Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Candace Parker Adidas’ın kadın basketbolu başkanlığına getirildi

Candace Parker Adidas’ın kadın basketbolu başkanlığına getirildi

Candace Parker, WNBA’den emekli olmasının üzerinden henüz iki hafta geçmeden yeni bir sorumluluk üstleniyor.

Eski All-Star oyuncusu, Çarşamba günü Adidas’ta kadın basketbolu başkanı seçildi ve şirkette on yıldan fazla bir süre çalıştıktan sonra bu göreve geçti.

Parker yaptığı açıklamada, “Bu yeni liderlik rolüne adım atmak, Adidas ile olan yolculuğumda çok kişisel bir sonraki adımdır” dedi. “Liseden üniversiteye ve bugüne kadar profesyonel spora kadar Adidas’ın bu ataması, etkili değişim yaratma ve kadın sporlarının geleceği için yeni standartlar belirleme konusundaki ortak kararlılığı simgeliyor. Bu sadece ürünlerle ilgili değil; inovasyona odaklanan bir hareketi teşvik etmekle de ilgili. , temsil ve erişim.”

Parker, lisede, Tennessee Üniversitesi’nde ve WNBA’de geçirdiği 16 sezon boyunca Adidas spor ayakkabılarını giymişti. Parker, 2010 yılında ACE Lideri Adidas’tan özel ayakkabı alan ilk kadın oldu. Daha sonra markayla üç koleksiyon oluşturdu ve NIL’in sponsor olduğu üniversite sporcuları için bir mentorluk programına liderlik etti.

Adidas, Parker’ın şirketteki yeni görevinin bir parçası olarak kadın sporunun geleceğini etkilemeyi ve ilerletmeyi amaçlayan güçlü bir platform oluşturmak için markayla işbirliği yapacağını söyledi. Markanın Chelsea Gray, Aliyah Boston, Kahleeh Cooper, Hailey Van Lith, Nneka Ogwumike ve Chiney Ogwumike’den oluşan kadın basketbolcu kadrosunun oluşturulmasında “önemli bir rol” oynayacak. Şirkete göre Parker, kadın basketbol üretim hatlarını denetleyecek.

İki kez WNBA MVP’si, iki kez NCAA şampiyonu, üç kez WNBA şampiyonu ve iki kez Olimpiyat altın madalyası kazanan Parker, 28 Nisan’da WNBA’dan emekli olduğunu duyurdu. Geçen sezonun ikinci yarısını ayak sakatlığı nedeniyle kaçırdıktan sonra, offseason sırasında Las Vegas Aces ile garantisiz bir sözleşme imzaladı. Emekliliğini duyuran bir Instagram gönderisinde, yaralanmasının, profesyonel kariyerindeki 10. ameliyatı olan ameliyat sonrası rehabilitasyonla işbirliği yapmadığını söyledi.

READ  Chiefs Free Agency 2023: Orlando Brown Jr. rakibi Bengals'e katıldı

Parker, işe daha fazla dahil olmayı planladığını açıkladı.

“İş dünyasına, özel sermayeye, mülkiyete (bir NBA ve WNBA takımına sahip olacağım), yayıncılığa, prodüksiyona, toplantı odalarına, plaj voleyboluna ve dominolara (üzgünüm bebeğim, bu gerçek olacak) aynı güç ve odaklanmayla saldırıyorum. “Sepet” diye yazdı.

Çarşamba günkü duyuru bunun bir yansımasıdır. Şirket, Parker’ın yeni görevine atanmasının derhal geçerli olacağını söyledi.

Markanın küresel genel müdürü Eric Wise, “Seçkin bir sporcudan Adidas Basketbol’daki bu yeni liderlik rolüne geçiş yapan Candice’in tarihi mirasının bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi.

(Fotoğraf: Candace Parker: Adidas için Elsa/Getty Images)