Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çinli doktor ameliyat sırasında yaşlı hastanın kafasına yumruk attı

Çinli doktor ameliyat sırasında yaşlı hastanın kafasına yumruk attı

Haberler

Bu hafta internette dolaşan rahatsız edici bir video, Çinli bir cerrahın, ameliyat sırasında 82 yaşındaki bir hastanın kafasına defalarca yumruk attığını gösteriyor.

İddia edilen olay, 2019 yılında Çin'in güneybatısındaki Guigang kentinde, Aier China tarafından yönetilen bir oftalmoloji hastanesinde meydana geldi.

Rahatsız edici CCTV görüntüleri, Weibo'da yayınlandı Bu hafta, Wuhan Merkez Hastanesi acil servis müdürü Dr. Ai Fen tarafından bir doktor, koyu yeşil cerrahi battaniyeye sarılı bir hastanın üzerinde geziniyor.

82 yaşındaki hasta battaniyenin altında pozisyon değiştirmeye başlarken, doktorun kafasına üç hızlı darbe vurduğu görülüyor. Videonun bir noktasında başka bir hastane çalışanı beliriyor ve baygın durumdaki hastanın dizginlenmesine yardım ediyor.

Aier China, yaptığı açıklamada, doktorun başını ve gözlerini hareket ettirmemesi yönündeki uyarılarını dikkate almadığı iddiasının ardından doktorun “acil durumdaki hastaya sert davrandığını” söyledi.

Çin sosyal medya sitesi Weibo'da yayınlanan bir videonun görüntüleri, iddiaya göre 82 yaşındaki bir hastanın kafasına birkaç kez vuran bir cerrahı gösteriyor. Weibo

“Operasyon sırasında lokal anestezi nedeniyle hastada cerrahi intoleransı oluştu ve dokunmak için uzandı. [her] gözler. Göze yakın bölge steril bir cerrahi alandır. “Dokunmak bile enfeksiyona neden olabilir… Doktor tehlikeden kaçınmak istiyor.”

Hastane, hastanın yalnızca yerel bir lehçe konuştuğu için cerrahın Mandarin dilindeki talimatlarını anlayamadığını iddia etti. BBC Yerel yetkililerin olay sonucunda kadının alnında morluklar olduğunu söylediğini yazıyor.

Air China Perşembe günü yaptığı açıklamada, cerrahın açığa alındığını ve hastane grubunun CEO'sunun görevden alındığını söyledi.

2019 yılında iddia edilen olaya ilişkin video, önde gelen Çinli doktor ve Wuhan Merkez Hastanesi acil servis müdürü Dr. Ai Fen tarafından yayınlandı. Weibo
Air China, hastanenin olayı bildirmediğini söyledi. Weibo

Yerel basına konuşan hastanın oğlu, hastane yönetiminin operasyondan sonra özür dilediğini ve kendilerine 500 yuan (70 $) tazminat ödediğini söyledi.

Ayrıca annesinin artık sol gözünün kör olduğunu iddia etti ancak bunun videoda gösterilenin bir sonucu olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Aier China, platformda 2 milyondan fazla takipçisi olan Ai videoyu paylaşana kadar kamuoyunun bilmediği hastanenin olayı bildirmediğini söyledi.

READ  BM Genel Kurulu, Ukrayna'nın İşgalinden Rusya'yı Suçlamaya Hazırlanıyor

BBC'ye göre Ai'nin, 2021'de hastanelerinden birinde geçirdiği ve bir gözünün neredeyse kör olduğunu iddia ettiği bir ameliyat nedeniyle Aier China ile uzun süredir devam eden bir kavgası var, ancak şirket bu iddiayı reddediyor.

Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/12/22/news/video-chinese-doctor-punches-elderly- Patient-in-head-during-surgery/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL'sini kopyalayın