Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chick-fil-A artık antibiyotiksiz tavuk sunmayacağını duyurdu

Chick-fil-A artık antibiyotiksiz tavuk sunmayacağını duyurdu

Yiyecek içecek

Chick-fil-A, Perşembe günü paylaştığı bir güncellemede tedarik nedenlerini öne sürerek bu bahardan itibaren antibiyotiksiz tavuktan geçiş yapacağını duyurdu.

“Bizden beklediğiniz yüksek kaliteli tavuğun tedarikini sürdürmek için Chick-fil-A, 2024 baharından itibaren Asla Antibiyotik Kullanmaktan (NAE) İnsan Tıbbı Açısından Önemli Antibiyotik Kullanmamaya (NAIHM) geçiş yapacak. ” duyurusu okundu. .

Değişikliğin uygulanmasına ilişkin belirli bir son tarih açıklanmadı.

Chick-fil-A web sitesine göre NAE, hayvancılıkta hiçbir tür antibiyotiğin kullanılmadığı anlamına gelirken, NAIHM “insan tıbbı için önemli olan ve insanları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan antibiyotiklerin kullanımını kısıtlıyor ve antibiyotiklerin kullanılmasına izin veriyor” sadece hayvan antibiyotiklerinin kullanılması.” Eğer hayvan ve çevresindekiler hastalığa yakalanmışsa.

Chick-fil-A, daha önce 2014 yılında antibiyotiksiz tavuğa geçiş yapmış ve nihayet 2019 yılında tüm restoran zincirlerinde antibiyotiksiz tavuk sunma hedefine ulaşmıştı.

Chick-fil-a artık mağazalarında antibiyotiksiz tavuk sunmayacak. Tamara Beckwith/New York Post

“Geleceğe baktığımızda, katı standartlarımızı karşılayan yüksek kaliteli tavuğun mevcudiyeti bir endişe kaynağı haline geldi. Bu değişiklik, yalnızca yüksek kaliteli tavuk sağlamaya devam edebilmemizi değil, aynı zamanda hala standartlarımızı karşılayan tavukları da sağlamamızı sağlıyor. Chick-fil-A sözcüsü Fox News Digital'e yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin beklentilerini karşılamamız için bize güvenmeye başladı” dedi.

Reuters'e göre reklam aynı zamanda uygulama kullanıcılarına da gönderildi.

Reuters tarafından elde edilen belgelere göre Panera Bread ayrıca yakın zamanda domuz eti ve hindi ürünlerine yönelik antibiyotik içermeyen politikasından vazgeçerek politikanın tedarik zinciri seçeneklerini sınırladığını yazdı.

Tyson Foods, geçen yaz 2017'de antibiyotiksiz hale geldikten sonra tavuk tedarik zincirine bazı antibiyotikleri yeniden dahil edeceğini duyurdu.


Daha fazla yükle…READ  Ev sahibi Al Sharpton, Ulusal İşçi Ağı'nın kirası ve kirası için savaşıyor


https://nypost.com/2024/03/24/lifestyle/chick-fil-a-will-no-longer-serve-antibiyotik-free-chicken/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın