Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Canlı güncellemeler: Rusya Ukrayna’yı işgal etti

Canlı güncellemeler: Rusya Ukrayna'yı işgal etti

Başkan Joe Biden Seçenekler ve Zorluklar Ukrayna Gerçekten çok zordu. olarak Savaşın dehşeti tırmanıyorDaha da üzülmek üzereler.

Rusya geçen ay saldırısını başlattığından beri Biden, cezalandırmaya ve görevden almaya çalıştı Başkan Vladimir Putin ve Kiev hükümetine savunma silahları sağlayarak sivillerin katledilmesini azaltmak. Ama aynı zamanda, ülke içindeki hassas siyasi durumunun provasını yaparken, nükleer silahlı Rusya ile tehlikeli bir doğrudan çatışmaya girmekten kaçınmak için eylemlerini ayarladı.

Putin saldırısını hızlandırırken, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski Giderek artan çaresizlik ve sivil kayıpların sayısı gün geçtikçe daha da korkunç hale gelen Biden’ın dengeleme eylemi giderek daha zor hale geliyor.

Cumhurbaşkanına siyasi hararet Olağandışı birim periyodu Washington’da da yükselmek üzere. Bu, özellikle, giderek daha olası göründüğü gibi, dünyanın geri kalanının Kiev’in insanlık dışı Rus kuşatmasına ve bombardımanına tanık olması gerekseydi, durum böyle olurdu.

Çarşamba günü Washington’da büyük bir anda, Zelensky Kongre’ye sanal bir adres verecek. Churchill’e benzetilen İngiliz Parlamentosu’ndaki son konuşması kanıt olsaydı, milletvekilleri için ateşli ve ilham verici bir çığlık olurdu. Ukrayna cumhurbaşkanı savaş uçakları ve ülkesi üzerinde Biden’ın Moskova ile bir savaşa yol açabileceği gerekçesiyle susturduğu uçuşa yasak bölge için son ricasında bulunursa, cumhurbaşkanına yoğun bir iç baskı uygulayacak.

Biden’ın sorunu, serbest bırakıldıktan sonra Tam bir ekonomik savaş Rusya’nın çok ciddi yaptırımlar uygulaması açısından, doğrudan askeri veya elektronik çatışma riskine girmeden Putin üzerindeki baskıyı önemli ölçüde artırmak için atabileceği adımların artık sınırları var. Başkanın Kongre’deki ve kendi partisi de dahil olmak üzere dış politika kuruluşunun bazı bölümlerindeki bazı eleştirmenler, onun çok temkinli olduğunu savunuyorlar.

Analizin tamamını okuyun: