Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Karnaval yolcu gemileri, Grand Turk’ten gelen ziyaretçileri özel bir tura çıkarıyor

Carnival Cruise Line Grand Turk’ün HJ’si, Turks ve Caicos Otel ve Turizm Derneği ile ortaklaşa. Robinson Lisesi, gemide öğrencileri ve hükümet liderlerini ağırladı. Mardi Gras Dünya Günü’nü kutlamak için bir eko-tur için.

Öğrencilerin gelişi, Carnival Cruise Line’ın daha büyük bir girişiminin parçasıdır.

Mardi GrasYönetim kurulu üyeleri Grand Turk öğrencilerini karşıladı

Büyük Türk HJ Carnival Cruise Line’ın kruvaziyer gemisinde ağırlanan Robinson Lisesi öğrencileri için özel bir hafta oldu. Mardi Gras Gemi turu için. Girişimin bir parçası olarak tur, ziyaretçilerin Carnival Cruise Line tarafından uygulanan çeşitli sürdürülebilirlik uygulamalarını gözlemlemelerine olanak sağladı.

öğrenciler ziyaret etti Karnaval Cruise Line gemisi Mardi Gras Dünya Günü’nü kutlayan bir eko turun parçası olarak. Bu, katılımcıların sıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) verimliliğini öğrendikleri geminin motor kontrol odası ziyaretini de içeriyordu. Grup ayrıca geminin kadırgalarını da ziyaret etti ve burada sindiricilerin yiyecek atıklarını parçaladığını gördüler.

Fotoğraf izniyle: Carnival Cruise Line

Ayrıca, atığın tasnif edildiği ve işlendiği dahili geri dönüşüm merkezini gezerek, mümkün olduğu kadar çok malzemenin geri dönüştürülmesini ve düzenli depolama sahasından uzaklaştırılmasını sağladılar. Geçen yıl, Carnival Cruise Line filosunda 11 milyon pound geri dönüştürülebilir madde işledi.

Turu yöneten Carnival Cruise Line’ın çevre operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Richard Pruitt şunları söyledi: “Carnival Cruise Line’da filomuzun çevresel etkisini yönetmek ve önemli doğal kaynakları korumak için birçok proaktif çabamız var. Grand Turk topluluğunun üyelerini bu uygulamaların çoğuna ilk elden tanık olmaktan memnuniyet duyduk.

Umarız çevreyi korumaya ve dokunduğumuz ve hizmet verdiğimiz topluluklardaki insanların sağlığına, güvenliğine ve esenliğine verdiğimiz önemi daha iyi anlarlar.

Katılan hükümet liderleri arasında Mardi Gras Eko Tur Saygıdeğer Josephine Connolly, Turizm, Çevre, Miras, Denizcilik, Oyun ve Afet Yönetimi Bakanı.

READ  Ace Turk, Alman kulübünü yüksek enerjisiyle sallıyor

Bakan Connolly yorum yaptı. “Turk ve Caicos Adaları’nın doğal güzelliği, bizi uluslararası bir destinasyon olarak ayıran ve ülkemizin önde gelen ekonomik itici gücü olan turizmi besleyen şeydir.”

“Carnival gibi küresel kuruluşların değerli doğal kaynaklarımızın korunmasına öncelik vermesi, sürdürülebilirlik hedeflerimiz ve turizmin adalarımıza olumlu ekonomik etkisi açısından bir kazan-kazan durumudur. Bizi Mardi’deki sürdürülebilirlik çabalarına tanık olmaya davet ettiği için Carnival’e minnettarız. Gras ve çevresel çabaları için.

Bu haftanın başlarında Carnival, sürdürülebilirliği iş başında görmeleri için konukları perde arkasına davet etti. Çevresel girişimleri vurgulayan yeni video Yirmi beş kruvazörden oluşan filoları boyunca.

Dünya Günü şerefine yayınlanan video, geri dönüşüm merkezlerinden biyolojik sindiricilere kadar her şeyi sergiliyor ve deniz çevrelerini temiz ve sağlıklı tutmak için nakliye hattının nasıl çalıştığına dair içgörü sağlıyor.

Karnavalın Çevresel Girişimleri

Carnival Cruise Line, son birkaç yılda çevre dostu olmak ve kruvaziyer gemisinin çevresi üzerindeki etkisinin bilincinde olmak için çok çalışmaktadır.

Birçok yolcu gemisinde olduğu gibi, Carnival Cruise Line, son birkaç yılda sağlam bir çevre politikası oluşturulmasında etkili olmuştur. Şimdiye kadar pek çok başarıya sahip olan biri.

Karnaval Mardi Gras yolcu gemisi
Carnival Mardi Gras Yolcu Gemisi (Fotoğraf: Carnival Cruise Line)

Turks ve Caicos Oteller ve Turizm Derneği CEO’su Stacey Cox şunları söyledi: “Son 15 yılda, TCI Parlıyor girişimi, ulusun çevresinin korunmasını destekledi ve Mardi Gras’taki bu eğitim ziyaretini bu yılki programa dahil etmekten heyecan duyduk.”

“Karnavalın çevreyi koruma ve çevreye saygı duyma konusundaki çeşitli çabaları, turizm sektörümüzün üyelerinin Turks ve Caicos topluluğunun etkili ve sorumlu üyeleri olabileceğinin harika bir örneğidir.”

Karnavalın Sürdürülebilirliği Girişimler, uluslararası ve yerel çevre düzenlemelerini karşılar ve çoğu zaman aşarUluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ve ABD federal düzenlemeleri dahil.

READ  Dirk Bowman Davet | Sigrist, Norwalk golfçülerini 7. sıradaki KNIA KRLS radyosuna götürüyor

Her Karnaval gemisinde, tüm çevre eğitimlerini yürüten bir Çevre Görevlisi bulunur. Bu birleşik çabalar, Carnival Corporation’ın 2030 yılına kadar karbon yoğunluğunu %40 oranında azaltma hedefine katkıda bulunuyor.