Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Oklahoma State softball, NCAA Super Regional’ın 1. Maçında Oregon’u yendi

Oklahoma State softball, NCAA Super Regional’ın 1. Maçında Oregon’u yendi

Oynar

STILLWATER – Oregon’dan Alyssa Danielle sahanın sağ tarafından tek bir vuruş yaptıktan sonra, Oklahoma State atıcısı Lexi Kilfoyle daha fazla olmayacağına karar verdi.

Kelimenin tam anlamıyla. Koşma yok, vuruş yok, herhangi bir temel koşucu yok.

Sağ elini kullanan kıdemli, son 17 vurucuyu emekli etti ve altıncı sıradaki Cowgirls hücumu, Perşembe gecesi Cowgirl Stadyumu’nda Stillwater Super Regional’ın açılışında sıralanmamış Oregon’a karşı 8-1’lik bir galibiyete giden yolu aydınlattı.

Oregon, erken vurucu üç oyuncu çıkardı, ancak sert atış yapan bir Kilfoyle’un arkasındaki inanılmaz savunmayla, Ördekler son beş vuruşta üsse ulaşamadı.

Kilfoyle mükemmel son beş sürüş hakkında “Birisi bir şey söyleyene kadar bilmiyordum,” dedi. “Başından beri iyi hissettirdi. O saçmalıktan terliyordum ama Floridalı bir kız olarak buna alıştım.

“Düşen topuma güvendim ve bunu doğrudan oyuncularımız için oynuyorlardı. Sahanın her santimini kapladılar ve bu gece de öyle yaptılar.”

Daha: Talyn Edwards, Oklahoma Eyaletinde softbola katılmak için liseden erken ayrıldı. ‘Buna değerdi.’

Kilfoyl yalnızca üç vuruş yaptı, ancak 13 saha vuruşu yaptı. Oregon, uyarı koşusuna giden birkaç uçan top da dahil olmak üzere sahada topu yalnızca birkaç kez aldı, ancak ikisi de Cowgirl oyuncuları tarafından yönetildi.

Birinci sınıf öğrencisi Tallinn Edwards koşarak bir yakalama yaptı, ilk vuruşta bir uçan topu yakalamak için duvara çarpmadan hemen önce atladı ve beşinci vuruşta tekrar yakalamak için vuruşa geldi. Chyenne Factor altıncı vuruşta uzun bir yolcuyu takip etti. Orta saha oyuncuları Kelly Naomi kısa stoperde ve Rachel Baker ikinci aşamada, bir dalış durağı ve yedinci sırada Baker’ın hızlı atışı dahil olmak üzere zorlu oyunlar yaptı.

READ  Eagles'tan Sean Desai, savunmanın sorunları çözeceğinden neden emin olduğunu açıklıyor - NBC Sports Philadelphia

Oregon Eyaleti ikinci kaleci Ally Bunker, “Topu aşağıdan tutuyordu,” dedi. “Topu sert ve alçaktan atıyor. Teklifimizi almaya çalışıyorduk.”

Kovboylar (45-14), Naomi ve Morgan Wynn ile berabere kalan dördüncü turun sonunda üç ve beşinci turda dört tur daha patlayana kadar 1-0 geride kaldı. Sezonun en orantısız mağlubiyeti olan Oregon (38-16) ile uğraşmak büyük bir hakaretti.

Best of 3 serisinin ikinci maçı Cuma günü saat 17.00’de, üçüncü maç ise gerekirse Cumartesi günü belirlenecek bir saatte belirlenecek.

Daha: Oklahoma Eyaleti beysbolu nasıl “yatıştırıcı bir bakış açısı” buldu? Antrenör John Bargeveldt ile tanışın

OSU, art arda dördüncü World College Women’s Tournament görünümünden art arda bir galibiyet aldı ve Gajewski, Kelly Maxwell’i Cuma günü atış devresine göndereceği neredeyse kesin.

Kilfoyl ile gitme kararı, haftanın başlarında şov koçu John Bargfeldt’in fikirleriyle Gajewski’ye yaklaşmasıyla verildi.

Gajewski, Bargfeldt ile yaptığı konuşma hakkında “Pazartesi günü ofiste sadece biz vardık ve onun konuşmak isteyeceğini biliyordum,” dedi. “Planlandı. Planlanmadım. Her şeyi yapabilirim. ‘Hey, sanırım bu yoldan gitmek istiyorum’ dedi ve ben de ‘Burada bir karar vermek zorunda değiliz’ dedim.” bir daha asla bahsetmedim.

“Bence tüm yıl boyunca burada sergilediği performans nedeniyle bunu hissediyoruz. Bu yıl sahip olduğumuz herkes kadar baskındı. Onun arkasında pek iyi oynamadık. Bugün sahaya geldim. ve birinci olduğumuzu hissettim, bunu yarın da hissedeceğim.”

Hücumda, Cowgirls en büyük desteğini evdeki koşulardan aldı, ancak Oregon’un hatalarından da yararlandılar. Dördüncü turda, OSU’nun koşusu bir fırlatma hatasıyla geldi ve stoper Paige Sinicki Edwards’tan yüksek bir sürüş alamayınca bir gol daha attı.

Cowgirls, beşinci vuruşta, Wynne’in iki yürüyüş ve bir fedakarlık hatasıyla üsse ulaştıktan sonra, Wynne üç sayılık homer’ını sol sahaya dizmeden önce bir turluk bir home run yapana kadar vuruşsuz kaldı.

READ  Gerrit Cole, kazananın her şeyi aldığı bir hesaplaşma ortamında Yankees'in Muhafızlara karşı toparlanmasına yardımcı olur ve yardımcı olur.

Daha: Oklahoma Eyaleti voleybolu, ‘Bullet’ adlı bir sopa atıyla NCAA Süper Bölgesel’e nasıl girdi?

Home run – Wynne’in 10’uncusu – fazla yükselme olmayan bir lazerdi. Ancak kıdemli aday, ayrılışından asla şüphe duymadı.

“Hayır, bittiğini biliyordum,” dedi Wayne gülerek. “Sallandım ve ‘Oh, bu harikaydı’ dedim.”

Elbette Cowgirls, Oregon Cuma günü sezonunu canlı tutmaya odaklanmışken rahatlayamaz.

“Üçte iki daha iyi” Oregon baş antrenörü Melissa Lombardi dedi. “İlk maçı almak istedik. Alamadık ama daha önümüzde iki maç daha var. Bu takımın sevdiğim yanı, hiçbir şey istediğimiz gibi gitmediğinde ondan bir şeyler öğreniyor, gelişiyor ve kendimizi daha iyi hale getiriyoruz.” .

“Bu maçta başımıza gelen bazı şeyleri biliyorum, bunu bir sonraki maçımızda ele alacağız. Bu takımı seviyorum. Mücadelelerini seviyorum. Bunu bırakıp yarına hazırlanmak için.”

Daha: Eski uzun süreli OU asistanı Melissa Lombardi Oregon Eyaletini nasıl yeniden canlandırdı? ‘zorlamaya devam et’

Stillwater Süper Bölgesel

Stillwater’daki Cowgirl Stadyumu’ndaki en iyi üç seri:

1. oyun: Oklahoma Eyaleti 8, Oregon 1

2. oyun: Cuma günü 17:00, ESPN2

Üçüncü oyun: Cumartesi TBD (eğer TBD değilse)