Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çin, ordu komedyeni Li Haoshi’nin şakasına 2 milyon dolar para cezası verdi

Çin, ordu komedyeni Li Haoshi’nin şakasına 2 milyon dolar para cezası verdi

Haberler

18 Mayıs 2023 | 14:49

Şimdi bu zor bir kalabalık.

Çinli yetkililer, profesyonel bir komedyen tarafından sahiplenilen sokak köpeklerini otoriter hükümetin ordusuyla karşılaştırdıktan sonra 2 milyon dolar para cezası verdi.

Bir sahne adı altında performans sergileyen Li Haoshi, Çin Komünist Partisi lideri Xi Jinping tarafından uydurulan Halk Kurtuluş Ordusu’nu tanımlamak için kullanılan bir slogana şaka yollu atıfta bulundu.

Bu hafta sonu Pekin’deki Century Tiyatrosu’ndaki performansı sırasında sincap arayan köpekler için “İyi iş tarzı, dövüşleri kazanma yeteneği” dedi.

ومع ذلك ، فإن النكتة التي تبدو غير مؤذية دفعت المسؤولين المتشددين إلى صفع ذراع Shanghai Xiaoguo Culture Media التي تمثل Li بغرامة قدرها 1.91 مليون دولار ، وقالت إنها لا تستطيع جمع 189 ألف دولار من “المكاسب غير القانونية” التي حصل عليها الكوميدي في عرضيه خلال عطلة hafta sonu. .

Pekin organizatörleri yaptıkları açıklamada, eğlence endüstrisini “yaratıcı düşüncelerini düzeltmeye” çağırdı.


Li Haoshi’ye verilen büyük para cezası, yüksek profilli komedyenlerin Çin’in sıkı kontrol edilen ve sıkı kontrol edilen eğlence endüstrisinde adım atması gerektiğinin altını çiziyor.

Xiaoguo Culture, vatansever olmayan mizahı “yönetimdeki büyük hatalara” bağladı ve ülkenin en popüler sanatçılarından biri olan Li’nin sözleşmesini feshetti.

Komedi topluluğu, Pekin’deki performansından süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Yetkililerin Li’nin orduya “ağır bir şekilde hakaret ettiğini” ve “kötü bir sosyal etkiye” neden olduğunu söylemesinin ardından Çarşamba günü Li hakkında ayrı bir polis soruşturması açıldı.

Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Lee’nin “derinlemesine düşünmek ve beni yeniden eğitmek” için yaklaşan şovlarını iptal ettiğini söyledi.

2021’de Çin, orduya karşı her türlü hakareti veya iftirayı yasaklayan bir yasa çıkardı.

Yasa daha önce Çin’in Kore Savaşı’ndaki rolünü sorgulayan bir muhabiri yedi ay hapis cezasına çarptırmak için kullanılmıştı. CNN’e göre.


Çin Halk Kurtuluş Ordusu’nun Çinli askerleri 2020’de Pekin’de düzenlenen bir törende.
Getty Resimleri

Salı günü ayrıca, köpek emojisi taşıyan askerlere atıfta bulunan bir paylaşımda Li’nin cezasını sorgulamak için sosyal medyaya giden Çinli bir kadın da tutuklandı.

READ  ABD'li milletvekilleri, Biden yönetiminden Rusya'yı desteklediği iddia edilen Güney Afrika'yı cezalandırmasını istiyor

Polisin yaptığı açıklamada, “askeri personelin onuru için küfür kullanılmasına izin verilmeyecektir” denildi.

tel ile


daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/05/18/china-issues-2m-fine-over-comedian-li-haoshis-army-joke/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın