Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Clooney, Emma Stone ve SAG-AFTRA liderleri, durdurulan sözleşme görüşmelerini görüşmek üzere bir araya geldi – Son Tarih

Clooney, Emma Stone ve SAG-AFTRA liderleri, durdurulan sözleşme görüşmelerini görüşmek üzere bir araya geldi – Son Tarih

Özel: Hollywood’un en büyük isimlerinden bazıları, geçen hafta stüdyolar ve yayıncılarla yapılan görüşmelerin ayrıntılarını öğrenmek için bugün SAG-AFTRA liderliğiyle bir araya geldi.

George Clooney, Emma Stone, Ben Affleck, Tyler Perry ve Scarlett Johansson, ayrıntılı bilgi almak için Salı günü sendika başkanı Fran Drescher ve baş müzakereci Duncan Crabtree-İrlanda ile konuşan bir grup üst düzey yetenek sendikası üyesi arasındaydı.

Bu öğleden sonra Zoom aracılığıyla sendika patronlarıyla bir araya gelen Oscar kazananları ve diğer ünlüler, SAG-AFTRA’nın AMPTP ve CEO Gang of Four’a sunduğu gelir paylaşımı teklifleriyle özellikle ilgilendiler.

Sendika üyelerine daha fazla tazminat alma çabası, Haziran ayında SAG-AFTRA ile ilk görüşmelere başladıkları andan itibaren sendikanın Temmuz ortasında grev hattında WGA’ya katılmak üzere ayrılmasına kadar stüdyolar ve yayıncılar için acı bir hap oldu. 2 Ekim’de müzakereler yeniden başladığında teklif hâlâ iki taraf arasında tartışma konusuydu.

Müzakereler 11 Ekim’de stüdyo patronları tarafından askıya alındı; gelir paylaşımı ve yapay zeka önemli anlaşmazlık noktalarını kanıtladı.

Duruma yakın bir kaynağın Deadline’a verdiği bilgiye göre, bugünkü tartışma boyunca Clooney, Johansson ve diğerleri sendika liderlerini ve onların SAG-AFTRA için üç yıllık yeni bir sözleşme arayışındaki tutumlarını “çok desteklediler”. İçeriden biri ayrıca, “Birçok soruları, birkaç önerileri ve çok sayıda iyi yorumları vardı” dedi.

SAG-AFTRA, Salı günü A listesiyle yapılan sanal sohbeti ne onaylar ne de reddeder, ancak bir sendika sözcüsü şunları söyledi: “Her gün tüm profillerden üyelerle buluşuyoruz ve bu özel görüşmeler hakkında yorum yapmayacağız.”

Warner Bros’tan David Zaslav ile birlikte. Discovery, Netflix’ten Ted Sarandos, NBCUniversal’den Donna Langley ve Disney’den Bob Iger müzakere masasında Geçen hafta iki taraf arasındaki ikinci görüşmede SAG-AFTRA, oyuncu kadrosunun bu başarıdan nasıl yararlanabileceğine dair yenilenmiş bir bakış açısıyla geldi akış hizmetlerinde bir dizi veya filmin.

Bob Iger, Ted Sarandos, David Zaslav ve Donna Langley

Getty/Nezaket

AMPTP’nin daha sonra iddia ettiği yıllık 800 milyon dolarlık fiyatı reddeden AMPTP CEO’ları ve personeli, geçen Çarşamba günü öğle vakti SAG-AFTRA’nın Wilshire Blvd Genel Merkezi’ndeki görüşmelerden ayrıldı ve bir daha geri dönmedi. Görüşmelerin planlandığı gibi ertesi gün devam etmesi beklenirken, Drescher ve Crabtree-İrlanda daha sonra kendilerine yakın zamanda başlatılan müzakerelerin durdurulduğunu bildiren bir telefon aldı. AMPTP’nin 11 Ekim gecesi yorumlarını yineleyen Sarandos, daha sonra en son gelir paylaşımı teklifini dinleme tüketicilerine yönelik bir “vergi” olarak tanımladı.

Sendika, 12 Ekim sabahı erken saatlerde üyelere gönderdiği bir e-postada şöyle dedi: “Şirketlere her yıl abone başına 57 sentten daha az maliyete mal olacak gelir paylaşımı teklifimizi tamamen dönüştürmek de dahil olmak üzere, kendi başımıza önemli ve anlamlı bir karşı çalışma yaptık.” “. SAG-AFTA, CEO’ların ve AMPTP’nin “zorba taktikleri” ve “WGA’ya empoze etmeye çalıştıkları başarısız stratejinin aynısını” kullanmaya çalıştıklarını ileri sürerek, “Tekliflerimizi reddettiler ve yanıt vermeyi reddettiler” diye ekledi.

Sarandos’un loncanın denizaltılar için vergi istediğini söylemesine yanıt olarak Crabtree-Ireland, 14 Ekim New York Comic Con’da Deadline’a böyle bir uygulamanın “mantıksız” olduğunu söyledi. Şöyle ekledi: “Bu, işçilere çalışmalarının karşılığının vergi olarak ödenmesi gerektiğini söylemek gibidir.” bu yanlış. Ürünün var olma nedeni onların işidir. İşçiler için adil tazminat ve adil ücretler vergi değildir, asla olmamıştır ve asla olmayacaktır.

Başarılı WGA anlaşmasının yarattığı iyimserliğin azalmasıyla birlikte, AMPTP ile SAG-AFTRA arasında yeni görüşmeler için şimdilik herhangi bir tarih belirlenmedi.

Bu Cumartesi, 160.000 üyeli sendika için rekor bir işçi eylemine yaklaşan SAG-AFTRA grevinin 100. günü olacak.

READ  Trevor Noah The Daily Show'dan ayrılıyor