Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bugünün Hisse Senedi Vadeli İşlemleri: Canlı Güncellemeler

Bugünün Hisse Senedi Vadeli İşlemleri: Canlı Güncellemeler

22 dakika önce

Pazartesi hisse senetleri için sessiz hareketler getirdi

Üç ana endeks, yatırımcıların Salı günü başlayacak Federal Reserve toplantısına hazırlanmaları nedeniyle Pazartesi günkü seansı pek değişmeden tamamladı.

Dow Jones seansı %0,02 yükselişle tamamlarken, Nasdaq Composite sadece %0,01 yükseldi. Bu arada en çok değişen endeks %0,07 kazançla S&P 500 oldu.

-Alex Haring

4 saat önce

Avrupa piyasaları düşük açıldı

Avrupa piyasaları Salı günü yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın iki günlük para politikası toplantısının başlamasını beklemesiyle düşüşle açıldı.

Avrupa Stoxx 600 endeksi %0,2 düşüşle açıldı ve sektörler başlangıçta pozitif ve negatif bölgelere yayıldı. Sağlık hisseleri %0,7 düşüşle en büyük kaybı yaşarken, seyahat ve eğlence stokları %0,2 arttı.

-Hannah Ward Glinton

12 saat önce

Square’in CEO’su şirketten ayrılıyor

Pazartesi günü yayınlanan düzenleyici belgelere göre Square’in CEO’su şirketten ayrılmaya hazırlanıyor.

Alyssa Henry, şirketteki dokuz yılı aşkın sürenin ardından fintech şirketi Block’un biriminden 2 Ekim’de ayrılmaya hazırlanıyor.

Blok hisseleri genişletilmiş ticarette yaklaşık %2 düştü.

-Samantha Sobin

13 saat önce

Cathie Wood, Tesla için son derece iyimser çağrısının arkasında duruyor

Ark Invest’ten Cathie Wood, büyük ölçüde robotaksi patlaması nedeniyle beş yıl içinde 2.000 dolara ulaşacağını gördüğü Tesla elektrikli arabasına yönelik genel yükseliş çağrısını yineledi.

Wood, Pazartesi günü CNBC’nin Fast Money programında “Değerlememizin yaklaşık üçte biri elektrikli araçlara bağlı” dedi. “Değerlendirmemizin üçte ikisi özerklikle ilgili [driving] ve sürücüsüz taksi platformları.”

Tesla’daki Wood’s Bear davası 2027 yılına kadar 1.400 dolara, boğa durumu ise 2.500 dolara ulaşmayı hedefliyor. Tesla, amiral gemisi Ark Innovation ETF’nin (ARKK) %11,5’lik ağırlığıyla en büyük holdingidir. Tesla hisseleri 2022’de yüzde 65 kaybettikten sonra bu yıl iki katına çıktı.

READ  Elektrikli otomobil satışları, kıtlığa rağmen keskin bir şekilde arttı

-Yun Lee

13 saat önce

Instacart halka arzını hisse başına 30 dolar olarak fiyatlandırıyor

Instacart, halka arzını Pazartesi akşamı hisse başına 30 dolar olarak fiyatlandırdı ve market dağıtım şirketine yaklaşık 10 milyar dolar değer biçti.

Şirketin Salı günü Nasdaq’ta “CART” sembolüyle piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Teklifi, hisse senedinin beklenen 28 ila 30 dolar aralığının üst ucuna koyuyor.

– Ari Levy, Samantha Subin

13 saat önce

Hisse senedi vadeli işlemleri açık, çok az değişti

Hisse senedi vadeli işlemleri Pazartesi akşamı Wall Street’in Fed’in politika toplantısının başlamasını sabırsızlıkla beklemesiyle pek değişmeden açıldı.

Dow Jones Endüstriyel Ortalamaya bağlı vadeli işlemler 13 puan veya %0,03 artarken, S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri sırasıyla %0,02 ve %0,06 arttı.

-Samantha Sobin