Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Iowa State basketbol yıldızı Lexi Donnarski transfer dönemine giriyor

Iowa State basketbol yıldızı Lexi Donnarski transfer dönemine giriyor

Iowa kadın basketbol takımı bugüne kadarki en büyük transfer mağlubiyetini yaşadı.

Üç yıllık Iowa start ve stop defans oyuncusu Kasırgalar guardı Lexi Donnarsky, transfer kapısında olduğunu söylüyor. 95 kariyer başlangıcı yapan Donnarski, Ames’te geçirdiği üç sezonda maç başına 13.2 sayı ve 3.2 ribaund ortalamaları yakaladı.

Wisconsin’den çok aranan bir acemi kampüsü vurduğundan beri Donarski’ye güvenen Cyclones için bu büyük bir başarısızlık. 1.80 boyundaki guard bir McDonald’s All-American’dı, beş yıldızlı bir lise oyuncusuydu ve o sırada Iowa ile anlaşma imzalayan en yüksek reytingli acemiydi.

Donnarski abartıya kadar yaşadı ve birinci sınıfta maç başına ortalama 13 sayı, 3,3 ribaund ve 2 asistle hemen bir başlangıç ​​noktası kazandı. Bunu, maç başına ortalama 14,3 sayı alarak ve Iowa State’in Sweet 16’ya yükselmesine yardımcı olarak daha da iyi bir ikinci sezon sezonuyla takip etti.

Donnarski genellikle rakip takımın çevre oyuncusunu korumakla görevlendirilirdi. Rolde başarılı oldu ve 2021-22 sezonunun ardından Yılın 12 Büyük Savunma Oyuncusu seçildi.

Maggie Espenmiller-McGraw, Maggie Vick ve Morgan Kane şimdiden transfer kapısındalar. Iowa ayrıca haftanın başlarında, başka bir oyuncu Stephanie Soares’in bir sezon daha oynamasına izin veren bir feragatin NCAA tarafından reddedildiğini de öğrendi.

The Record’un spor kurucusu ve gazete muhabiri Tommy Birch, 2008’den beri gazetede. Onu Twitter’da takip edin @TommyBirch.

READ  Bildiğimiz şey Jim Harbaugh'un zaman çizelgesi ve rolü.