yazılmış bloklar kitaplıklar olarak bilinir ve açık kaynak kodu olarak kullanılabilir. Bu, kopyalanması ve yeniden kullanılması amaçlanan koddur.

Projenin Telegram topluluğunun yanı sıra Discord’un bir üyesi ve bir kripto güvenlik mühendisi olan Andrew Angrisani, aynı açık kaynak kodunu kullanarak hem Rinia hem de Shibarium için kod arasındaki benzerlikleri açıkladı.

“Rinia TestNet ve Shibarium, Blockscout adlı blok kaşifler için açık kaynak kodunu kopyaladılar ve her ikisi de bunları uygulamakta muhtemelen tembeldi” dedi.

Başka bir yüksek profilli topluluk üyesi olan JesusM, tüm bunları “beta sürümünde yapılmış basit bir hata” olarak nitelendirdi. İsa, PITA Operasyonunun amacının bu olduğunu söyledi.

“İçindeki hatalar test ediliyor ve sonra düzeltiliyor” dediler.

Angrisani, bunun bir kısmının Rinia için ücretsiz pazarlamayı ve yaklaşan bir projeyi canlandırmak için bir hile olabileceğini tahmin etti.

Rinia Testnet Dev Serisi yazılımı başlatır [initial coin offering] Firechain için 31 Mart’ta Shib Killer adını verdi. ChainID’ler aynı olduğu için, sudaki bu çamuru ücretsiz pazarlamayı harekete geçirmek için kullanabilirler” dedi ve ekledi: “Açık kaynaklı bir projeden kaynak kodunu kopyalayarak yapılmış olabilir.”

READ  Kuzey Carolina sağlık yetkilileri bir suşi restoranıyla bağlantılı 240'tan fazla şüpheli norovirüs vakasını araştırıyor.

Suçlamalar ilk kez ortalıkta dolaşmıyor. Şubat ayında Discord’da Shibarium ve Rinia arasındaki benzerlikler hakkında sorular soruldu.

Günün sonunda, Shibarium muhtemelen devre dışı ve açık kaynak kodu kullanılıyor (ki bu iyi bir şey – konsolidasyon fonu hala Shibarium üzerinde çalışıyor ve Firechain/Rinia geliştiricisi bunu yaklaşan ürünlerini pazarlamak için kullanıyor) ICO.

SHIB tokeni ilk satıştan bu yana kayıplarının bir kısmını telafi etse de, gün içinde hala %8 düşüşte.

ABD bankaları, Federal Rezerv’in likidite gevşemesi lehine erken bir kayma beklentilerini karşılamamasına rağmen, Bitcoin madeni paraları tükeniyordu. Kaiko Araştırma Direktörü Clara Medalie, kripto para piyasalarına ilişkin analizini paylaştı. Ek olarak, Signature Bank, Pazar günü hükümet düzenleyicileri tarafından kapatıldıktan sonra piyasada, ancak herhangi bir potansiyel alıcının büyük bir uyarıyı kabul etmesi gerektiği bildiriliyor: kripto para yok. (FDIC Cuma günü raporu yalanladı.) Key Bridge Advisors’ın genel müdürü ve FDIC’deki eski ABD düzenleyicisi Jason Brett tepkisini paylaştı. Bisso protokolünün mühendisi Justin Florentin de sohbete katıldı.