Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chyna Fasbe Paralimpik Oyunlarda Parlıyor Ama Ödün Vermiyor

Chyna Fasbe Paralimpik Oyunlarda Parlıyor Ama Ödün Vermiyor

Fasby İngilizce “Evet, istiyorum” dedim.

Bir Vermont kayakçısı gibi yamaçlara uçtu ve Pizarro gibi Erez Vakfı gönüllülerini potansiyeline yatırım yapmaya ikna edecek kadar umut verdi. Koşullar ne kadar kötü olursa olsun Vasby’nin dağda olmak istemesine bayıldılar – ve başka bir şey fark ettiler.

Faspi’ye paten kaymayı öğretmeye yardım eden Pizarro, “Hızdan hiç korkmuyordu” dedi. “Potansiyeli olduğunu düşündük. Sheena İsrail hayatında biraz kaybolmuştu. Bir atlet olarak deneyimlerimden, sevdiği şeyi yaparken disiplin gerektiren bir programa katılmanın çok ödüllendirici olabileceğini öğrendim.”

Vasby, Hermon Dağı boşken Avrupa’nın yamaçlarına gitti, ardından üst düzey eğitim almak için Kanada’nın Banff kentinde bir ay geçirdi. Ancak ampute bacağındaki kırık bir kemik bu yolculuğu durdurdu ve iyileştikten sonra Banff’a dönmeyi umarak İsrail’e geri döndü. Buz pateni kariyerinde sadece iki yıl geçmişti, ancak ardından pandemi yayıldı ve Kanada artık bir seçenek değildi.

Bunun yerine Fasby, Scott Olson ile antrenman yapmak için Colorado’daki Winter Park’taki Ulusal Paralimpik Atletizm Merkezine gitti. Yarışlarda yarışmaya başladı ve sınırlı deneyiminden biri için şaşırtıcı derecede başarılı oldu, eteğini giymek de dahil olmak üzere inancının kurallarına uyarak. Hatta Winter Park’ta yeni bir trend başlattı.

Şili’den gelen Para Kayak takımı da Winter Park’ta antrenman yapıyordu ve Şilili antrenörün kızlarından biri Vaspi’nin eteğini beğendi. Bir gün, kız bunlardan birini yamaçlara koydu ve Fasbe’ye kendi yaptığı bir çizimi sundu, Faspi’nin ateşli kızıl saçları arkasından bir etekle dağın üzerinden koşarken dalgalandı.

READ  "Sanki aynı sporu yapmıyorum" - Breakaway Fransa Turu'nda Pogacar ve Vingegaard'ın yanından geçilmesini anlatıyor