Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chatham’dan Will Turk her alanda erkek yüzücü ve yılın dalgıcını seçti

Chatham’dan Will Turk her alanda erkek yüzücü ve yılın dalgıcını seçti

CHATHAM – Son etkinliğe geldi ve Chatham Glenwood Lisesi öğrencisi Will Turk, Titanların yenilmez bir sezonu tamamlamaları için son girişimi sundu.

400 yard serbest bayrak yarışında çapa ayağını yüzen Turk, Glenwood’u arkadan getirdi ve Edwardsville’den Evan Grinter’a dokunarak Titanlara 3 dakika 22.07 saniyede galibiyeti verdi. Glenwood, Chuck Fruit Aquatic Center’da Edwardsville 295-292’yi geride bırakırken bayrak yarışı zaferi ayrıca Bölge 4 şampiyonluğunu da güvence altına aldı. Kaplanlar röleyi 3: 22.19’da bitirdi.

Glenwood koçu Scott Brandt, “Will’in Edwardsville Invite’taki son karşılaşmamızın son yarışında yüzerek arkadan gelmesi tanık olduğum en heyecan verici yarışlardan biriydi” dedi. “Yenilmeyen sezon, kısmen Will’in çabaları ve üretimi sayesinde oldu. Takım arkadaşlarına kendilerini daha iyi olmaya zorlamaları için ilham verdi. Her şey nasıl ortaya çıkarsa çıksın, çabasından sonuna kadar vazgeçmemesiyle bana bir koç olarak da ilham verdi.”

Daha: State Journal-Register’ın alan ödülü kazananları Çarşamba günkü gösteri sırasında açıklandı

Turk’ün üstün sezonu ona State Journal-Register’ın All-Area Boys Yüzücü ve Yılın Dalgıç ödülünü kazandırdı. Kardeşi Lleyton Turk, Nate Reed ve Andrew Sanner’ın yer aldığı bayrak yarışı, Will Turk’ün geçen sezon başardıklarının sadece devrilme noktasıydı.

Kazanan bayrak yarışından Will Turk, “Arkasına daldım ve onu yakalayabileceğimi düşünmedim” dedi. “Sonlara doğru gittikçe daha da yaklaştığımı görebiliyordum ve sonunda gerçekten çok yakın bir bitiş oldu. Röledeki diğer üç kişi, beni dalıp adamı yakalamak için pozisyona sokmak için çok iyi performans gösterdi. Her yönüyle harika bir takım çalışması yarışıydı. ”

Turk, Edwardsville Invite’ta iki bireysel yarışma kazandı ve iki okul rekoru kırdı. 1: 54.18’lik derecesi, Glenwood mezunu Evan Moulton’un 2019’da belirlediği 1: 55.43’lük notunu kırdı. Türk, davette 58.86’ya düşürdüğü 100 kurbağalama rekorunu da aldı.

READ  Türkler - hafif bir arka kır evi için yeni bir tasarım

Turk, “Hemen hemen tüm sezon boyunca sadece ikili görüşme yaptık, bu yüzden sezonumuzun sonunda büyük bir davet almak güzeldi.” dedi. “Orada iyi bir rekabet oldu ve gerçekten yakın bir karşılaşma oldu.”

Turk birinci sınıf öğrencisiydi ve Moulton’un önceki 200 IM rekorunu kırdığını gördü ve Moulton olmadan en iyi zamanlarını asla kıramayacağını belirtti.

“Bunlar (kayıtlar) çok önemli, onlar hakkında ne söyleyebilirim?” dedi dilsiz bir Türk. “(Evan Moulton)’ın (200 IM) rekorunu kırdığını görmeliyim. O büyük bir liderdi.”

Daha: Başkent Bölgesi Lise Spor Ödülleri: Yüzme ve dalış yapan erkeklere 12 ödül

2020 sezonu kısa kesildi ve COVID-19 pandemisi nedeniyle devlet toplantısı yapılmadı. Havuzlar aylarca kapalıydı ama bu Türk’ün oyununu bir üst seviyeye çıkarmasını engellemedi. Sezonu 200 IM’de 13. en iyi eyalet zamanı ve 100 kurbağalamada 28. en iyi zaman ile bitirdi ve antrenman yapmanın başka yollarını buldu.

“Bir sürü bisiklete binerdim ve çok koşardım” dedi. “Havuzlar açılıncaya kadar bu şekilde formda kaldım. Bisiklet benim için gerçekten iyi bir kardiyoydu, harika bir cross training. Onu sevdim. Devlet toplantısı olmadığı için hayal kırıklığına uğradım, ama bu konuda gerçekten yapabileceğim bir şey yok. Bu yıl son sınıf olmadığıma memnunum, bu yüzden gelecek yıl eyalet toplantısını sabırsızlıkla bekliyorum.”

Turk son sınıf olarak geri döndüğünde Brandt ön sırada olacak.

Brandt, “Will’in bir takım lideri ve Illinois’deki en iyi yüzücü olarak devam eden olgunluğunu dört gözle bekliyorum” dedi. “Yeteneği ve iş ahlakı ile sınır gökyüzü. Will’in önümüzdeki yıl Cumartesi günü yapılacak eyalet şampiyonasında birkaç yarışta yüzme fırsatı bulacağına inanıyorum. Gelecek yıl ve sonrasında neler başardığını görmek beni heyecanlandırıyor. Parlak bir yüzme geleceği var. ”

READ  Jön Türklerin solcu sunucusu 'geçiş dostu' dilin geri alınması çağrısında bulunuyor

Trevor Lawrence ile iletişime geçin: [email protected]