Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çalışma, ızgarada en sürdürülebilir etin yılan balığı olduğunu gösteriyor

Çalışma, ızgarada en sürdürülebilir etin yılan balığı olduğunu gösteriyor

Perşembe günü araştırmacılar, Bilimsel Raporlarda yılan çiftçiliği üzerine bir çalışma yayınladılar ve Onların raporuna göreDev yılanlar küresel bir soruna çözüm bulma potansiyeline sahip.

Daniel Natusch, Patrick Ost ve diğer altı bilim insanı tarafından yürütülen çalışma, yılan çiftçiliğinin yılan virüsüne karşı “dayanıklı ve etkili bir yanıt sağlayabileceğini” söyledi. Gıda güvensizliğiÖzellikle insanların bu sorunla giderek daha fazla uğraştığı ve zaten sürüngen eti yemeye açık olduğu ülkelerde.

Araştırmacılar, üzerinde çalıştıkları iki yılan türünün hızlı büyüme oranları sergileyebildiğini ve oruç tutulduğu dönemlerde vücut kondisyonunu koruyabildiğini buldu. Çalışmada ikincisi için “çiftçilere, öngörülemeyen dış faktörlere yanıt olarak yem girdilerini ve ürün çıktılarını düzenleme esnekliği sağladığı” belirtildi.

Yaşam pahalılığı arttıkça gıda güvensizliği artıyor

21 Şubat 2024'te Bronx, New York'taki Bronx Hayvanat Bahçesi'ndeki muhafazasında bir Burma pitonu (Andrew Lichtenstein/Corbis, Getty Images/Getty Images aracılığıyla)

YılanlarAraştırmaya göre, insanca öldürülen hayvanlar, kendilerine verilen ortalama her 4,1 gram gıdaya karşılık yaklaşık bir gram et üretti.

Çalışmada, “Çalışmamız, yılan çiftçiliğinin yalnızca mevcut hayvancılık sistemlerini tamamlamakla kalmayıp, aynı zamanda üretim verimliliği açısından daha iyi getiriler sağlayabileceğini öne sürüyor” dedi.

BM milyarlarca kişinin gıda güvensizliğiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor: 'Dünya geriye doğru gidiyor'

Weber Izgara

Weber ızgarası (Reuters/Brian Snyder/Reuters Fotoğrafları)

Natush, yaptığı açıklamada yılanların “en önemli sürdürülebilirlik kriterlerinden bazılarında” “bugüne kadar incelenen tüm baskın tarım türlerinden daha iyi performans gösterdiğini” söyledi.

Araştırmacılar, yılanların büyüme oranlarını ve diğer verileri takip etmeyi gerektiren, yılan yetiştiriciliği konusunda bir yıl araştırma yaparak bulgularına ulaştılar. Araştırmaya göre Tayland ve Vietnam'da yetiştirilen Birmanya ve ağsı pitonlar araştırmalarının odak noktasıydı.

Ağsı ve Birmanya pitonları genellikle Güneydoğu Asya'da yaşar. Raporlara göre boyları 20 feet'e ulaşabiliyor.

Buraya tıklayarak FOX Business'ı hareket halindeyken edinin

Araştırmada araştırmacılar, “yılanların tarımsal potansiyelini” engelleyebilecek bazı faktörlere dikkat çekti. Araştırmaya göre bu faktörlerden bazıları arasında yılanları ayrı ayrı beslemek için gereken emek, teknik uzmanlık ve bazı insanların bu canlılardan korkması yer alıyor.