Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çevre Sağlığı Departmanı, Margaritaville, Grand Turk – Manyetik Medya’da gıda işleyicilerine yönelik eğitimler düzenlemektedir.

Çevre Sağlığı Departmanı, Margaritaville, Grand Turk – Manyetik Medya’da gıda işleyicilerine yönelik eğitimler düzenlemektedir.

Providences, Turks ve Caicos Adaları, 11 Eylül 2023: Turks ve Caicos Adaları Ulusal İstihdam ve Eğitim Programı 23/24 (TCI NIAP), ilk sosyal beceri eğitim oturumu olan “Gerçekten Saygılarımla”yı gerçekleştirdi. Eğitim, Gençlik, Spor ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde, insan sermayesi oluşturmaya odaklanan TCI NIAP, çırakların güçlü yönlerini ve becerilerini geliştirmek için gerekli sosyal beceri eğitimini almalarını sağlar. Ulusal Çıraklık Programı, nitelikli bir yükseköğretim programından yakın zamanda mezun olmuş kişilere kendi çalışma alanlarında 12 aylık iş deneyimi sunmaktadır.

29 Ağustos 2023 Salı “Saygılarımızla” başlıklı eğitim, işyerinde profesyonelliğe odaklanıyor. Yetenek İşe Alma Grubunun yöneticisi Melanie Smith, stajyerlere mesleki görgü kuralları konusunda değerli bilgiler verdi ve cinsel taciz konusunda farkındalık yarattı. Bayan Smith, zaman yönetimi, işyeri davranışı, tacizin tespiti ve raporlama prosedürleri gibi konuları vurguladı.

Daha sonra Milli Eğitim, Gençlik, Spor ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Rachel Taylor, mevcut tüm antrenörlerle bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sırasında Sn. Taylor, kursiyerleri akademik derecelerini tamamladıklarından dolayı tebrik etti ve eğitim yolculuğuna çıkarken onlara cesaret verdi.

Ayrıca Ulusal İstihdam Programından 58 kursiyer mezun oldu. Ulusal Staj Programı, kabul için kabul edilen veya akademik alanlarında altı haftalık iş deneyimine hak kazanan bir yükseköğretim programına kayıtlı mevcut öğrencilere olanak sağlar.

Staj sırasında NIAP, Ulusal Beceri Denetimi 2017 tarafından belirlenen mesleki gelişim sosyal becerileri eğitimi sağladı. Eğitim oturumları, gün boyunca eş zamanlı olarak yürütülen iki bölümlü oturumlardır. İlk oturumun teması olan “Analitik Zihin”, Melanie Smith’in kolaylaştırıcılığında karmaşık problem çözme, hizmet odaklılık ve eleştirel düşünmeye odaklandı. “Entegre Bağlantı” temalı ikinci oturum, başkalarıyla entegrasyon, aktif dinleme ve iletişime odaklandı ve TCA Handling Uçuş Hizmetleri İK Müdürü Denise Westcar tarafından kolaylaştırıldı.

READ  Karnaval Mardi Gras, Grand Durk'a açılış çağrısı yapıyor

Tatlım. Rachel Taylor, Providenciales’teki mezuniyet brunch’ında bazı koçlarla tanışma ve konuşma fırsatı buldu. Sayın Taylor ve ekibi, Proje Koordinatörü Ariel Neely ve Sekreter Vekili Amin McCartney, kursiyerlerin iş deneyimleri ve proje hakkında geri bildirim alma fırsatı buldu.

Tatlım. Rachel Taylor şu yorumu yaptı: “İnsan sermayesi oluşturmak için ulusal bir istihdam ve eğitim programı şarttır. Öğrencilerimizin birçoğunun, becerilerini daha da geliştirmek ve akademik alanlarıyla ilgili değerli bilgiler edinmek için bu fırsattan yararlanıyor olmalarından büyük mutluluk duyuyorum. Bu yılki programı bir başka başarıya dönüştüren işbirliğimiz için siz ortaklarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Geçtiğimiz iki yıl boyunca, TCI Ulusal Yerleştirme ve Eğitim Programı, 130 öğrenciye tutkuları doğrultusunda eğitim alma ve seçtikleri kariyer yolunda başarılı olma fırsatı sağladı. Buna ek olarak TCI, NIAP şirketlerinin bunu genişletilmiş bir iş görüşmesi olarak kullanmasına olanak tanıyarak öğrencilerin öğrendiklerini göstermelerine, sorular sormalarına ve öğrenmeye istekli olduklarını göstermelerine olanak tanır.

TCI NIAP, 2023/24 programı için ortak kuruluşlarımıza teşekkür eder:

1. Başsavcılık Daireleri

 1. Harbiyeli Şirketi
 2. Dijitalleşme & E-Devlet Teknoloji ve İnovasyon (Bilgisayar Birimi)
 3. Eğitim Bölümü
 4. Çevre ve Kıyı Kaynakları Dairesi Başkanlığı
 5. Balıkçılık ve Deniz Kaynakları Dairesi Başkanlığı
 6. Sosyal Gelişim ve Refah Dairesi
 7. İstatistik Bölümü
 8. Gençlik İşleri Dairesi Başkanlığı
 9. F odaları
 10. Finansal Hizmetler Komisyonu
 11. Hükümet Morgu
 12. Yasama Meclisi
 13. Interhealth Kanada
 14. Maliye Bakanlığı (Bütçe Dairesi)
 15. Sağlık Bakanlığı (Çevre Sağlığı Dairesi Başkanlığı; Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı; Ruh Sağlığı ve Madde Bağımlılığı Dairesi Başkanlığı)
 16. Turizm bakanlığı
 17. Ulusal Sigorta Kurulu
 18. Savcılık Müdürlüğü
 19. Cennet Gülümsüyor
 20. Başbakanlık Ofisi ve Kamu Politikası ve İletişim Müdürlüğü
 21. Bayındırlık Bakanlığı
 22. Kraliyet DCI Polis Gücü
 23. DCI Spor Komisyonu
 24. Williams ve Belliard Avukatları