Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Christian radyo sunucusu Dave Ramsey, tanıtımını yaptığı check-out devremülk şirketi tarafından dolandırıldıklarını söyleyen dinleyiciler tarafından 150 milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya.

Christian radyo sunucusu Dave Ramsey, tanıtımını yaptığı check-out devremülk şirketi tarafından dolandırıldıklarını söyleyen dinleyiciler tarafından 150 milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya.

Dave Ramsey, radyo programında Mukaddes Kitaba dayalı finansal tavsiyeler veriyor.Ramsay Gösterisi/Youtube

  • Dave Ramsey, devre mülk çıkış grubu promosyonu nedeniyle dinleyicilerden 150 milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya.

  • Red Hine, devre mülk anlaşmalarından ödeme yapan müşteriler almayı teklif etti, ancak çoğu zaman bunu yapamadı.

  • Avukatlar, Red Hein’i altı yılda yükseltmek için Ramsey’e 30 milyon dolar ödendiğini söylüyor.

Christian radyo sunucusu Dave Ramsey, bir devre mülk çıkış şirketini tanıtarak onları dolandırmada rol oynadığını iddia eden 17 dinleyiciden 150 milyon dolarlık bir dava ile karşı karşıya.

uygun olmakApril v. Ramsey’de ve Western Washington Bölge Mahkemesindeki pazarlama şirketi Happy Hour Media Group’ta, radyo sunucusunun Devremülk Çıkışını dinleyicilerinin mali pahasına tanıttığını savundu.

Dava ilk olarak tarafından bildirildi. Din Haber Servisi.

Ramsey, radyo programında milyonlarca dinleyiciye mali tavsiyelerde bulunuyor İncil’den öğretileri kullanmak. Dinleyiciler, mali durumlarını yönetme konusunda tavsiye istemek için iletişime geçecekler. Mayıs ayında bir çift, 760.000 dolarlık borçları için yardım istedi..

Dava, Ramsey’e Kirkland, Washington’daki Red Hine & Associates tarafından işletilen devre mülk ödeme ekibi için reklam vererek milyonlar ödendiğini söyledi. Avukatlar, Ramsey’in hizmetleri için Red Hine’dan ayda 450.000 dolar aldığını ve bunun toplamda 30 milyon dolara ulaştığını söylüyor.

Davaya göre Reed Hein, müşterileri devremülk anlaşmalarından çıkaracağına söz verdi, ancak çoğu zaman bunu yapmadı.

2017 yılında devre mülk işletmecileri şirkete karşı başarılı bir yasal işlem başlattı. 2021’de Red Hein’di Washington Eyaleti Başsavcısı Bob Ferguson, aldatıcı uygulamalarını durdurması ve 2,6 milyon dolar ödemesi gerektiğini söyledi. mağdurları tazmin etmek için kullanılacak. Şirket daha sonra ticareti durdurdu.

Nisan ayında açılan davadaki 17 davacının her biri, Ramsey’in promosyonlarını dinledikten sonra mola ekibinin hizmetleri için binlerce dolar ödediklerini söylüyor. Kendilerine devre mülkleri ile anlaşmaları için pazarlık yapmalarının sıklıkla tavsiye edildiğini ve genellikle Reed Hein ile iletişime geçmenin imkansız olduğunu söylüyorlar.

READ  Dow vadeli işlemleri Salı günü TÜFE enflasyon verileri öncesinde yükseldi

Davaya göre Ramsey, 2015 ile 2021 yılları arasında Red Hein’i terfi ettirdi ve ancak şirket kendisine ödeme yapmayı bıraktığında durdu. Bu süre zarfında dinleyicilerden şirketin hizmetlerinden memnun olmadıklarını söyleyen binlerce mektup aldığı söyleniyor.

Ramsey’in Red Hine’ı terfi ettirdiği dönemde, şirketin radyo sunucusu tarafından kendisine yönlendirilen müşterilerden 70 milyon dolar ücret aldığı söyleniyor.

Avukatlar, şikayetler arttıkça Ramsay’ın şirketle olan bağlantıları konusunda daha kavgacı hale geldiğini iddia ediyor.

Dava, “Aldattığını kabul etmek yerine, Ramsay, Red Hein’in yıkımından sorumlu hissettiği herkese saldırdığı dokuz dakikalık bir radyo bölümü kaydetti” dedi. Bu taraflar arasında devre mülk şirketleri ve Washington eyaleti başsavcısı vardı.

Avukatlar, “Ramsey, Red Hein ve Happy Hour Media Group’un dinleyicilerinin zor kazandıkları parasıyla ona ödediği on milyonlarca doları asla iade etmedi. Bunun yerine, Ramsey dinleyicilerinin parasından kar etmeyi seçti” diyor.

Ramsey ve Happy Hour Media Group, Insider’ın normal çalışma saatleri dışında yaptığı yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Din Haber Servisi ayrıca Ramsey veya Happy Hour’dan yanıt alamadı.

Orijinal makaleyi şu adreste okuyun: İşle ilgilenen