Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cihazımı Bul Android takipçileri e-posta testinde AirTag’e yenildi

Cihazımı Bul Android takipçileri e-posta testinde AirTag’e yenildi

Google, Android’de Cihazımı Bul ağını henüz başlattı uzun Bu gecikme Apple için faydalı oldu ancak lansmanı, Android kullanıcıları için AirTag benzeri izleyicilerin vaadini de beraberinde getirdi. Ancak ağın mevcut durumunun Apple’ınkiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey olmadığı oldukça açıktı ve şimdi birileri, ilerlemelerini görmek için postaya iki izleyici bırakarak bunu test etti.

Şu ana kadar Cihazımı Bul ağı için yalnızca birkaç izleyici var. İkisi Chipolo’dan, üçü Pebblebee’den. Her iki izleyici grubuyla ilgili ilk incelemelerimizde, ağın son derece yavaş bir şekilde kullanıma sunulmasının Google’ın onu varsayılan olarak “yüksek trafikli” alanlarla sınırlama kararıyla birleştiğinde, izleyicilerin işlevsellik açısından inanılmaz derecede sınırlı olmasına yol açtığını hemen gördük.

Google bunun üzerinde çalıştığını söylüyor ancak iyileştirmeler görmeye başlamamız biraz zaman alabilir.

Bu arada bir test yapıldı Reddit kullanıcısı u/chiselplow tarafından yazıldı Cihazımı Bul takipçilerinin durumunu, altın standart olan Apple AirTag ile karşılaştırmalı olarak gösterir.

3 Temmuz’da Pebblebee’den bir AirTag ve Cihazımı Bul takip cihazı (hangisi olduğu belirtilmedi) bir paketin içine yerleştirildi ve USPS aracılığıyla gönderildi. AirTag cihazı, kamyon ve yerel merkez aracılığıyla konumuyla ilgili güncellemelerin yanı sıra daha büyük bir kamyonun daha büyük bir depoya doğru ilerlemesini sağladı. Pebblebee takip cihazı o depodayken yalnızca bir güncelleme verdi ve bu güncelleme, en son kullanıcının evinde görüldüğünü bildirerek sürekli geri geldi.

Sonunda bu güncellendi ve 6 Temmuz’da paket varış noktasına teslim edildi. AirTag cihazı, diğer depolar ve hatta yol dahil olmak üzere yolculuk boyunca konumu hakkında sık sık güncellemeler sağlamaya devam etti.

Sonunda, Pebblebee takip cihazı en son kullanıcının evinde görüldüğünü ve son konuma ulaştığında hiçbir zaman güncellenmediğini söylemeye geri dönmüş gibi görünüyor. İzleyicinin bir noktada görüldüğü açık ancak toplanan verilerin gerçekten silinmiş olması çok garip.

READ  Video: Bayonetta Teknik Analizi 3. Dijital Dökümhane

Burada paketin alıcısının Android telefona sahip olup olmadığı gibi bazı sorular var. Ancak her durumda, Google ağındaki izleyicilerin henüz AirTag’in konum izleme performansına ayak uyduramadığı oldukça açık. Ve dürüst olmak gerekirse, mantıklı. Google’ın ağını tam olarak kullanıma sunması uzun zaman alıyor ve bu test ABD’de yapıldı; burada iPhone’un pazar payı göz önüne alındığında, izleyicinin hiçbir zaman bir Android telefonun yakınında konumunu doğru bir şekilde güncellemeye yetecek kadar uzun süre kalmayacağı tamamen makul.

Sonuçta, bunların çoğu, Cihazımı Bul ağının varsayılan “yüksek trafikli alanlar” ayarına atfedilebilir gibi görünüyor. Bu, Android telefonların “yüksek trafik” olarak kabul edilen bir konum olmadığı sürece izleyicinin konumunu raporlamasını kısıtlıyor ve bunun sınırının ne olduğu tam olarak belli değil. Ama rastgele yollar ve depolar muhtemelen Standartlara uymuyor.

Cihazımı Bul ağı daha geniş çapta kullanıma sunulduğunda benzer bir test yapmayı planlıyorduk; daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin ve Cihazımı Bul takipçilerinin sizin için nasıl çalıştığını yorumlarda bize bildirin.

Cihazımı Bul hakkında daha fazla bilgi:

Ben’i takip et: Twitter/X, İş ParçacığıVe instagram

FTC: Otomatik gelir elde etmek için ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.