Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chicago Maratonu için ikili olmayan bir koşucu deneyimi

Chicago Maratonu için ikili olmayan bir koşucu deneyimi

Chicago Maratonu Calamia için farklıydı. Eve gelmekten daha fazlası, dayanıklılığa dayanma ve kendisi için doğru yolu bulma konusunda bir noktaya değinmek için bir fırsattı.

Chicago’nun bir banliyösünde büyüyen ve 2018 ve 2019’da bu yarışta koşan Kalamia, “Buraya döndüğümde, tuhaflığın tarafsız olarak konuşulmadığı bir yerde büyümenin nasıl bir his olduğunu hatırlıyorum” dedi. .

“Olumsuz konuşuldu ve o kadar uzun zaman önce değildi. Burada olmanın ve bu yarışı koşmanın büyük bir kısmı, bende çok fazla duygusal yara bırakan bu yere geri dönüyor.”

Pazar sabahı, Temmuz ayında San Francisco Maratonu’nu üç saatte bitiren 26 yaşındaki eski bir kolej kros koşucusu olan Kalamia, binlerce koşucuyla çevrili Chicago hızlı ve düz parkuru koştu.

Michigan Bulvarı ve Lake Shore Drive’dan aşağı. Chinatown ve Lincoln Park üzerinden. Her şey acı verecek kadar tanıdık geliyordu.

Ama bu yıl büyük bir fark vardı. Kalamiya, ikili olmayan koşucular için yeni oluşturulan bir sınıfta yarıştı.

Kimliğiyle ilgili en derin soruları çözmek için yıllarını harcayan Kalamia, 2019 yılında hormon tedavisine başladı ve meme implantı ameliyatı oldu. Bugün, erkeksi olmayan olarak tanımlanıyorlar.

Kalamiya her iki zamiri de kullanır ve bir yanılsamadır. Dalgalı kahverengi saçları enseden bir santim kadar aşağı düşüyor. Kalamia’nın geniş, kolay gülümsemesi, vücutlarının geri kalanı değiştikçe sabittir – “Her iki ayda bir, iki ay önceki halime bakıyorum ve ‘Aman Tanrım, bu kim?’ diyorum.” “”

Bu yıl, Calamia’nın bu yeni benliğine daha fazla güven duyması gibi, Chicago Maratonu ilk kez sadece erkek ve kadın gruplarını değil, aynı zamanda ikili olmayan koşucular için bir sınıf da içeriyordu. Kalamiya ve yaklaşık 70 kişiyi kaydedin.

READ  Denver Broncos, RB Latavius ​​Murray'i kadrosuna kattı. Jafonte Williams ve Randy Gregory yedekte

Chicago yarışı artık cinsiyet kimliğinin eski sınırlarını genişletmek ve spordaki tüm kimliklerden sporcular için daha fazla fırsat yaratmakla ilgilenen herkes tarafından fark edilmeyi hak eden bir hareketin parçası. bu New York Şehri Maratonu ikili olmayan bir bölüm ekledi 2021’de. Berlin geçen ayki yarışında sınıfta yer aldı. Boston Londra, sınıfı gelecek yıl ana yarışlarına eklemeyi planlıyor.

Ve bu sadece en büyük yarışlar değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı şekilde 200’den fazla küçük yol yarışı açıldı, Veritabanına göre İkili olmayan koşucu Jake Fedorovsky tarafından düzenlendi.

Mesafe yarışına dahil olmaya yönelik bu adımlar sessizce atıldı. Çok az hype aldılar ve diğer birçok sporda görülen kutuplaştırıcı tartışmalar olmadan gerçekleştiler. Yarışmak için mutant sporcular tarafından mücadele Aynı şekilde büyük bir savaş cephesi haline geldi.

Sadece bir örnek olarak, Haziran ayında dünyanın yüzme yönetim organı Ergenliğin herhangi bir bölümünü yaşayan sporcuları önleyin kadın olarak rekabet etmekten. Trans kadınlar artık kendilerine ait bir kategoride rekabet etmek zorundalar, bu birçok kişinin ayrımcı ve damgalayıcı olarak okuduğu bir hareket.

Yarışçılar yol yarışlarında her zaman cinsiyet sınıflarını seçebildiler, ancak yakın zamana kadar seçimler sadece erkek veya kadındı. İkili olmayan segmentasyon, karışıma güçlü bir karmaşıklık ve fırsat ölçüsü ekler.

Kalamia, ikili olmayan insanlar, “var olmamızı istemeyenlere rağmen görülmeyi talep ediyor” dedi.

Buna rağmen, vizyonunuz risklerle birlikte gelir. Chicago yarışının başlangıcında, Calamia medyanın çok az ilgisini çekti ve düzenli oluk sakinlerinin koşucuların sosyal medya hesaplarına gevşek yapraklı köpük göndermesine yol açtı.

Bir gönderide “Umarım cehennemde çürürsün” yazıyordu.

Bir diğeri, “Kabul edin, normal değilsiniz ve bu kutlanacak, benzersiz ve gurur duyulacak bir şey değil” dedi.

READ  NFL mini kampları zorunlu 2022 - Minkah Fitzpatrick zenginleşiyor, Mekhi Becton bir açıklama yapıyor

Nefret Kalamia’nın yeni anılar yaratma kararlılığını pekiştirdi.

Chicago’nun bir banliyösünde büyürken her şeyi doğru yaptılar – sınıfta başarılı olmak, futbol, ​​​​basketbol ve voleybol oynamak ve bir lise kros takımında koşu yapmak. Kalamia sonunda Saint Louis Üniversitesi için koştu.

Bunların hiçbiri kolay değildi. Çocukluk ve gençlik yıllarında hareket etmemek ve bedenlerinde kapana kısılmış hissetmek.

Gerçekte kim olduklarını saklamazlar.

Eşcinsellere ve lezbiyenlere yönelik nefret dolu ve nefret dolu tutumların genellikle tereddüt etmeden konuşulduğu ve transseksüel meselelerin radarda olmadığı bir yerde, ortaya çıkan kimlikleri için çok az destekle büyümüyorlar.

Şimdi San Francisco’da yaşayan ve lisede sağlık ve gazetecilik dersleri veren Kalamia, yarışırken tüm bu anıları bir kenara bırakmaya çalıştı. Ulaşılması gereken bir hedef vardı: üç saatten daha kısa sürede bitirmek.

Bunu yapmak, Kalamia’nın bu yaz San Francisco Maratonu’nda ikili olmayan koşucular için birinci olurken elde ettiği bir başarı olan erkekler, kadınlar ve ikili olmayan kategorilerde Boston Maratonu’na bir kez daha katılma zamanı anlamına gelecektir.

Bu, Pazar günkü yarış sırasında dikkat dağıtıcıların hoş karşılanmasına yardımcı oldu. Bir kişi için Chicago extravaganza, artı arkadaşlar ve birkaç destekleyici aile üyesi, her birkaç kilometrede bir pistin yanında toplandı.

Alkışladılar, pohpohladılar ve Cal ve sınıflarındaki yaklaşık altı düzine kişi için elle çizilmiş cesaret verici ifadelerle parlak yeşil pankartları gururla taşıdılar:

Hızlı seks yok! Bir okuyun.

Eğer yoldaysanız beni yakalayın! Başka oku.

Kalamia kendinden emin hissetti ve bitiş çizgisine yaklaşırken hafif adımlarını sürdürdü.

Mil 23. Bu, bu yarışlarda ikili olmayan koşuculara ne olduğunu görmek için izleyen herkes içindir.

Mil 24. Bu benim gençliğim ve karşılaştığım zorluklar için.

Mel 25. Bu amcam için, her şeye rağmen destekleyici.

Sonunda Mile 26 vardı. Bitiş çizgisinin karşısında Kalamiya kollarını kaldırdı ve gökyüzüne baktı. Yakıcı ağrı bacaklarını ve göğüslerini yırtıyor.

Bitiş zamanı: 2 saat 58 dakika 50 saniye.

Bir öfori ve neşe işareti olan Kalamiya’nın tüyleri diken diken olurken, yarışı çevreleyen ayrıntılarda bir miktar hüsrana yol açtı.

Erkekler, kadınlar ve tekerlekli sandalye kategorilerinde kazananlar, bitiş çizgisinde geleneksel şampiyon barını geçmeyi başardılar. İkili olmayan bir kazanan için bar yoktu.

Kalamia klasmanda ikinci oldu, ancak yarışı bitiren herkese verilen aynı cilalı gümüş madalya dışında herhangi bir para ödülü veya başka bir takdir yoktu.

Ancak Kalamiya yarışı yeni bir başlangıç ​​gibi görünüyordu.

“Vücudumun yetenekli olduğunu hissettim” dediler. “Sanki burada, bazılarının herhangi bir şekilde yanlış olduğunu düşünebileceği bu bedenle birlikteyim ve biliyor musun? Koşmakta iyiyim. Güzel, sevdiğim şeyi yapmamı veya sevdiğim şeyi yapmamı engellemeye çalışan insanların eleştirilerine rağmen. Ben.”

Ve dayanacak kadar iyi. Kalamia, “Benim için bu sadece başlangıç,” diye ekledi.