Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amazon’un Prime abonelerine ücretsiz mobil hizmet sunmaya çalıştığı bildiriliyor

Amazon’un Prime abonelerine ücretsiz mobil hizmet sunmaya çalıştığı bildiriliyor

Belki de Amazon, Prime abonelerine büyük bir avantaj sunmayı planlıyor: ücretsiz cep telefonu hizmeti. buna göre BloombergVe Şirket, ABD merkezli birkaç operatörle ucuz telefon hizmeti – ayda yaklaşık 10 ABD doları – ve hatta Prime müşterileri için ücretsiz telefon hizmeti sunma hakkında konuşuyor. Şu anda Amazon’un üç büyük ABD taşıyıcısı (Verizon, AT&T ve T-Mobile) ve Dish Network ile müzakere etmesi gerekiyor, ancak AT&T ile yapılan görüşmeler son haftalarda başarısız oldu.

Bu potansiyel teklifin lansmanından önce muhtemelen biraz zaman geçecek Bloomberg Görüşmelerin yaklaşık altı ila sekiz haftadır sürdüğünü ve hala iptal edilebileceğini söylüyor. Ancak ne kadar mobil tarife alınabileceği göz önüne alındığında, bu Amazon müşterileri için ilginç bir teklif olabilir. Tabii ki, bu, parmakları zaten saçma sapan sayıda farklı şirkette olan Amazon’a ek bir taahhüt gerektirecektir.

Şimdiye kadar, Amazon’un hizmetinin nasıl görünebileceğine dair hiçbir ayrıntı yok – doğrudan Verizon, T-Mobile veya AT&T aracılığıyla sağlanacak aynı düzeyde hizmet sunup sunmayacağı. Spesifik olarak, taşıyıcılar, kullanıcılarının hangi planı seçtiklerine bağlı olarak 5G hızlarında daha fazla veri sunma eğilimindedir; Ayrıca, T-Moble’dan Netflix, Apple Music veya Verizon’daki Disney+ gibi operatörlerin bu günlerde dahil etme eğiliminde olduğu pek çok avantaj da var.

Ancak pek çok müşterinin ücretsiz mobil hizmet almak için bu avantajlardan bazılarını veya hatta daha düşük hızlı verileri takas edeceğini hayal etmek zor değil. Bu, dijital yaşamlarının başka bir bölümünü Amazon’a bağlamakta sorun yaşadıklarını varsayarsak — ancak zaten Prime’a bağımlıysanız, bu, Amazon abonelik planınızın ilgi çekici yeni bir parçasına yol açabilir.