Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Clippers GM Michael Winger Üst Yönetici Sekmesi: Kaynaklar

Shams Charania, David Aldridge, Josh Robbins ve Lou Murray tarafından yazıldı.

Lig kaynaklarının doğruladığına göre Los Angeles Clippers genel menajeri Michael Wenger, Washington Wizards, Mystics ve G League Go-Go’nun ana şirketi olan Monumental Basketball’un başkanı olmayı kabul etti. atlet Çarşamba. Haber ilk olarak ESPN tarafından bildirildi. İşte bilmeniz gerekenler:

  • Wenger, Nisan ayında Wizards’ın başkanı ve genel menajeri olarak görevden alınan Tommy Sheppard’ın yerine takımın üst düzey yöneticisi olarak geçecek. Ayrıca Mystics ve Go-Go’yu denetleyecek.
  • Winger, ilk olarak New Orleans Pelicans genel menajeri Trajan Langdon ile birlikte pozisyon için resmi olarak röportaj yapacak bilinen ikinci adaydı. atlet.
  • Wenger, 2017’den beri Clippers Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Loop City Clippers ile çalışmadan önce, Sam Presti altında Oklahoma City Thunder ve Danny Ferry altında Cleveland Cavaliers ile birlikteydi.
  • Clippers, ön ofiste Winger ile her sezon galibiyet rekoru kırdı.

atletik Anında Analiz:

Washington neden bu yönde hareket etti?

Monumental Sports & Entertainment CEO’su Ted Leonsis, Clippers’ı her zaman taklit edilecek bir organizasyon olarak görmüştür ve bunu basketbolun yeni başkanı olarak önemli madeni para kazanan GM Steve Ballmer’ı işe alarak kanıtladı. Winger, Clippers’ın Genel Müdürü olarak Doc Rivers’ın yerine 2017’de Los Angeles’a gitmeden önce Oklahoma City’de Sam Presti ile birlikte çalıştığı için analitik bir eğilime sahip. O ve Washington GM yardımcısı Frank Ross, OKC’de birlikte çalıştıkları için Wizards’ta tanıdık bir yüze sahip olacak.

Onunla çalışmış kişiler, Winger’ın önde olmaktansa arka planda olmayı tercih ettiğini söylüyor. Ancak, gece oyun planlamasının bir parçası olarak gelişmiş istatistiklere de eğilen Wizards koçu Wes Unseld Jr. için iyi bir eş olabilir. – Eldridge

Wenger, Los Angeles’ta ne durumda?

Los Angeles Clippers, Rivers’ın önemli ön büro personeli işini elinden alıp Lawrence Frank’i 2017 sezonunda Basketbol Operasyonları Şefliğine terfi ettirdiğinde, Frank’in bir pozisyonu yeniden doldurması gerekiyordu. Bunu, Oklahoma City Thunder’ın ön ofisinden Winger’ı seçerek yaptı. Frank’in koçluk geçmişi var, Nets ve Pistons’a baş antrenör olarak ve Rivers’ Celtics ve Clippers gibi takımlara asistan olarak liderlik ediyor. Wenger, Frank’i Oklahoma City ve Cleveland’a geri dönen yılların ön büro deneyimine sahip biri olarak tamamladı.

READ  Braves üst üste sekizinci maçı kazandı

Frank ve Wenger’in ortaklığı, Clippers’ın Loop City döneminden sorunsuz bir şekilde sezon kaybetmeden Kawhi Leonard ve Paul George ile şimdiki döneme geçiş yapmasına izin verdi. Clippers, Winger ile sözleşme imzaladığından beri yalnızca üç playoff serisi kazanmış olsa da, kendilerine henüz gerçekleşmemiş olan bir şampiyonluk penceresi vermek için başarılı bir şekilde yeniden yükleme yaptılar.

Clippers, takımın derin bir ön büro olduğuna inandığı şeyle Winger’ın yerine ilerleyecek. Bu çok önemli. Takımlar, koç Tyronn Lue’nun sözleşmesi olmasına rağmen durumunu izlemeye devam ediyor, Leonard’ın menisküs yırtığı var, hem Leonard hem de George uzatma için uygundur ve takımın 2024’te Intuit Dome’a ​​geçmeden önce hızla kapanan bir şampiyonluk dönemi var. öğrenmek zorunda.Hepsi Winger olmadan. – Murat

arka plan hikayesi

Sheppard kovulduktan sonra Leonsis, rolü organizasyon dışından biriyle doldurmayı planladığını söyledi. Sihirbazların Sheppard’ı değiştirme arayışı, oyuncu geliştirme ve katılımdan sorumlu takım başkan yardımcısı John Thompson III de dahil olmak üzere kilit danışmanların katkılarıyla sahiplik tarafından yönetildi.

Washington, Unseld’in koçu olduğu son iki sezonunun her birinde 35-47 kazandı. Wizards, 2013-14 sezonundan bu yana beş kez play-off yaptı, ancak 2016-17 sezonundan bu yana ilk turu geçemedi.

gerekli okuma

(Fotoğraf: Scott Tych/Getty Images)